Sortowanie ubrań może być uciążliwe. Szczególnie, jeśli po urodzeniu dziecka, w trosce o bezpieczeństwo skóry maluszka, pierzesz jego ubrania oddzielnie. Wygoda to jedno, ale najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo jego wrażliwej skóry, która jest dużo delikatniejsza od skóry dorosłych. Jeśli twój maluch jest już starszy, być może wydaje Ci się, że możesz zacząć prać jego ubrania razem. Jego skóra jednak nadal jest dużo delikatniejsza niż skóra dorosłych i wciąż wymaga szczególnej ochrony.
Istnieje rozwiązanie, które pozwala połączyć te dwa światy. Linia środków piorących Lovela Family – oto rozwiązanie dla całej rodziny!

Reklama

Jak sortować ubrania?

Zanim jednak przystąpisz do procesu prania podziel zabrudzone ubrania. W pierwszej kolejności oddziel dziecięce od dorosłych. Zwłaszcza, gdy masz w domu niemowlaka, taki podział jest konieczny.
Kolejnym krokiem jest posortowanie zabrudzonych ubrań ze względu na kolor. Najlepiej będzie, jeśli podzielisz ubrania swojej rodziny na 4 kategorie kolorystyczne: białe, czarne, jasne (bladoróżowe, błękitne, lekko żółte itp.) oraz intensywne (czerwone, różowe czy zielone).
Następnie, w ramach każdej grupy, zwróć uwagę na rodzaj materiałów. Inaczej będziesz prała tkaniny delikatne jak jedwab, inaczej len, a jeszcze inaczej wełnę. Pamiętaj, że niektóre tkaniny wymagają prania ręcznego.
Ostatnią rzeczą na którą należy zwrócić uwagę, są nadruki. Niektóre z nich mogą odkleić się lub odbarwić pod wpływem temperatury, dlatego przed wrzuceniem ich do pralki uważnie przeczytaj informacje umieszczone na metce.
Noworodki i niemowlęta ulewają mleko, co powoduje trudne do wywabienia zażółcenia na tkaninach. Starsze dzieci z kolei poznają nowe smaki, więc na ich ubraniach nie trudno o plamy z marchewki, jagód czy pomidorów. Jeśli zauważysz, że ubrania są szczególnie zabrudzone, namocz je przed praniem.

Pranie to czysta przyjemność!

Kiedy już etap sortowania masz za sobą, czas sięgnąć po odpowiednie detergenty. Dotyczy to zwłaszcza ubranek najmłodszych członków rodziny.
Mając w domu niemowlaka, szczególnie ważna jest troska o jego skórę, która wstępną dojrzałość osiąga po ukończeniu przez malucha 3. roku życia. Przez ten czas nie stanowi w pełni bariery ochronnej organizmu, dlatego wymaga nie tylko szczególnej pielęgnacji, ale też uważności na działanie czynników zewnętrznych. Jednym z nich są ubrania, które dotykają ciała dziecka.
Do prania ubranek dzieci tuż po urodzeniu warto sięgnąć po produkty z linii Lovela Baby, która jest bezpieczna dla skóry już od pierwszego dnia życia. Formuła Loveli Baby powstała z myślą o najmłodszych, jest testowana klinicznie i wyjątkowo delikatna dla skóry. Lovela nie zawiera enzymów, sztucznych barwników, fosforanów ani alergenów. Linia Lovela Baby to hipoalergiczna i przetestowana dermatologicznie formuła, bezpieczna dla skóry dziecka już od pierwszych dni życia – może być stosowana do 3. roku życia dziecka. Posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

materiały prasowe

Z kolei linia Lovela Family to ukłon w stronę rodziców starszaków. Dzięi tym detergentom nie musisz już oddzielać ubranek swojego malucha od tych „dorosłych”. Produkty Lovela Family, dzięki hipoalergicznej formule, są nadal bezpieczne dla delikatnej i wrażliwej skóry dziecka, a jednocześnie, dzięki formule wzbogaconej o aktywne składniki piorące, skutecznie dopierają zabrudzenia. Możesz więc w nich prać ubrania całej rodziny razem – zarówno starszych dzieci, które brudzą się już dużo bardziej niż w pierwszych miesiącach życia, ale i dorosłych. To szczególnie ważne, jeśli twoje dziecko jest alergikiem lub ma wrażliwą skórę, a przecież dotyka także twoich ubrań np. przytulając się, czy zasypiając w waszej pościeli.

Proszki czy płyny?

Proszek do prania to swego rodzaju fundament w trosce o ubrania całej rodziny. W linii Lovela Family dostępny jest zarówno proszek do bieli, jak i do kolorów. Oba produkty są hipoalergiczne, posiadają delikatną, przebadaną dermatologicznie formułę, która jednak skutecznie dopiera zabrudzenia.

Zobacz także
materiały prasowe

Linia Lovela Family to także płyny do prania dostępne w dwóch wariantach: do bieli oraz do kolorów. Podobnie jak proszki, doskonale nadają się do prania ubranek dzieci powyżej 1. roku życia i reszty rodziny, nie narażając skóry na podrażnienia.

materiały prasowe

Nie ma jednak lepszych i gorszych rozwiązań. Wybór pomiędzy proszkiem a płynem zależy tylko od ciebie i twoich preferencji.

Jak prać (nie tylko) dziecięce ubranka?

Oprócz właściwego sortowania, niezwykle ważne jest, by podczas wstawiania prania uwzględnić również temperaturę i program prania. Istnieją pewne uniwersalne normy temperatur, zapewniające bezpieczeństwo tkanin podczas prania. A zatem:

  • 90 stopni Celsjusza – ręczniki, piżamy, dziecięce body,
  • 60 stopni Celsjusza – obrusy, pościel, ubranka dla dzieci,
  • 40 stopni Celsjusza - koszule, bawełniana bielizna, sukienki, materiały jeansowe, bluzy, spodnie, T-shirty, bluzki bawełniane,
  • 30 stopni Celsjusza – materiały koronkowe, jedwabne i wełniane.
Reklama

Jednak przede wszystkim stosuj się do zaleceń producenta wskazanych na metkach ubrań. Często ciuszki dziecięce są delikatne, uszyte z naturalnych tkanin, stąd może pojawić się zalecenie prania ich w niższych temperaturach. Ustawienie wyższej może w takim przypadku sprawić, że ubrania nie będą nadawały się do użytku. Warto rozważyć również ustawienie opcji dodatkowego płukania – wówczas będziesz mieć pewność, że między włókienkami tkaniny nie zostaną cząsteczki środków czystości.
Przed rozpoczęciem prania warto zasunąć zamki błyskawiczne oraz zapiąć napy i guziki. To zapobiegnie rozciąganiu tkanin i ewentualnemu uszkodzeniu ich przez zahaczenie. Drobne elementy, takie jak skarpetki czy rękawiczki, możesz włożyć w specjalne woreczki do prania.
Dziecięce ubrania warto uprasować, wysoka temperatura działa bowiem jak sterylizator, eliminując z tkaniny wszelkie pozostałe w niej drobnoustroje. Im mniejsze dziecko, tym bardziej warto przestrzegać tej zasady, zwłaszcza w przypadku ubrań bezpośrednio dotykających skóry.

Artykuł powstał z udziałem marki Lovela

Reklama
Reklama
Reklama