WRZESIEŃ

Reklama

Marta mówi (40x26’) – serial animowany
Prod. 2008, USA – Kanada
Emisja: Codziennie od 16 września o godz. 19:30 oraz 13:30 w Przytulance

„Marta mówi” to animowany serial dla dzieci, który powstał w oparciu o serię książek autorstwa Susan Meddaugh. Marta to imię przyjaznej suczki - labradorki, której właścicielką jest 10-letnia Helen. Pewnego dnia Marta zjada płatki śniadaniowe w kształcie alfabetu. Jedzenie dziwnym trafem wędruje do jej głowy zamiast do żołądka. Od tej pory Marta zaczyna mówić ludzkim głosem. W każdym odcinku labradorka uczy dzieci nowych wyrazów, wśród których dominuje jedno – słowo klucz. Serial ma na celu przygotowanie najmłodszych do nauki czytania.

Małe Zoo Lucy (52x11’) - serial animowany
Prod. 1999
Emisja: Codziennie od 2 września o godz. 9:40 oraz 17:10 w Wyliczance

Lucy mieszka tuż obok ZOO. Każdego wieczoru ześlizguje się po szyi Żyrafy Georginy ze swojego okna prosto do ogrodu zoologicznego, gdzie spotyka się z żyjącymi tam zwierzętami. Każde z nich czeka niecierpliwie, aby móc opowiedzieć wszystkim o swojej najciekawszej przygodzie. Ta ujmująca seria animowana łączy inteligentne opowiadania z ponadczasową jakością ilustracji z książek dla dzieci, a także przedstawia w interesujący sposób zwierzęta z całego świata.

Zobacz także

Adibu (40x5’) – serial animowany
Prod. Francja, 2008
Emisja: Codziennie od 1 września o godz. 20:25 oraz 12:25 w Przytulance

Adibu to bardzo ciekawy świata kosmita. Ciągle zadaje całe mnóstwo pytań, ale na szczęście wie też jak można znaleźć na nie odpowiedzi. Używając swojej specjalnej mocy Adibu przenosi się do wnętrza ludzkiego ciała, aby odkryć jego niezwykłe tajemnice. Poznaje organy, dzięki którym „cudowna maszyna” może funkcjonować. Razem ze swoim przyjacielem, Robotem, odbywają podroż po ludzkim ciele.

Kulka i Julka (26x5’) – serial animowany
Prod. Wlk. Brytania
Emisja: Codziennie od 6 września o godz. 8:30 oraz 11:30 w Mruczance

Julka wraz z mamą i psem o imieniu Kulka mieszkają w domku na łódce. Kulka i Julka wspólnie z zaprzyjaźnioną Gąską często przesiadują na dziobie łódki i obserwują otaczający świat. Przyjaciele uwielbiają wspólne zabawy i przeżywają wiele niezapomnianych przygód.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama