Czynniki fizyczne i mechaniczne, a także zabiegi techniczne mogą negatywnie wpływać na kondycję oraz strukturę włosów powodując, że stają się one suche, osłabione, matowe, łamliwe a także pozbawione witalności. Z tego względu specjaliści z Laboratorium Badawczo-Rozwojowego Biota opracowali wyjątkową serię produktów do pielęgnacji, odbudowy oraz regeneracji włosów.

Reklama

Nawilżenie i regeneracja

Pierwsza linia produktów Bioxsine Keratyna & Argan składająca się z szamponu, odżywek (do i bez spłukiwania) oraz olejku do pielęgnacji, dzięki zawartości hydrolizowanej keratyny, kolagenu, witamin, aminokwasów, a także kwasów tłuszczowych sprawia, że włosy stają się nawilżone, sprężyste, a także odporne na uszkodzenia fizyczne oraz promieniowanie słoneczne.

Co jednak istotne zastosowana w nich technologia EXTRA REPAIR powoduje, że włosy zostają zregenerowane w 94%*.

Produkty:

  • BIOXSINE KERATIN & ARGAN – REGENERUJĄCO – NAWILŻAJĄCY SZAMPON, 300 ml
  • BIOXSINE KERATIN & ARGAN – ODBUDOWUJĄCA ODŻYWKA DO SPŁUKIWANIA, 250 ml
  • BIOXSINE KERATIN & ARGAN – REGENERUJĄCA ODŻYWKA W SPRAYU, 150 ml
  • BIOXSINE KERATIN & ARGAN – REGENERUJĄCO – NAWILŻACJĄCY OLEJEK DO WŁOSÓW, 150 ml

Najważniejsze składniki:

Zobacz także
  • Hydrolizowana keratyna – wbudowując się w strukturę zniszczonych włosów, regeneruje je i zapobiega uszkodzeniom sprawiając, że stają się mocne i sprężyste. Dzięki peptydom keratynowym składającym się z 18 aminokwasów sprawia również, że są grubsze, pełniejsze i bardziej bujne już od pierwszego użycia.
  • Olejek arganowy – to drogocenny olej, zwany także płynnym złotem wnika we włosy odżywiając je, nawilżając oraz regenerując od nasady, aż̇ po same końce. Pomaga odzyskać́ dawny blask i wygląd włosów.

Objętość po pierwszym użyciu

Drugą nowością jest szampon Kolagen & Biotyna, który poprzez zastosowanie kolagenu, biotyny, a także bioaktywnych peptydów (100% technologii biomimetycznej) dodaje włosom objętości i pełności w 98%*. Udowodniono także, że już po pierwszym użyciu stają się one grubsze średnio o 10 µm!

Najważniejsze składniki:

  • Hydrolizowany kolagen – białko występujące w naszym ciele, wspomagające tworzenie ścięgien, wiązadeł i tkanki skórnej. Jest powszechnie znane ze swoich zalet, takich jak hamowanie oznak starzenia sprawiając, że skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i sprężysta.
  • Biotyna znana również jako „witamina włosów”, wspomaga odbudowę włosów oraz ich szybki wzrost ze względu na jej rolę w syntezie keratyny.
  • Bioaktywne Peptydy (100% TECHNOLOGII BIOMIMETYCZNEJ) – zawierają sekwencje aminokwasowe białek. Peptydy keratynowe są wykorzystywane w procesie przywracania włosom elementów budulcowych naturalnie w nich występujących. Mają znaczący wpływ na zdrową kondycję włosów, imitując łańcuch aminokwasów keratyny w warstwie naskórka i kory włosa ludzkiego. Dzięki tym 18 aminokwasom, włosy stają się gęstsze, pełniejsze i bardziej bujne już od pierwszego mycia.

Dodatkowo wszystkie produkty zostały wzbogacone o opatentowaną formułę Biocomplex B11, której składniki są inhibitorami dla enzymu 5α-reduktazy. Dzięki czemu nie dochodzi do przekształcenia testosteronu w dihydrotestosteron (DHT), który osłabia żywotność cebulek włosów i powoduje m.in. łysienie androgenowe.

Reklama

Dermokosmetyki dostępne są w wybranych aptekach stacjonarnych i internetowych, sklepach zielarskich, a także na stronie dystrybutora.

Reklama
Reklama
Reklama