Ekologia

Rodzinne oszczędzanie
eko
ekologia
produkty ekologiczne

Oszczędzanie może iść w parze z ekologią. Ekspertka podpowiada, jak nauczyć tego dzieci

Troska o planetę jest wyrazem troski o przyszłość – zarówno naszą, jak i kolejnych pokoleń. Przynosi również korzyści dostrzegalne od razu, na przykład w postaci oszczędności finansowych. Podejmowanie codziennych ekologicznych wyborów oprócz pozytywnych zmian dla planety, często oznacza bowiem wiele dobrego także dla naszego portfela. Jak zachęcić najmłodszych do oszczędzania w duchu eko i jak ich tego nauczyć?
Partner
dziecko obserwuje owady
ekologia
wiosna
lato

Owadzie Lato czeka na Ciebie. Obserwuj i licz owady razem z Pszczółką Mają

Uwielbiana przez dzieci Pszczółka Maja zaprasza wszystkich miłośników przyrody, a szczególnie tych najmłodszych, do wspólnej obserwacji i liczenia jej dziko żyjących przyjaciół. Przyłączcie się do Mai i weźcie udział w Owadzim Lecie, które będzie trwało przez cały czerwiec!
informacja prasowa
Dzień Ziemi ciekawostki
ekologia
ekologia dla dzieci

Dzień Ziemi – informacje o obchodach i historia święta

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, które od wielu lat obchodzimy 22 kwietnia. Celem akcji jest promowanie zachowań chroniących środowisko i naszą planetę. Wszystko o Dniu Ziemi, co warto wiedzieć, znajdziesz w naszym materiale.
Ewa Janczak-Cwil
Jamar passata
jedzenie
dieta
eko

Od dziecka pokochaj zdrową ekożywność!

Zdrowe nawyki odżywiania warto kształtować już od dziecka. Świadomi rodzice od najmłodszych lat powinni nie tylko rozmawiać z pociechami o tym, co powinno trafiać na rodzinny stół, ale też aktywnie edukować je w temacie zdrowej i zbilansowanej diety.
Partner
antynatalizm
macierzyństwo
ekologia
rodzicielstwo

Co to jest antynatalizm i kim jest antynatalista?

Antynatalizm staje się coraz popularniejszy – głównie ze względu na jedną z jego odmian, czyli antynatalizm ekologiczny (klimatyczny). Coraz więcej dorosłych utrzymuje, że nie powinniśmy się rozmnażać, bo posiadanie potomstwa jest moralnie złe.
Magdalena Drab
Przemysła Czarnek o ekologii w szkole
szkoła
ekologia
ekologia dla dzieci

Przemysław Czarnek nie zgadza się na IDEOLOGIĘ EKOLOGIZMU w szkole

Według Przemysława Czarnka w polskich szkołach należy zwrócić większą uwagę na edukację ekologiczną. Jego zdaniem trzeba zwiększyć nacisk na świadomość dzieci i młodzieży w kwestii ekologii, jednak należy robić to w „sposób racjonalny”.
Joanna Biegaj
Nutricia Bebilon
dieta
ekologia
rozszerzanie diety

Ekodieta dla malucha – co warto o niej wiedzieć?

Wartościowe wybory żywieniowe i ich pozytywny wpływ na losy planety to coraz bardziej istotna kwestia dla współczesnych rodziców. Sięganie po produkty, których składniki pochodzą z rolnictwa ekologicznego, to ważny krok w trosce o środowisko, a co za tym idzie – w trosce o przyszłość dziecka. Dostęp do tego rodzaju żywności jest coraz szerszy, jednak czy każdy produkt z napisem „eko” lub „bio” będzie odpowiedni dla delikatnego organizmu malucha?
Partner
Termofory ekologiczne z pestką wiśni
ekologia
ekologia dla dzieci

Termofory ekologiczne z pestką wiśni. W czym tkwi ich sekret?

Do niedawna większość z nas traktowała pestki wiśni jako niepotrzebny odpad. Na szczęście odkryto, iż posiadają niesamowitą właściwość magazynowania oraz utrzymywania ciepła, a do tego są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Od tego momentu pestki stały się integralną częścią naszego życia, z powodzeniem zastępując tradycyjne, wypełnione gorącą wodą termofory.
redakcja mamotoja.pl
ekologia dla dzieci
wychowanie dziecka
ekologia
ochrona środowiska

Ekologia dla dzieci – jak uczyć ochrony środowiska? Kiedy i od czego zacząć?

