Reklama

Jak zgłosić się do programu "Rodziny LIPIKAR" ?

Termin rekrutacji: od 1 października do 10 listopada 2014 r.
Sposób składania zgłoszeń: Zgłoszenia będą przyjmowane tylko poprzez interaktywną stronę dostępną pod adresem www.infoatopia.pl, która będzie gromadziła społeczność internetową rodzin dotkniętych problemem.
Warunki: Do programu może zgłosić się rodzina, w której co najmniej jedno dziecko choruje na AZS i która spełni określone wymogiem regulaminu warunki.

Reklama

Jak będzie przebiegał program "Rodziny LIPIKAR" ?

Na podstawie wypełnionych ankiet zostanie wybranych 50 rodzin, które otrzymają od marki gamę produktów do pielęgnacji suchej skóry, ze skłonnością do skóry atopowej LIPIKAR na cały rok. Każda z tych rodzin będzie miała możliwość konsultacji on-line z dermatologiem.

Nowy portal o atopii

www.infoatopia.pl – to interaktywna strona internetowa, dostępna dla wszystkich. Znajdziesz tu kompleksowe informacje o atopii. Jej celem jest pomoc dzieciom i ich rodzinom, by lepiej zrozumieć tę chorobę skóry i poprawić stan ich zdrowia. Rodzice będą mieli możliwość wymiany doświadczeń, rozmów z innymi pacjentami, wymiany wiedzy, aby lepiej radzić sobie z chorobą. Ponadto poprzez stronę rodziny będą miały możliwość bezpośredniego kontaktu on-line z ekspertem marki (dermatologiem i dermokonsultantką).

Szczegółowe informacje na temat programu i regulamin znajdziesz na stronie www.infoatopia.pl.

Atopowe zapalenie skóry – skala problemu?

Czy wiesz, że atopowe zapalenie skóry to powszechna i coraz częściej występująca choroba alergiczna skóry?
Oto alarmujące statystyki dotyczące atopii:

  • 50 milionów Europejczyków cierpi na atopowe zapalenie skóry*
  • w ciągu 50 lat przypadki jej występowania w krajach wysoko rozwiniętych zwiększyły się dwukrotnie*
  • cierpi na nią 20% dzieci*
  • 85% diagnozowanych przypadków dotyczy dzieci poniżej 5 r.ż.**
  • u 70% pacjentów choroba ta występowała u kogoś z rodziny
  • atopia jest drugim w kolejności powodem konsultacji u dermatologa***

CHU Claude Huriez, Francja, 2002. ** E. Mahé, Francja, 2005. *** Dermatology follow-up barometer 2008, Fr-Ger-It-Sp.

Czym jest atopowe zapalenie skóry?

Przepuszczalność bariery naskórkowej u osób z atopią charakteryzująca się nadmierną reaktywnością i zaburzonym układem odpornościowym. Brak skutecznej bariery umożliwia alergenom wnikanie w skórę, co wywołuje reakcje alergiczne. W wyniku czego skóra staje się bardzo sucha i łuszczy się. Nasilają się stany zapalne i swędzenie. Pacjenci z atopią drapią bolącą skórę, co pogarsza jej stan. Dlatego właśnie mówi się o błędnym kole atopii.

Czynniki determinujące atopie

Za atopie odpowiadają czynniki środowiskowe oraz predyspozycje genetyczne. Atopowe zmiany skóry objawiają się na ciele nadmierną reakcja obronną wobec niektórych alergennych składników środowiska (zanieczyszczenie środowiska, roztocza, zwierzęta itp.) lub diety.
Inne czynniki potęgujące reakcje to:

  • wahania temperatury,
  • poziom nawilżenia,
  • intensywne emocje bądź stres.

Życie z atopią

  • 58% dzieci z atopią każdej nocy cierpi z powodu zaburzeń snu*:

Dzieci mają również problemy z koncentracją w szkole - 50% rodziców wierzy, że w wyniku tego ich dzieci mają gorsze wyniki w nauce**. Potwierdza to wielu dermatologów, którzy zauważyli, ze młodzi pacjenci gorzej radzą sobie w szkole, a także maja problemy psychologiczne takie jak jąkanie się czy stres z powodu dokuczania w szkole.

  • 85% rodziców uważa, że atopia dziecka negatywnie wpływa na ich stan emocjonalny***

Rodzice odnoszą wrażenie, że nie są w stanie nic zrobić, aby zapanować nad fizycznym i psychicznym cierpieniem dziecka. Poczucie bezradności i wyczerpania odbija się na ich życiu zawodowym, jak i na relacjach partnerskich, co oddziałuje na ich dobre samopoczucie.

  • 31% rodzin dotkniętych atopią zmienia swoje codzienne życie**

Rodzice skupiają swoja uwagę przede wszystkim na dziecku z atopią, co niejednokrotnie odbywa się ze szkoda dla rodzeństwa. Wybór miejsca wyjazdu na wakacje, pożywienia czy zwierzęcia domowego, stają się dla rodziny problematyczne i całkowicie uzależnione od choroby.

*Badanie kliniczne La Roche-Posay, 209 dzieci w wieku od 2-16 lat (średnia wieku: 8) z łagodnym i umiarkowanym atopowym zapaleniem skóry.
** DeCLiQ Survey - 2008.
***Badanie kliniczne La Roche-Posay przeprowadzone w 8 ośrodkach (Francja, Włochy, Belgia, Niemcy, Argentyna). 191 pacjentów w wieku od 3 do 22 lat cierpiących na atopowe zapalenie skóry przez średnio 5 lat.

Reklama

Szkoły atopii La Roche-Posay

Marka La Roche-Posay od wielu lat pomaga dzieciom z AZS i ich rodzinom, nie tylko poprzez dostępną w aptekach gamę produktów LIPIKAR, ale również poprzez wiele ciekawych inicjatyw. Marka ma nadzieję przyczynić się do lepszego zrozumienia choroby i leczenia poprzez wspieranie tworzenia struktur edukacyjnych, takich jak Szkoły Atopii (obecnie 80 szkół w 23 krajach) lub szkoły nakładania maści, które cieszą się powodzeniem wśród dorosłych i dzieci. W szkołach atopii pielęgniarki, psychologowie i lekarze pomagają młodym pacjentom oraz ich rodzicom pogodzić się z ich stanem i lepiej radzić sobie z nim na co dzień. Uczestnicy warsztatów uczą się nie tylko podstawowych kroków terapeutycznych. Podczas warsztatów z aplikacji kremu poznają techniki skutecznego nakładania produktu. Poznają także z kluczowe sposoby ograniczania wpływu czynników środowiskowych, mogących wywoływać nasilenie objawów.

Reklama
Reklama
Reklama