"To, na co patrzysz to kalendarz, którego jedynym celem jest pomoc. Powstał pod wpływem emocji, chwili i zupełnie oddolnie (...) To nie jest kalendarz z blogerkami, które uśmiechają się do obiektywu, a później idą w swoją stronę. To nie są kobiety, które rywalizują, które pokazały chwilową akcję solidarności. To są wyjątkowe kobiety, pewne swojej wartości, szczere, wiedzące, że każda jest najlepszą wersją siebie (...)" - tak opisała kalendarz Asia z bloga zfilizankakawy.pl (dziewczyna listopada).

Reklama

1 kalendarz = 1 badanie dla dziecka

26 obcych sobie kobiet spotkało się na warsztatach motywacyjnych. Każda z nich jest matką, każda prowadzi bloga i każda chce pomagać. Aż ciężko uwierzyć, że zaledwie miesiąc od ich pierwszego spotkania, do sprzedaży trafiły charytatywne kalendarze z ich fotografiami. Cały dochód ze sprzedaży tych niezwykłych kalendarzy, przeznaczony zostanie na badania onkologiczne dzieci. Jak do tego doszło, zapytaliśmy Annę Gołębiewską, organizatorkę warsztatów i pomysłodawczynię akcji:

Zmysłowe zdjęcia blogerek a badania onkologiczne – skąd takie połączenie?

Po pierwsze każda z nich jest matką, po drugie, jako blogerki są osobami, które docierają do innych. Szłam tym tropem myślenia: matka – dziecko – kalendarza.
1 kalendarz = 1 badania dla dziecka. To był spontaniczny pomysł. Doszłyśmy do wniosku, że jeśli mamy w bardzo szybkim tempie zebrać pieniądze na badania dla dzieci, to połączenie tych dwóch akcji – z jednej strony Fundacji McDonalda " NIE nowotworom u dzieci", a z drugiej kalendarza będącego efektem warsztatów "Jestem SENSualna" jest najlepszym z pomysłów. Kobiety ze zdjęć, są przede wszystkim matkami. To one będą potrafiły w bardzo prosty sposób przekazać, że potrzebujemy pieniędzy dla dzieci. Nikt inny nie zrozumie matki jak druga matka.

Kto i jak może skorzystać z badań finansowanych pieniędzmi uzyskanymi ze sprzedaży kalendarza?

Z badań mogą skorzystać wszystkie dzieci w wieku od 9 miesiąca życia do 6 lat. Wystarczy, że mamy zgłoszą się do Fundacji Tętniące Życiem.

Pomóż dzieciom – dołącz do akcji

Dziewczyny z kalendarz – tak piszą o sobie blogerki. Są dumne, nie dlatego, że pokazały swoje piękne, uśmiechnięte twarze i nagie ciała na zdjęciach. One chcą pomóc. Ty też możesz! Uchroń choć jedno dziecko przed nowotworem. Pamiętaj, że zakup 1 kalendarza w całości pokryje 1 badanie dla dziecka! Zjednoczmy się dla wyższego celu, tak, jak blogerki, które zamiast rywalizować, połączyły swe siły.

Zobacz także

"Pozwól przetrwać tej idei, tej wspaniałej akcji, która ma wielki cel i zasługuje, by podbijać świat."- przyłączamy się do prośby Asia (zfilizankakawy).

Udostępnij informację na swojej tablicy na Fb, zachęcaj do niej znajomych. Dołącz do naszej walki o zdrowie dzieci. Proszę cię o to nie tylko jako dziennikarka, ale i marcowa dziewczyna z kalendarza.

Reklama

Tu możesz zobaczyć cały kalendarz i zakupić go.

Reklama
Reklama
Reklama