„ZBIERAJ Z KLASĄ” to akcja pro-ekologiczna, której celem jest edukacja dzieci w zakresie ekologii.
Chcemy nie tylko edukować, ale także zmotywować najmłodszych do ochrony naszej planety poprzez działania pro–ekologiczne np. segregowanie śmieci, zbieranie zużytych baterii czy elektrośmieci.
Jak pokazuje doświadczenie lat ubiegłych, akcja ma głęboki sens i wspaniały odzew. Dotychczas dzieci zebrały ponad 245 ton baterii oraz 288 ton elektrośmieci ( lata 2014-2017/18). Jesteśmy przekonani, że poza budowaniem świadomości wśród dzieci i młodzieży, nic tak ich nie zmotywuje do zachowań pro-ekologicznych jak szansa zdobycia wspaniałych nagród.

Reklama

VI edycja ogólnopolskiej akcji rusza 17.09.2017r.
W mediach można zobaczyć teledysk promujący kampanię, gdyż akcję wspiera także płyta, która przybliża dzieciom zagadnienia związane z ekologią, w formie przebojowych piosenek .
Teledysk „ZBIERAJ Z KLASĄ” promuje zarówno całą akcję, jak i wspomnianą płytę.
Akcja „ZBIERAJ Z KLASĄ” to także cykl nieodpłatnych muzycznych spektakli, które poprowadzi wokalista Mariusz Totoszko oraz założycielka portalu „Najlepsze dla dzieci” Justyna Tomańska, a także maskotka akcji Paluszek.
Podczas spektakli uczestnicy mają okazję zgłębić́ wiedzę z zakresu ekologii. Poprzez zabawę uczą się dlaczego warto dbać́ o Ziemieę i zbierać́ zużyte baterie oraz elektrośmieci. W trakcie zajęć dzieci uczestniczą w konkursach i wygrywają nagrody w postaci płyt, książek lub map dla swojej klasy.
Ambasadorzy akcji od dnia 07.09.2018 r. prowadzą też autorskie audycje „ZBIERAJ Z KLASĄ” w Polskim Radio Dzieciom.
Robimy to wszystko po to, aby przekazać podopiecznym, jak ważne jest dbanie o środowisko.
Trasa spektakli VI-edycji akcji „ZBIERAJ Z KLASĄ” obejmie 20 lokalizacji w Polsce m.in. : Mińsk Mazowiecki, Sierpc, Redę, Olsztyn.

mat. prasowe

Uczestnicy zbierają zużyte baterie i sprzęt elektroniczny, a rekordziści otrzymują atrakcyjne nagrody. W VI Edycji są to:
I MIEJSCE – 3-dniowy (3 noclegi) pobyt z wyżywieniem dla 20 osób z Vacansoleil – Wakacje na Kempingu w Iris Park Le Chene Gris pod Paryżem wraz z 1-dniowym pobytem w Disneylandzie.
II MIEJSCE – 2-dniowy (2 noclegi) pobyt z wyżywieniem dla 20 osób do Hotelu AQUARIUS***** w Kołobrzegu wraz z animacjami.
III MIEJSCE – 2-dniowy (2 noclegi) pobyt z wyżywieniem dla 20 osób na Zielonej Szkole w Ośrodku Gwarek – Centrum Aktywnego Odpoczynku w Pięknej Górze.
WYRÓŻNIENIE – 1-dniowy pobyt z posiłkiem dla całej klasy wraz z opiekunami w parku rozrywki „Farma Iluzji” w Trojanowie.
WYRÓŻNIENIE SPECJALNE – 5-dniowy (4 noclegów) pobyt z wyżywieniem dla 10 osób w miejscowości Estepona Costa del Sol (Hiszpania), wraz z atrakcjami oraz udziałem w konferencji prasowej.
NAGRODA INDYWIDUALNA DLA KOORDYNATORÓW ZESPOŁÓW LUB KLAS, które zajęły I, II i III miejsce w konkursie – vouchery 2-osobowe na 3-dniowy pobyt (2 noclegi) wraz z wyżywieniem w Talaria Resort Spa w Trojanowie.

Reklama

Sponsorzy: Vacansoleil - Rodzinne Wakacje Na Kempingu, Grupa DSF, Aquarius - Hotel Spa and Wellness, Gwarek - Ośrodek Wypoczynkowy - Centrum Aktywnego Wypoczynku, ExpressMap, Talaria Ledies SPA, Farma Iluzji, HulaKula, Albayt Resort - spa&golf, Raf Trans, Bronzzano Beach Club

Reklama
Reklama
Reklama