Ekologia dla dzieci powinna być przede wszystkim zrozumiała. Chodzi nie tylko o to, aby maluchy nauczyły się odróżniać pojemniki na plastik od tych na papier. Najważniejsze jest to, aby wyrosły na świadomych, wrażliwych i odpowiedzialnych ludzi. Sprawdź, jak wytłumaczyć dziecku, co to jest ekologia.
Aleksandra Sokalska
recykling dla dzieci
ekologia

Recykling dla dzieci – prosta definicja i zasady praktyczne

Recykling dla dzieci może być tak naturalny, jak wkładanie skarpetek czy wiązanie butów. Aby tak się stało, maluch potrzebuje zrozumieć, po co jest segregacja śmieci i jak to się robi. Bo to pierwszy krok do recyklingu.
Ewa Janczak-Cwil
Lego uczy ekologii
dziecko
ekologia
klocki Lego

„Zielone Lekcje”, czyli jak LEGO i Przemek Staroń uczą dzieci ekologii

Ważne jest, by już od najmłodszych lat zachęcać dzieci do dbania o środowisko i pokazywać im rozwiązania, które temu sprzyjają. Marka LEGO rozpoczęła serię wirtualnych lekcji o ekologii, które prowadzi Nauczyciel Roku 2018 Przemek Staroń. Dzieci mają okazję, by dowiedzieć się,  jak sprawić, by używane przez nich rzeczy były bardziej przyjazne środowisku oraz w jaki sposób zmieniać otaczający ich świat na lepszy.
materiały promocyjne
choinka, ekologia, koniec świąt, żywa choinka, sztuczna choinka, palenie choinki, kompost, biomasa
ekologia
choinka
Boże Narodzenie

Co zrobić z choinką po świętach? –​ 5 pomysłów

Gdzie powinna trafić choinka po świętach? Oto kilka podpowiedzi, co zrobić z żywym (i sztucznym) drzewkiem. Możliwości jest kilka – drugie życie choinki może być bardzo użyteczne.
Małgorzata Wódz
sprzątanie świata
ekologia

Sprzątanie świata – jak i po co włączyć się z dzieckiem w akcję

Sprzątanie świata to część międzynarodowego ruchu Clean Up the World, który powstał w 1988 roku Australii. W Polsce akcja odbywa się od 1994 roku z inicjatywy Fundacji Nasza Ziemia. Co roku we wrześniu całe rodziny ruszają, aby posprzątać swoje otoczenie.
Ewa Janczak-Cwil
ekologiczne niemowlę
ekologia

Ekologia od kołyski: niemowlę w nurcie eko

Narodziny dziecka to dobry moment, aby zastanowić się nad tym, co możesz zrobić, żeby świat wokół was był zdrowszy. Dla niemowlaka, który cię obserwuje, a z biegiem czasu zacznie też naśladować, ekologiczny sposób myślenia będzie czymś oczywistym!
Karolina Stępniewska
zero waste w kuchni
ekologia

Zero waste w kuchni: gotuj dla dziecka mądrze i bądź eko!

W trosce o środowisko pójdź krok dalej: wprowadź zasady zero waste do swojej kuchni, by ratować świat przed tonami odpadów, a rodzinę przed niezdrowymi produktami. Pyszne domowe posiłki, pełne witamin i zdrowych składników to podstawa w kuchni dziecka.
Karolina Stępniewska
jak segregować śmieci
ekologia

Jak segregować śmieci? Zasady, kolory, segregacja śmieci w domu

Segregując śmieci, dzielimy je na: szkło, metale i tworzywa sztuczne, papier, bio, odpady zmieszane. Pojemniki na segregowane odpady mają przypisane kolory, tak by łatwiej było segregować śmieci w domu i w przestrzeni publicznej.
Karolina Stępniewska
zero waste
ekologia

Zero waste: co to jest, jak zacząć i być zero waste (definicja, zasady + dobre rady)

Zero waste, czyli brak śmieci, to styl życia, który polega na świadomym ograniczaniu produkcji odpadów. W praktyce bycie zero waste oznacza m.in. świadome zakupy, unikanie plastiku, używanie wielorazowych toreb na zakupy, naprawianie przedmiotów zamiast ich wyrzucania.
Karolina Stępniewska
woskowijki: diy, cena
ekologia

Woskowijki: co to jest, diy (jak zrobić), opinie

Woskowijki to ekologiczna alternatywa dla folii spożywczej i aluminiowej. Owijki, jak również mówi się na woskowijki, to tkanina pokryta pszczelim woskiem. Zgodnie z zasadą zero waste można jej używać wielokrotnie do pakowania kanapek, żywności, przykrywania talerzyków z jedzeniem itd.
Karolina Stępniewska
ekologiczna rodzina
ekologia

9 przykazań ekorodziny, czyli jak na co dzień dbać o Ziemię

Ochrona środowiska, życie w zgodzie z naturą, ekologiczne zachowania – te słowa nie schodzą ostatnio nam z ust. I słusznie. Bo to ludzie w największym stopniu przyczyniają się do niekorzystnych zmian w przyrodzie. Co dla ochrony środowiska i przyszłości naszej planety może zrobić zwykła rodzina taka jak wasza?
Aleksandra Sobieraj
redakcja Mamo To Ja EkoEdycja
ekologia

