O tym, że Musical Friends jest spektaklem niezwykłym, wiemy, odkąd w marcu 2020 roku po raz pierwszy zobaczyła go publiczność Teatru Capitol w Warszawie, w wykonaniu artystów ze Szkoły Musicalowej B&B. Aplauz na widowni i to na każdym przedstawieniu oraz ciepłe recenzje, to dowód na to, że grająca w nim młodzież spektakularnie zaprezentowała rzecz o problemach swoich rówieśników, trafiając bez pudła w ich gust. Szykuje się jednak coś jeszcze bardziej ekscytującego!

Reklama

Młodzi artyści przygotowali Musical Friends w wersji angielskiej, tworząc pierwszy w Polsce anglojęzyczny spektakl dla młodzieży. Pochwała tolerancji i empatii, potępienie hejtu – to tematy uniwersalne, które wybrzmiewają silnie nie tylko w naszym ojczystym języku.

Bilety na terminy musicalu do końca roku zarówno w wersji polsko, jak i anglojęzycznej są już dostępne w sprzedaży na stronie www.teatrcapitol.pl.

PRODUKCJA

Spektakl stworzyła mocna ekipa artystów o ugruntowanej pozycji na rynku estradowym międzynarodowym z Marzeną Barcik na czele.

Zobacz także

Marzena Barcik choreograf, reżyser i producent to artystka z wieloletnim doświadczeniem, uznana zarówno na arenie polskiej, jak i międzynarodowej. Jest organizatorem wydarzeń artystycznych. Jej dorobek to m.in.: realizacja oprawy artystycznej prestiżowych koncertów „Rock Loves Chopin”, Gali MTV EMA PRE-PARTY, koncertu „Freedom ’89. Born In Poland” Millenium Park, Chicago, uroczystej gali „Nobel ’83 – Pro Memoria” z okazji 25-lecia wręczenia nagrody Nobla prezydentowi Lechowi Wałęsie.

Za muzykę i teksty odpowiedzialny jest Andrzej Danek. To nowy ambasador Szkoły Musicalowej B&B. Swoją działalność artystyczną rozpoczął jeszcze w Polsce, by z powodzeniem kontynuować ją w USA. Broadwayowski musical Memphis, w którym grał w orkiestrze obsypano nagrodami TONY. W 2017 roku polski artysta został zaproszony przez wytwórnię 20th Century Fox do współpracy w tworzeniu muzyki do bijącego rekordy popularności serialu Empire. Skomponował i wyprodukował również pierwszy singiel Jussiego Smolletta "Freedom" który debiutował na 22 miejscu na liście przebojów iTunes... Wykonano go w oscarowym wydaniu Good Morning America w roku 2018 oraz na rozdaniu nagród Trailblazer Honors VH1.

Współautorem piosenki Grow jest z kolei dwukrotny zdobywca Fryderyków Kuba Badach, głos takich kapel, jak Poluzjanci i The Globetrotters.

Na gitarze basowej gra Piotr Żaczek, ceniony muzyk sesyjny współpracujący z gwiazdami popu i jazzu z kraju i zagranicy (m.in. Natalia Kukulska, Kayah, Frank McComb).

Perkusję obsługuje wschodząca gwiazda młodego pokolenia Tymek Krajniak, który do niedawna grał w zespole towarzyszącym Roxie Węgiel.

Współtwórcą choreografii do finałowego utworu jest Brian Poniatowski. W 2012 roku Brian wygrał siódmą edycję programu „You Can Dance” i wyjechał do jednej z najbardziej prestiżowych szkół tańca na świecie „Broadway Dance Center”.

FABUŁA SPEKTAKLU

Trwają gorączkowe przygotowania do szkolnego balu w atmosferze powszechnego entuzjazmu. Michael chce poprosić Laurę, by z nim poszła – dziewczyna podoba mu się już od dawna. Przeszkodą nie do przebycia wydaje się pochodzenie obojga młodych ludzi. Laura to córka bogatych rodziców, rodzice Michaela są biedni. Czy tę przepaść uda im się pokonać? Czy ze stereotypami można wygrać? Czy można ludzi oceniać po pozorach? Jak dostrzec prawdziwe wartości u człowieka?

Na te poważne pytania młodzi szukają odpowiedzi, prezentując cudowne, głębokie emocjonalnie, wzruszające, roztańczone i rozśpiewane widowisko. Młodzież ze Szkoły Musicalowej B&B po raz kolejny udowodniła, że ma ogromny talent sceniczny i artystyczną wrażliwość, którą brawurowo prezentuje w angielskiej wersji językowej.

AMBASADORZY

Kinga Zawodnik szeroka publiczność poznała Kingę jako prowadzącą w TVN Style program ,,Dieta czy cud'' oraz ,,Pierwszy raz Kingi''. Prywatnie Kinga przełamuje stereotypy i zaraża ludzi optymizmem na Instagramie obserwuje ją ponad 92 tysiące osób.

Andrzej Danek

TWÓRCY

Scenariusz i reżyseria: Marzena Barcik, Anna Butkiewicz, Gizella Bortel

Tłumaczenie scenariusza/konsultacja reżyserska: Gabriela Mikova Johnson, Stephen Paul Johnson

Muzyka i teksty piosenek oraz przygotowanie muzyczne: Andrzej Danek

Współautor piosenki Grow: Kuba Badach

Gitara basowa: Piotr Żaczek jeden z najlepszych polskich muzyków

Perkusja: Tymek Krajniak, wschodząca gwiazda młodego pokolenia

Instrumenty perkusyjne: Daniel Wojsa

Trening wokalny: Anna Butkiewicz

Choreografia: Marzena Barcik i Brian Poniatowski

Scenografia: Szkoła Musicalowa B&B

Producent: MSM Solution Poland

Reklama

Musical Friends wspiera program #JestemzSOS prowadzony przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, a część dochodu z biletów będzie przeznaczona na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama