Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Adobe Stock/materiały prasowe
Czas wolny

Musical „Friends” dla dzieci i młodzieży w zupełnie nowej odsłonie! Artyści Teatru Capitol mówią stop hejtowi

MSM Solution Poland, Szkoła Musicalowa B&B oraz warszawski Teatr Capitol zapraszają na „FRIENDS A NEW MUSICAL”. Twórcy z nowojorskiego Broadwayu w jednej produkcji z młodymi polskimi artystami na deskach Teatru Capitol mówią stop przemocy w szkole, stop nienawiści, stop hejtowi!

O tym, że Musical Friends jest spektaklem niezwykłym, wiemy, odkąd w marcu 2020 roku po raz pierwszy zobaczyła go publiczność Teatru Capitol w Warszawie, w wykonaniu artystów ze Szkoły Musicalowej B&B. Aplauz na widowni i to na każdym przedstawieniu oraz ciepłe recenzje, to dowód na to, że grająca w nim młodzież spektakularnie zaprezentowała rzecz o problemach swoich rówieśników, trafiając bez pudła w ich gust. Szykuje się jednak coś jeszcze bardziej ekscytującego!

Młodzi artyści przygotowali Musical Friends w wersji angielskiej, tworząc pierwszy w Polsce anglojęzyczny spektakl dla młodzieży. Pochwała tolerancji i empatii, potępienie hejtu – to tematy uniwersalne, które wybrzmiewają silnie nie tylko w naszym ojczystym języku.

Bilety na terminy musicalu do końca roku zarówno w wersji polsko, jak i anglojęzycznej są już dostępne w sprzedaży na stronie www.teatrcapitol.pl.

PRODUKCJA

Spektakl stworzyła mocna ekipa artystów o ugruntowanej pozycji na rynku estradowym międzynarodowym z Marzeną Barcik na czele.

Marzena Barcik choreograf, reżyser i producent to artystka z wieloletnim doświadczeniem, uznana zarówno na arenie polskiej, jak i międzynarodowej. Jest organizatorem wydarzeń artystycznych. Jej dorobek to m.in.: realizacja oprawy artystycznej prestiżowych koncertów „Rock Loves Chopin”, Gali MTV EMA PRE-PARTY, koncertu „Freedom ’89. Born In Poland” Millenium Park, Chicago, uroczystej gali „Nobel ’83 – Pro Memoria” z okazji 25-lecia wręczenia nagrody Nobla prezydentowi Lechowi Wałęsie.

Za muzykę i teksty odpowiedzialny jest Andrzej Danek. To nowy ambasador Szkoły Musicalowej B&B. Swoją działalność artystyczną rozpoczął jeszcze w Polsce, by z powodzeniem kontynuować ją w USA. Broadwayowski musical Memphis, w którym grał w orkiestrze obsypano nagrodami TONY. W 2017 roku polski artysta został zaproszony przez wytwórnię 20th Century Fox do współpracy w tworzeniu muzyki do bijącego rekordy popularności serialu Empire. Skomponował i wyprodukował również pierwszy singiel Jussiego Smolletta "Freedom" który debiutował na 22 miejscu na liście przebojów iTunes... Wykonano go w oscarowym wydaniu Good Morning America w roku 2018 oraz na rozdaniu nagród Trailblazer Honors VH1.

Współautorem piosenki Grow jest z kolei dwukrotny zdobywca Fryderyków Kuba Badach, głos takich kapel, jak Poluzjanci i The Globetrotters.

Na gitarze basowej gra Piotr Żaczek, ceniony muzyk sesyjny współpracujący z gwiazdami popu i jazzu z kraju i zagranicy (m.in. Natalia Kukulska, Kayah, Frank McComb).

Perkusję obsługuje wschodząca gwiazda młodego pokolenia Tymek Krajniak, który do niedawna grał w zespole towarzyszącym Roxie Węgiel.

Współtwórcą choreografii do finałowego utworu jest Brian Poniatowski. W 2012 roku Brian wygrał siódmą edycję programu „You Can Dance” i wyjechał do jednej z najbardziej prestiżowych szkół tańca na świecie „Broadway Dance Center”.

