13 marca ruszyła kolejna edycja projektu Podwórko NIVEA, tym razem pod hasłem Podwórko Talentów NIVEA. W tym roku marka postawiła na odkrywanie i rozwój niezwykłych umiejętności: artystycznych, sportowych i naukowych. Pomogą w tym wyjątkowe, specjalnie zaprojektowane place zabaw, które będzie można wygrać w ogólnopolskiej rywalizacji. Ambasadorami projektu zostali: piosenkarka Natalia Kukulska i sportowiec Mateusz Kusznierewicz. Od strony merytorycznej projekt wspiera niezależny ekspert, psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska. Patronat nad akcją objął Rzecznik Praw Dziecka.

Reklama

Twój talent to Twój wybór!

W tym roku NIVEA już po raz trzeci zaprasza do wspólnego działania lokalne społeczności, gminy, oraz spółdzielnie mieszkaniowe, a także, po raz pierwszy w tym roku, szkoły podstawowe. Głównym celem i przesłaniem tegorocznej edycji jest odkrycie drzemiących w dzieciach niezwykłych umiejętności – sportowych, artystycznych czy naukowych. NIVEA poprzez tegoroczną inicjatywę z jednej strony chce zachęcić do prezentowania talentów, a z drugiej, poprzez budowę placów, chce pomóc je odkrywać. W tym celu w całej Polsce powstaną niezwykłe Podwórka Talentów NIVEA. Dlaczego niezwykłe? Bo zostały zaprojektowane tak, aby pomóc odkrywać i rozwijać pasje poprzez specjalnie zaprojektowane sprzęty, rozwijające zdolności poprzez zabawę.

Każdy z nas ma w sobie jakieś nieodkryte talenty. Pięknie śpiewa, ładnie pisze, świetnie liczy albo szybko biega. Dlaczego jednak nie został piosenkarzem, pisarzem albo matematykiem? Może zabrakło kogoś w jego otoczeniu, kto był w stanie nim pokierować? Chcąc odkryć swoje umiejętności i je doskonalić potrzebne są przecież odpowiednie możliwości i narzędzia. Poprzez projekt Podwórko Talentów NIVEA, gdzie nauka i rozwój spotyka się z dobrą zabawą, chcemy dać dzieciom szansę, aby mogły odkryć i rozwijać swój talent - mówi Katarzyna Singh, CSR Manager Nivea Polska.

Potrzebę takiej inicjatywy jak Podwórko Talentów NIVEA potwierdza psycholog dziecięcy, dr Aleksandra Piotrowska. Dzieci to urodzeni naukowcy, badacze! Najskuteczniej uczą się w trakcie samodzielnego doświadczania. Z ogromnym zaangażowaniem doświadczają zjawisk zmysłowych, formułują różne hipotezy, testują je przeprowadzając najrozmaitsze eksperymenty. Ich zachowania eksploracyjne zasługują na podziw, a naturalna ciekawość poznawcza wydaje się nie mieć granic – mówi Piotrowska.

materiały prasowe

Swoje wsparcie dla programu Podwórko Talentów NIVEA wyraził również Rzecznik Praw Dziecka, przyznając patronat honorowy nad akcją. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez elektroniczne gadżety, telewizję, internet ważne jest, aby młodzi ludzi potrafili spędzać wolny czas w sposób atrakcyjny, twórczy i bezpieczny. Często towarzyszą temu trudności z zapleczem naukowym, niekiedy wynikające z ograniczeń takich, jak pochodzenie z małych miejscowości, trudna sytuacja rodzinna bądź finansowa. Dlatego niezwykle ważne jest, aby uczniowie mieli szansę dokładnie rozwinąć swoje talenty, będące w ich zasięgu oraz – dążąc do wymarzonego celu – zmobilizować się do nauki i rozwoju – czytamy w liście od Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.

