Reklama

Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby wspólnie „przećwiczyć” cały alfabet. A jeśli nie uda się wszystkich, to przynajmniej kilka literek.
Oto nasz subiektywny przegląd familijnych gier i aktywności.

Reklama

A jak A KUKU
To zabawa, w którą bawić się możecie już z maluszkami. Dzieciaki uwielbiają jej formułę i zazwyczaj śmieją się do rozpuku. A nie od dziś wiadomo, że śmiech dziecka bywa zaraźliwy!
Ze starszakami możecie modyfikować formułę gry, dodatkowo wprowadzając elementy opisu przedmiotów (np. mały, miękki, okrągły), płynni przechodząc do gry w ciepło-zimno.

M jak MASA SOLNA
Wystarczy sól, mąka i odrobina wody. Doskonała zabawa gwarantowana! Samo mieszanie składników to trening sensoryczny dla małych rączek.
Jeśli macie ochotę zabarwić waszą masę, możecie dodać przyprawy: curry lub kurkumę, by była żółta, słodką paprykę – wówczas otrzymacie czerwoną masę, albo jeśli potrzebujecie brązowego budulca: kakao. Masa pozostawiona bez przykrycia zaschnie po około 24 godzinach – wówczas możecie pomalować wasze dzieła farbami. Jeśli jednak zostanie wam trochę i będziecie chcieli pobawić się następnego dnia – zamknijcie ją szczelnie lub owińcie folią spożywczą i schowajcie do lodówki.

O jak ODGRYWANIE RÓL
To zabawa, która pomaga przećwiczyć wiele trudnych sytuacji i emocji. Możecie wykorzystać w niej lubione lalki i pluszaki, ale świetnie sprawdzą się również zabawki z Kinder Niespodzianki. W przedstawieniu mogą wystąpić bohaterowie jednej kolekcji, np. Natoons, czyli zwierzątka zamieszkujące Afrykę. Ale ciekawe role mają szansę odegrać również inne znalezione w jajkach postacie.
Jeśli lubicie wieczorne pluskanie w wannie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby również do łazienki zabrać ulubione zabawki. Brzeg wanny będzie doskonałą sceną. Możecie choćby przećwiczyć zasady bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi. W sam raz na wakacje!

P jak PLANSZÓWKI
To rozwiązanie znane wam doskonale i świetny pomysł nie tylko na niepogodę. Zawsze możecie spakować grę i zabrać ją ze sobą na piknik.
Jak wybrać dobrą planszówkę? Spróbujcie znaleźć coś, co zainteresowaniami będzie odpowiadało całej waszej rodzinie. Postawcie na grę dostosowaną do wieku malucha lub wybierzcie taką, która będzie właściwa dla większego przedziału wiekowego. To gwarancja, że wszyscy będziecie się świetnie bawić. Odpowiednie informacje na temat wieku, ilości graczy oraz czasu trwania jednej partii rozgrywki znajdziecie na opakowaniu.

A propos planszówek! Wymyśl razem z maluszkiem nazwę waszej ulubionej zabawy i wygraj w naszym konkursie unikatową grę Kinder Niespodzianka. WIĘCEJ INFORMACJI >>> TUTAJ

R jak ROWER
Zapakujcie pelerynę przeciwdeszczową, okulary przeciwsłoneczne, torbę piknikową i ruszajcie w drogę. Z pewnością macie swoje ulubione trasy, ale jeśli szukacie nowych miejsc na wycieczkę i przystanek, popatrzcie na lokalne przewodniki lub poszukajcie inspiracji w Internecie.
Jeśli jesteście bardziej „zaawansowanymi” rowerzystami i niestraszne wam wyjazdy z rowerami, z pewnością znajdziecie jakieś ciekawe miejsca na jednodniowe wycieczki w okolicy. Możecie więc spakować rowery do auta, zabrać jeszcze więcej kanapek i spędzić milo czas w zupełnie nowych okolicznościach przyrody.
Ps. Nie zapomnijcie aparatu fotograficznego!

Adobe Stock

T jak TOR PRZESZKÓD
To zabawa, którą możecie zorganizować zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Co więcej, stopień trudności i długość trasy macie szansę dostosować do wieku malucha, jak i warunków w panujących w okolicy.
Jeśli tor przeszkód przebiegać będzie przez salon i kuchnię, spróbujcie wykorzystać butelki po napojach, garnki, poduszki oraz suszarkę na pranie (doskonale się pod nią czołga!). Jeśli zdecydujecie się na zabawę na dworze, postarajcie się poprowadzić tor przeszkód tak, aby wykorzystać naturalne przeszkody, np. kałuże lub stary pień.
Możecie również na dywanie w pokoiku zorganizować tor przeszkód dla zabawek. Będą miały nie lada wyzwanie, jeśli jednym z zadań będzie wieża z książek z bajkami!

W jak WSPÓLNE GOTOWANIE
Pieczenie lub dekorowanie. W zależności od tego, co lubicie i co was interesuje. Warto jednak dzień w kuchni spędzić w taki sposób, aby przygotować coś smacznego, zdrowego i kolorowego. Zastanówcie się, jakie są wasze ulubione produkty, stwórzcie listę zakupów i nie bójcie się eksperymentować, łączyć smaków i… podjadać w trakcie przygotowań. To niemal nieodłączny element gotowania.

Z jak ZGADYWANKI
Rebusy, krzyżówki, czy – jełki masz w domu starszaka – scrabble lub kalambury. Wszystkie te aktywności stanowią nie tylko świetną zabawę w gronie rodziny i przyjaciół, ale również uczą: literek, logicznego myślenia i komunikacji.

Celowo nie zostały przedstawione wszystkie literki!
Jaką aktywność na B, C, D, F czy choćby U dopisalibyście do swojej listy?

Edipresse
Reklama

Artykuł powstał z udziałem marki Kinder Niespodzianka

Reklama
Reklama
Reklama