FABUŁA SPEKTAKLU

Trwają gorączkowe przygotowania do szkolnego balu w atmosferze powszechnego entuzjazmu. Michael chce poprosić Laurę, by z nim poszła – dziewczyna podoba mu się już od dawna. Przeszkodą nie do przebycia wydaje się pochodzenie obojga młodych ludzi. Laura to córka bogatych rodziców, rodzice Michaela są biedni. Czy tę przepaść uda im się pokonać? Czy ze stereotypami można wygrać? Czy można ludzi oceniać po pozorach? Jak dostrzec prawdziwe wartości u człowieka?

Na te poważne pytania młodzi szukają odpowiedzi, prezentując cudowne, głębokie emocjonalnie, wzruszające, roztańczone i rozśpiewane widowisko. Młodzież ze Szkoły Musicalowej B&B po raz kolejny udowodniła, że ma ogromny talent sceniczny i artystyczną wrażliwość, którą brawurowo prezentuje w angielskiej wersji językowej.

AMBASADORZY

Kinga Zawodnik szeroka publiczność poznała Kingę jako prowadzącą w TVN Style program ,,Dieta czy cud'' oraz ,,Pierwszy raz Kingi''. Prywatnie Kinga przełamuje stereotypy i zaraża ludzi optymizmem na Instagramie obserwuje ją ponad 92 tysiące osób.

Andrzej Danek

TWÓRCY

Scenariusz i reżyseria: Marzena Barcik, Anna Butkiewicz, Gizella Bortel

Tłumaczenie scenariusza/konsultacja reżyserska: Gabriela Mikova Johnson, Stephen Paul Johnson

Muzyka i teksty piosenek oraz przygotowanie muzyczne: Andrzej Danek

Współautor piosenki Grow: Kuba Badach

Gitara basowa: Piotr Żaczek jeden z najlepszych polskich muzyków

Perkusja: Tymek Krajniak, wschodząca gwiazda młodego pokolenia

Instrumenty perkusyjne: Daniel Wojsa

Trening wokalny: Anna Butkiewicz

Choreografia: Marzena Barcik i Brian Poniatowski

Scenografia: Szkoła Musicalowa B&B

Producent: MSM Solution Poland

Musical Friends wspiera program #JestemzSOS prowadzony przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, a część dochodu z biletów będzie przeznaczona na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

materiały prasowe

Dlaczego nie powinniśmy porównywać rozwoju naszych dzieci? Rady mamy 1,5-rocznej Michaliny

Polskie filmy dla dzieci
Adobe Stock
Czas wolny
Najlepsze polskie filmy dla dzieci: 10 propozycji
Szukasz fajnego polskiego filmu dla dzieci? Wśród rodzimych produkcji znajdziesz kilka fantastycznych tytułów, które warto pokazać dziecku – tych współczesnych, ale też starych polskich filmów dla dzieci z lat 80. i 90.

W Polsce powstaje stosunkowo niewiele filmów dla dzieci. Warto jednak w nich poszperać, by znaleźć prawdziwe perełki – zarówno z lat 80. i 90., jak i wśród współczesnych produkcji. Mamy dla was 5 polskich filmów przygodowych dla dzieci z ostatnich lat, a także 5 starych polskich filmów z waszego dzieciństwa, do których z pewnością powrócicie z dużym sentymentem. To świetne produkcje, które łączą wątki komediowe i przygodowe. Polskie komedie i filmy przygodowe dla dzieci Od kilku lat powstają filmy przygodowe dla dzieci z motywami fantasy i science fiction. Znajdziecie także coś dla małych fanów zagadek kryminalnych. Bez wątpienia wszystkie są dla fanów filmów komediowych i przygodowych. Tarapaty (2017) i Tarapaty 2 (2020) 12-letnia Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieci trafiają na mapę prowadzącą do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka. „Tarapaty 2” to kontynuacja przygód Julki. Tym razem ciotka dziewczynki zostaje oskarżona o kradzież obrazu Moneta. Dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa (2012) Film dla fanów słynnej serii książek i nie tylko. Felix jest młodym wynalazcą, Net znakomicie zna się na komputerach, a Nika ma zdolności paranormalne. Dzieci przeżywają podczas wakacji niezwykłą podróż w czasie. Towarzyszy im Manfred, program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę. Po seansie koniecznie rozwiążcie nasz test wiedzy z lektury „Felix, Net i Nika” . Dzień czekolady (2018) Opowieść o przygodach Moniki i Dawida. Dzieci muszą się dowiedzieć, jak cofnąć czas, by uciec przed wiedźmą, która wykrada wspomnienia. „Dzień czekolady” to piękna opowieść o tęsknocie, miłości i...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj