Teatr idealny dla malucha
Kiedy pierwszy raz zabrać dziecko do teatru? Teraz! Już! Od razu! Nieważne ile ma lat – ważne aby dobrać repertuar odpowiednio do jego wieku. Warszawski Teatr Baj, najstarszy teatr lalek dla dzieci w Polsce, rozpoczął nowy sezon teatralny w pięknym, wyremontowanym budynku. Na pierwszą w tym roku premierę pt. „Spaghetti”, przygotowaną wspólnie z duńskim Teatrem Batida, zaprasza dzieci od 3 roku życia.
- informacja prasowa
Na warszawskiej Pradze, przy ulicy Jagiellońskiej, pod numerem 28, stoi przepiękny budynek, w którym mieści się jeden z najciekawszych teatrów dziecięcych w Polsce. To tam niemal codziennie, od września do czerwca, głównie w godzinach porannych, słychać gromki śmiech, radosne pokrzykiwania i mocne bicie braw. Od soboty, 2 października, dzieci będą mogły oglądać nową sztukę pt.: „Spaghetti” w reż. Sørena Ovesena, która powstała wspólnie z duńskim, niezwykle cenionym na świecie, Teatrem Batida.
Teatr Baj zaprasza na spektakl „Spaghetti”
Na scenie będzie gwarno, wesoło, tanecznie i oczywiście muzycznie. Młodzi widzowie będą mieli okazję nie tylko poznać tajniki przyrządzania jednej z popularniejszych (i pyszniejszych!) potraw, ale także posłuchać muzyki granej na żywo przez aktorów oraz towarzyszyć ich wszystkim figlom.
A kim są bohaterowie spektaklu? Bracia August Wysoki i Beniamin Wysoki zaproszą do swojej kuchni i pokażą jak przyrządzić idealne spaghetti. Kucharze skorzystają z przepisu znajdującego się w Starej dobrej księdze o spaghetti. „Dostali ją od wujka, który ją dostał od swojej ciotki, która dostała ją od swojego taty, który ją dostał od swojej mamy, która dostała ją od sąsiada, który ją kupił we Włoszech”. Mają więc idealny przepis, duże garnki, wzajemną pomoc, ale… ktoś im nabałaganił w kuchni i zasnął w samym centrum dowodzenia. A potem ciągle ich rozpraszał i opowiadał o spotkaniu z chińskim smokiem, krokodylem, zebrą, śpiewając przy tym, tańcząc i grając na instrumentach. Czy to nie idealna opowieść dla małych kreatorów rzeczywistości?
Teatr Baj ma w swoim repertuarze propozycje dla młodszych i starszych dzieci. Wszystkie spektakle są precyzyjne przemyślane i przystosowane do wrażliwości młodych odbiorców. Na przedstawienia mogą przychodzić już nawet dzieci w wieku kilku miesięcy korzystając z oferty dla najmłodszych widzów – tak zwanych najnajów. Nad wszystkim czuwają nie tylko doświadczeni artyści i pedagodzy teatru, ale także – w przypadku sztuk dla najmłodszych odbiorców – psychopedagodzy kreatywności.
A samo miejsce? Z eleganckiego dziedzińca zabytkowej kamienicy wchodzi się do niezwykle przyjaznego, przytulnego i dostępnego Foyer, którego ściany zdobią zaprojektowane przez malarza Dariusza Twardocha kolorowe murale z charakterystycznymi ludzieńkami. Cała infrastruktura została zaprojektowana dla maksymalnego komfortu dzieci i ich opiekunów. W Teatrze znajduje się nawet innowacyjny Pokój wyciszeń, z którego mogą korzystać zarówno dzieci ze spektrum autyzmu, jak i potrzebujące chwili ciszy i bliskości najmłodsi widzowie.
Jest pięknie! Pozostaje tylko zaplanować wizytę w teatrze!
Materiał partnera