Ekologiczne Mamo, To Ja: Nie patrzmy w przeszłość, tylko w przyszłość! [NASZA MISJA]

Mamo, To Ja na pierwszym miejscu zawsze stawia dobro dziecka. I to już od 25 lat! Nie chcemy jednak swojego jubileuszu traktować wyłącznie jako okazji do świętowania. Chcemy wykorzystać go w słusznym celu. Dlatego... Nie patrzymy w przeszłość, tylko w przyszłość! Rozpoczynamy edukacyjną akcję ekologiczną dla wszystkich rodziców.
Karolina Stępniewska
Ekologiczne torby
ekologia

Carrefour wprowadza wielorazowe woreczki na warzywa i owoce

Popularna sieć sklepów chce ograniczyć zużycie z tzw. „zrywek" na warzywa oraz owoce i w tym celu wprowadza woreczki wielokrotnego użytku.
Dominika Bielas
jak oszczędzać wodę
ekologia
oszczędzanie

Jak oszczędzać wodę? Praktyczne wskazówki na mniejsze zużycie wody

Czy wiesz, że Polska ma wyjątkowo małe zasoby wody, mniejsze nawet od Egiptu? Trzeba więc racjonalnie wykorzystać każdą kroplę. Skorzystaj z naszych pomysłów!
Milena Oszczepalińska
Ariel Allin1 PODS
ekologia
pranie
ubrania

Uratuj swoje ubrania! Istnieje sposób na przedłużenie ich życia

Nowe ubrania jeszcze nigdy nie były tak łatwo dostępne. Od 2000 roku konsumpcja odzieży wzrosła dwukrotnie. Jednocześnie obecnie konsumenci korzystają ze swoich ubrań dwukrotnie krócej. 20% z nich jest wyrzucanych ze względu na uszkodzenia takie jak poplamienie lub zużycie.
Partner
Wdychanie mikroplastiku truje
ekologia
zdrowie dziecka
ochrona środowiska

Najwięcej masz go w domu, najbardziej szkodzi dzieciom. Oto mikroplastik.

Zimą na dworze szkodzi nam smog, natomiast mikroplastik najbardziej truje w… domu. I to przez cały rok. Choć jest też na dworze. Dlaczego to dzieci wdychają go najwięcej?
Aleksandra Sobieraj
Vanuatu zakazuje pieluszek jednorazowych
ekologia
pieluchy jednorazowe
pieluchy wielorazowe

W tym kraju nie kupisz już pieluch jednorazowych. Są zakazane!

To pierwszy przypadek na świecie, gdzie z uwagi na ekologię zdecydowano się zakazać używania pieluszek jednorazowych. Co na to rodzice?
Milena Oszczepalińska
jak wybierać ekologiczne produkty dla dzieci
ekologia
Pampers
pieluszki

Macierzyństwo bez kompromisów [#PureMoments #PureLove]

Jako mama chcesz dla swojego dziecka wyłącznie tego, co najlepsze. Dlatego wybierając np. ubranka, akcesoria czy produkty pielęgnacyjne, stawiasz przede wszystkim na jakość. Zajmując się na co dzień maluszkiem, polegaj na swojej intuicji oraz... czymś jeszcze.
Partner
Zbieraj z Klasą
ekologia
patronat
akcja społeczna

Zbudujmy razem świadomość ekologiczną wśród dzieci

Sprawdź, jak wyglądały spektakle w ramach akcji „ZBIERAJ Z KLASĄ”, które poprowadził wokalista Mariusz Totoszko oraz założycielka portalu „Najlepsze dla dzieci” Justyna Tomańska, a także maskotka akcji Paluszek.
Materiały prasowe
Akcja zbieraj z klasą
ekologia
patronat

VI edycja Zbieraj z klasą

„Zbieraj z klasą” to największa kampania recyklingowa w Polsce, skierowana do dzieci i młodzieży, zorganizowana przez Europejską Platformę Recyklingu. Z każdym rokiem przybywa szkół i innych placówek edukacyjnych zainteresowanych akcją.
Materiały prasowe
Kosmetyki ekologiczne
ekologia
kosmetyki naturalne
pielęgnacja w ciąży

Co ty wiesz o kosmetykach ekologicznych? [QUIZ]

Aleksandra Sobieraj
macierzyństwo
ekologia
wychowanie córki

Martyna Wojciechowska nie chce być tylko kucharką i odźwiernym dla swojej córki

Jaką mamą jest Martyna Wojciechowska? Czy macierzyństwo ją zmieniło? Czy podróże nie przeszkadzają w wychowaniu dziecka? Zobacz, jakie wartości przekazuje córce znana z działalności społecznej również na rzecz kobiet dziennikarka i podróżniczka.
Małgorzata Wódz