Czas na kosmetyki organiczne
Kosmetyki organiczne stają się coraz bardziej modne. Jednak nie wszystko, co ma na opakowaniu napis „organiczne”, warto kupić. Sprawdź, po jakie kosmetyki organiczne warto sięgnąć.
- Materiały partnera
Zdrowe, ekologiczne, ze składnikami pochodzenia naturalnego – tak najczęściej mówi się o kosmetykach organicznych. Czy to wszystko prawda czy to tylko kolejny chwyt reklamowy? Kosmetyki organiczne rzeczywiście są tak dobre, jak się o nich mówi, ale tylko wtedy, jeśli kupimy produkty dobrej jakości, posiadające odpowiednie certyfikaty. Zobacz, co powinnaś wiedzieć o kosmetykach organicznych, żeby nie kupić organicznego bubla.
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o kosmetykach organicznych
- Są wykonane są z naturalnych surowców, które muszą mieć odpowiednie certyfikaty potwierdzające, że zostały wyhodowane lub wyprodukowane przez gospodarstwa ekologiczne. Plantatorzy posiadający uprawy ekologiczne muszą spełnić wiele surowych norm, dzięki temu możemy mieć pewność, że ich składniki roślinne są wytwarzane bez użycia pestycydów czy sztucznych nawozów i nie są modyfikowane genetycznie.
- Działają i są przyswajane przez organizm. Substancje aktywne w kosmetykach organicznych, to przede wszystkim naturalne oleje i ekstrakty z roślin, które mają niepowtarzalną moc i dobroczynne właściwości. Nie ma w nich nic syntetycznego. Naturalne surowce są przyswajane przez organizm, pielęgnują skórę i ulegają biodegradacji w przeciwieństwie do syntetycznych substancji, które często magazynują się m.in. w wątrobie, nerkach czy węzłach chłonnych.
- Mogą zawierać konserwanty, ale tylko takie, które są dopuszczone przez jednostki certyfikujące.
- Nie mogą być testowane na zwierzętach. Zgodnie z unijnymi przepisami żadne kosmetyki nie mogą być testowane na zwierzętach, dlatego bezzasadnym staje się umieszczanie takiego znaku na opakowaniu i chwalenie się tym przez producentów. Pamiętaj jednak, że to prawo obowiązuje tylko w Europie, trudno więc powiedzieć, w jakich warunkach testowane są kosmetyki pochodzące spoza Unii.
- Nie muszą brzydko wyglądać i nieładnie pachnieć. To, że naturalne kosmetyki powinny wyglądają jak szaro-bure mazie i brzydko pachnieć, to mit. Naturalne produkty mogą być jednocześnie skuteczne i przyjemne w używaniu. Piękny zapach zawdzięczają przeważnie naturalnym olejkom eterycznym.
Gdzie znaleźć prawdziwe kosmetyki organiczne?
Być może pomyślisz, że dobre kosmetyki organiczne trzeba sprowadzać zza granicy i wydać na nie majątek. Wcale tak nie jest! Wystarczy, że sięgniesz po kosmetyki organiczne polskiej marki Clochee. Pomysł na stworzenie kosmetyków idealnych zrodziła się w głowie dwóch przyjaciółek, Darii Prochenki i Justyny Szuszkiewicz. Podczas spotkania przy kawie zaczęły rozmawiać o kosmetykach i doszły do wniosku, że zdecydowanie za długo wprowadzały do swojego organizmu trujące substancje zawarte w drogeryjnych produktach do pielęgnacji. Dlatego postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyły polską markę kosmetyków organicznych.
Kosmetyki Clochee są skomponowane z naturalnych składników pochodzenia roślinnego. „Wiemy jak ważne dla świadomych ekologicznie odbiorców jest potwierdzenie, że dany produkt jest w pełni naturalny, dlatego wybrałyśmy surowce, które posiadają certyfikat Ecocert i takie, które są aprobowane przez Ecocert” – mówi Daria Prochenka.
W ofercie Clochee znajdziesz masła roślinne, bogate i wartościowe oleje tłoczone na zimno, ekstrakty z roślin, certyfikowane substancje aktywne, naturalne olejki eteryczne i naturalne konserwanty. Nie ma w nich silikonów, olejów mineralnych, parafiny, parabenów, barwników i aromatów syntetycznych, substancji etoksylowanych, karbomerów czy glikolu propylenowego.
Kluczowe hasło Clochee to "Nie mamy nic do ukrycia", dlatego wszystkie informacje o składzie kosmetyków znajdują się na stronie internetowej firmy (clochee.com), a każda substancja rozpisana jest pod konkretnym kosmetykiem. Clochee udowadnia, że naturalny kosmetyk może jednocześnie ładnie pachnieć, elegancko wyglądać, być skuteczny i bardzo wydajny. Wystarczy niewielka ilość, a efekt jest i tak świetny.
Wiosna to świetny czas na zmiany, również te w pielęgnacji. Może już pora, żeby wymienić zawartość kosmetyczki na bardziej organiczną i ekologiczną?