Kiedy rodzina Primmów przeprowadza się do Nowego Jorku, ich syn, Josh z trudem przystosowuje się do nowej szkoły i nowych przyjaciół. Wszystko to zmienia się, kiedy chłopiec poznaje Lyle’a – śpiewającego krokodyla (Shawn Mendes), który uwielbia kąpiele, kawior i muzykę i mieszka na strychu ich domu. Dwójka szybko się zaprzyjaźnia, ale kiedy na Lyle'a czycha zły sąsiad, pan Grumps (Brett Gelman), Primmowie muszą połączyć siły z właścicielem Lyle'a, Hectorem P. Valenti (Javier Bardem), aby pokazać światu, że nie ma nic złego w wielkim śpiewającym krokodylu o wspaniałej osobowości.

Reklama

W filmie usłyszymy oryginalne piosenki w wykonaniu Shawna Mendesa, napisane przez autorów piosenek do filmu "Król rozrywki", Benjego Paska i Justina Paula.

Za reżyserię i produkcję filmu odpowiadają: Will Speck i Josh Gordon, a scenariusz napisał Will Davies.

Zobacz zwiastun:

W jednej z głównych zobaczymy Javiera Bardema jako magika Hectora P. Valentiego, właściciela Lyle’a, który jest zmuszony zostawić swojego ukochanego zwierzaka w nowojorskiej kamienicy, gdzie rodzina Primmów znajduje Lyle'a po wprowadzeniu się do domu.

Zobacz także

Kiedy Hector musi podróżować, jest zmuszony zostawić krokodyla na strychu, obiecując mu powrót – zostawia go z odtwarzaczem pełnym jego ulubionych piosenek. Lyle radzi sobie na poddaszu kamienicy, ciesząc się kąpielami i muzyką, aż do momentu, gdy rodzina Primm wprowadza się do domu i on wkracza w ich życie. Jako była autorka książek kucharskich, pani Primm jest przyzwyczajona do odmierzania składników i podążania za przepisami, więc tańczenie w kuchni nie jest tym, czego pani Primm się spodziewała, ale okazuje się najlepszą rzeczą, jakiej doświadcza.

materiały prasowe

Twórcy filmu zdecydowali, że Lyle będzie postacią, która ma wiele do powiedzenia, ale nie może mówić – może wyrażać się jedynie poprzez muzykę i fizyczne gesty. „To w tym, jak poruszają się jego oczy, jego ogona, jak wykorzystuje przestrzeń fizyczną. Jest bardzo nieśmiałym stworzeniem, ale jednocześnie promieniuje ciepłem, niezależnie od tego, czy łamie ci serce, czy śpiewa Stevie Wondera”.

Częścią tej historii jest to, że Lyle jest urodzonym i wychowanym nowojorczykiem. W książkach on i Primmowie odwiedzają ikoniczne miejsca Wielkiego Jabłka, od Central Parku, przez Tiffany'ego, Bloomingdale's po Times Square.

Reklama

Polska premiera filmu już 2 grudnia!

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama