„Zdrowa mama, Zdrowy tata. Profilaktyka zdrowia prokreacyjnego. Markery płodności kobiet i mężczyzn” – pod takim hasłem już 16 kwietnia w Katowicach odbędzie się I Śląska Konferencja Płodności, zorganizowana przez Fundację Gyncentrum, Uniwersytet Śląski, Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką w Katowicach.

Reklama

O płodności i niepłodności

I Śląska Konferencja Płodności jest w całości poświęcona kobiecej i męskiej płodności i jest zwieńczeniem kilkumiesięcznych kampanii profilaktyczno-edukacyjnych: „Zdrowa mama” i „Zdrowy tata”, których inicjatorem była Fundacja Gyncentrum. Celem kampanii było pokazanie, że problem niepłodności może dotyczyć w równym stopniu kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Promowano także wczesną diagnostykę zaburzeń płodności oraz świadome planowanie rodziny. Podczas konferencji przedstawione zostaną badania naukowe obrazujące płodność mieszkańców Śląska, opracowane na podstawie wyników badań przeprowadzonych w ramach kampanii „Zdrowa mama” i „Zdrowy tata”. Zaproszeni specjaliści zajmujący się leczeniem niepłodności omówią także przyczyny zaburzeń płodności oraz metody diagnozowania tego problemu.

Konferencja – posobnie jak wcześniej kampania „Zdrowa mama” – odbędzie się pod patronatem serwisu Babyonline.pl. W imieniu organizatorów na konferencję zapraszamy nie tylko lekarzy, położne, pracowników naukowych uczelni, ale wszystkich, którzy są zainteresowani tematem i chcą zgłębić wiedzę na temat diagnostyki niepłodności.

Program konferencji dostępny jest na: www.konferencjaplodnosci.pl.

Reklama

Zobacz także: Płodność w badaniach naukowych, czyli "czy wiesz, że..."

Reklama
Reklama
Reklama