My już odkryliśmy swój talent

Tegoroczny projekt to także utalentowani ambasadorzy, ludzie którzy już odkryli swoją pasję, a teraz chcą zachęcać innych do rozwoju talentów. Do znanego z ubiegłorocznej edycji, utytułowanego żeglarza i olimpijczyka, Mateusza Kusznierewicza, dołączyła piosenkarka Natalia Kukulska. Ich życiowe osiągnięcia i sukcesy, będące spełnieniem marzeń są przykładem konsekwentnie rozwijanych umiejętności od najmłodszych lat.

Zobacz także

Ambasadorzy projektu o akcji

Program Podwórko Talentów NIVEA jest mi niezwykle bliski – ponieważ jego głównym celem jest odkrywanie i rozwijanie drzemiących w dzieciach talentów. W moim domu zawsze było pełno muzyki i stała się moim naturalnym środowiskiem, do którego mnie ciągnęło od dziecka. Uwielbiałam śpiewać zawsze i wszędzie próbowałam swoich sił. Występując w domu przed gośćmi, na apelach szkolnych, często wyobrażałam sobie siebie stojącą przed wielką publicznością. Tę pasję zauważyli moi bliscy i miałam szanse nagrać piosenki w profesjonalnym studio a następnie uczyłam się gry na fortepianie w szkole muzycznej. Przeszłam długą drogę by ostatecznie tworzyć piosenki autorskie i mam wielkie szczęście, ze moim zawodem jest moja pasja. Dziś sama jestem mamą i staram się wspierać swoje dzieci w rozwijaniu ich zainteresowań, pasji i zdolności – mówi Natalia Kukulska, Ambasadorka projektu Podwórko Talentów NIVEA.

materiały prasowe


Jako mały chłopiec byłem bardzo aktywny, lubiłem odkrywać nowe zajęcia i poszukiwać wyzwań. Rodzice wspierali mnie w moich aktywnościach, dając jednocześnie przestrzeń na moje indywidualne wybory. Jeden z nich – wyjazd na dziecięcy obóz żeglarski, sprawił, że zostałem żeglarzem i odniosłem wiele sukcesów sportowych. Wsparcie bliskich było dla mnie bardzo ważne. Dzisiaj sam wspieram swoje dzieci i zachęcam do tego innych, dlatego już po raz drugi zostałem Ambasadorem projektu Podwórko NIVEA – mówi Mateusz Kusznierewicz.

materiały prasowe

Dzisiaj – Natalia i Mateusz, jako Ambasadorzy programu Podwórko Talentów NIVEA będą inspirować i wspierać dzieci w odkrywaniu świata nowych umiejętności, a także zachęcać rodziców i nauczycieli, aby zgłosili swoich podopiecznych do udziału w programie.

Reklama

Jak wygrać Podwórko Talentów NIVEA ?

Od 13 marca b.r. każda szkoła podstawowa, gmina, spółdzielnia i wspólnota mieszkaniowa ma szansę na wygranie Podwórka Talentów NIVEA na swoim terenie. Aby wziąć udział w programie należy zgłosić swoją lokalizację, a następnie przesłać krótki film video, który w dowolnej formie pokaże talent dzieci. Zgłaszać można grupy liczące dwie lub więcej osób, które mogą zademonstrować na filmie każdy dowolny talent.

Zgłoszenia są przyjmowane od 13 marca do 7 maja 2017. Następnie 17 maja na specjalnej, dedykowanej stronie podworko.nivea.pl zostaną zamieszczone wybrane przez jury najciekawsze filmy, spełniające kryteria regulaminowe (wyłonionych zostanie 100 lub więcej filmów, jednak nie więcej niż 200). W głosowaniu internautów zostanie wyłonionych 20 zwycięskich lokalizacji.

Głosowanie na filmy video na stronie potrwa od 18 maja do 21 czerwca 2017. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone na stronie w dniu 22 czerwca. Pierwsze Podwórka Talentów NIVEA przy zwycięskich lokalizacjach, zostaną oddane do użytku już na początku jesieni 2017.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama