Będziemy pisać i alarmować o każdym pobitym i maltretowanym dziecku! Niech ci co krzywdzą dzieci, które nie mogą się same obronić wiedzą, że nie mają na to pozwolenia! Mówimy stanowcze- NIE!

Reklama

Gdy 3-miesięczne niemowlę trafiło do szpitala, lekarze byli zaskoczeni. Dziecko, które nie brało udziału w żadnym wypadku, miało połamane żebra i złamaną kość udową. Szpital poinformował policję o zdarzeniu.

– Policjanci sprawdzili co to za dziecko, skąd jest, po czym skontaktowali się z prokuraturą. Po uzgodnieniu z prokuratorem zatrzymano dwie osoby: rodziców dziecka w miejscu zamieszkania - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Po rozmowie z rodzicami, tylko ojcu dziecka postawiono zarzuty znęcania się nad niemowlęciem. Mężczyzna został aresztowany na 2 miesiące. Czy odpowiedział na zarzuty? Ojciec dziecka przyznał, że obrażenia dziecka wynikają z "nieostrożnego obchodzenia się z dzieckiem".

Zapoznaj się także z: Przemoc wobec dziecka-rozmowa z psychologiem.

Zobacz także

Jak nieumiejętnie trzeba zajmować się dzieckiem, by złamać mu kość udową oraz połamać żebra? Czy jest to w ogóle możliwe, by nieświadomie i niecelowo dokonać takich obrażeń ciała u 3-miesięcznego dziecka?

Policja zastrzega, że u dziecka potwierdzono ślady wielu sińców, świadczących o tym, że maluch był maltretowany od dłuższego czasu. Brak nam słów, by wyrazić jak bardzo zasmuca nas fakt, że o takich historiach musimy informować. Nie możemy jednak pozwolić, by o przemocy w rodzinie nikt nie mówił, a oprawcy czuli się bezkarni. Takie osoby trzeba napiętnować!

Reklama

Przeczytaj także: Przemoc wobec dziecka- jak reagować?

Reklama
Reklama
Reklama