Ekologia

Mama z dzieckiem
produkty ekologiczne
ekologiczny styl życia
ekologia dla dzieci

Rodzice pokochali ekologiczne smoczki marki NUK. Dowiedz się dlaczego!

Zwykle to właśnie smoczek jest jednym z pierwszych akcesoriów, które trafiają na listę zakupową rodziców. Co ciekawe, coraz częściej wybierają oni smoczki ekologiczne, które nie tylko świetnie pełnią swoją funkcję, ale również są przyjazne środowisku. Dlaczego jest to obecnie tak popularny wybór? Odpowiadamy, wskazując zalety!
Współpraca reklamowa
Rodzinne oszczędzanie
eko
ekologia
produkty ekologiczne

Oszczędzanie może iść w parze z ekologią. Ekspertka podpowiada, jak nauczyć tego dzieci

Troska o planetę jest wyrazem troski o przyszłość – zarówno naszą, jak i kolejnych pokoleń. Przynosi również korzyści dostrzegalne od razu, na przykład w postaci oszczędności finansowych. Podejmowanie codziennych ekologicznych wyborów oprócz pozytywnych zmian dla planety, często oznacza bowiem wiele dobrego także dla naszego portfela. Jak zachęcić najmłodszych do oszczędzania w duchu eko i jak ich tego nauczyć?
Współpraca reklamowa
dziecko obserwuje owady
ekologia
wiosna
lato

Owadzie Lato czeka na Ciebie. Obserwuj i licz owady razem z Pszczółką Mają

Uwielbiana przez dzieci Pszczółka Maja zaprasza wszystkich miłośników przyrody, a szczególnie tych najmłodszych, do wspólnej obserwacji i liczenia jej dziko żyjących przyjaciół. Przyłączcie się do Mai i weźcie udział w Owadzim Lecie, które będzie trwało przez cały czerwiec!
informacja prasowa
Dzień Ziemi ciekawostki
ekologia
ekologia dla dzieci

Dzień Ziemi – informacje o obchodach i historia święta

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, które od wielu lat obchodzimy 22 kwietnia. Celem akcji jest promowanie zachowań chroniących środowisko i naszą planetę. Wszystko o Dniu Ziemi, co warto wiedzieć, znajdziesz w naszym materiale.
Ewa Janczak-Cwil
Jamar passata
jedzenie
dieta
eko

Od dziecka pokochaj zdrową ekożywność!

Zdrowe nawyki odżywiania warto kształtować już od dziecka. Świadomi rodzice od najmłodszych lat powinni nie tylko rozmawiać z pociechami o tym, co powinno trafiać na rodzinny stół, ale też aktywnie edukować je w temacie zdrowej i zbilansowanej diety.
Współpraca reklamowa
antynatalizm
macierzyństwo
ekologia
rodzicielstwo

Co to jest antynatalizm i kim jest antynatalista?

Antynatalizm staje się coraz popularniejszy – głównie ze względu na jedną z jego odmian, czyli antynatalizm ekologiczny (klimatyczny). Coraz więcej dorosłych utrzymuje, że nie powinniśmy się rozmnażać, bo posiadanie potomstwa jest moralnie złe.
Magdalena Drab
Przemysła Czarnek o ekologii w szkole
szkoła
ekologia
ekologia dla dzieci

Przemysław Czarnek nie zgadza się na IDEOLOGIĘ EKOLOGIZMU w szkole

Według Przemysława Czarnka w polskich szkołach należy zwrócić większą uwagę na edukację ekologiczną. Jego zdaniem trzeba zwiększyć nacisk na świadomość dzieci i młodzieży w kwestii ekologii, jednak należy robić to w „sposób racjonalny”.
Joanna Biegaj
Nutricia Bebilon
dieta
ekologia
rozszerzanie diety

Ekodieta dla malucha – co warto o niej wiedzieć?

Wartościowe wybory żywieniowe i ich pozytywny wpływ na losy planety to coraz bardziej istotna kwestia dla współczesnych rodziców. Sięganie po produkty, których składniki pochodzą z rolnictwa ekologicznego, to ważny krok w trosce o środowisko, a co za tym idzie – w trosce o przyszłość dziecka. Dostęp do tego rodzaju żywności jest coraz szerszy, jednak czy każdy produkt z napisem „eko” lub „bio” będzie odpowiedni dla delikatnego organizmu malucha?
Współpraca reklamowa
Termofory ekologiczne z pestką wiśni
ekologia
ekologia dla dzieci

Termofory ekologiczne z pestką wiśni. W czym tkwi ich sekret?

Do niedawna większość z nas traktowała pestki wiśni jako niepotrzebny odpad. Na szczęście odkryto, iż posiadają niesamowitą właściwość magazynowania oraz utrzymywania ciepła, a do tego są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Od tego momentu pestki stały się integralną częścią naszego życia, z powodzeniem zastępując tradycyjne, wypełnione gorącą wodą termofory.
redakcja mamotoja.pl
ekologia dla dzieci
wychowanie dziecka
ekologia
ochrona środowiska

Ekologia dla dzieci – jak uczyć ochrony środowiska? Kiedy i od czego zacząć?

Ekologia dla dzieci powinna być przede wszystkim zrozumiała. Chodzi nie tylko o to, aby maluchy nauczyły się odróżniać pojemniki na plastik od tych na papier. Najważniejsze jest to, aby wyrosły na świadomych, wrażliwych i odpowiedzialnych ludzi. Sprawdź, jak wytłumaczyć dziecku, co to jest ekologia.
Aleksandra Sokalska
recykling dla dzieci
ekologia

Recykling dla dzieci – prosta definicja i zasady praktyczne

Recykling dla dzieci może być tak naturalny, jak wkładanie skarpetek czy wiązanie butów. Aby tak się stało, maluch potrzebuje zrozumieć, po co jest segregacja śmieci i jak to się robi. Bo to pierwszy krok do recyklingu.
Ewa Janczak-Cwil
Lego uczy ekologii
dziecko
ekologia
klocki Lego

„Zielone Lekcje”, czyli jak LEGO i Przemek Staroń uczą dzieci ekologii

Ważne jest, by już od najmłodszych lat zachęcać dzieci do dbania o środowisko i pokazywać im rozwiązania, które temu sprzyjają. Marka LEGO rozpoczęła serię wirtualnych lekcji o ekologii, które prowadzi Nauczyciel Roku 2018 Przemek Staroń. Dzieci mają okazję, by dowiedzieć się,  jak sprawić, by używane przez nich rzeczy były bardziej przyjazne środowisku oraz w jaki sposób zmieniać otaczający ich świat na lepszy.
materiały promocyjne
choinka, ekologia, koniec świąt, żywa choinka, sztuczna choinka, palenie choinki, kompost, biomasa
ekologia
choinka
Boże Narodzenie

Co zrobić z choinką po świętach? –​ 5 pomysłów

Gdzie powinna trafić choinka po świętach? Oto kilka podpowiedzi, co zrobić z żywym (i sztucznym) drzewkiem. Możliwości jest kilka – drugie życie choinki może być bardzo użyteczne.
Małgorzata Wódz
sprzątanie świata
ekologia

Sprzątanie świata – jak i po co włączyć się z dzieckiem w akcję

Sprzątanie świata to część międzynarodowego ruchu Clean Up the World, który powstał w 1988 roku Australii. W Polsce akcja odbywa się od 1994 roku z inicjatywy Fundacji Nasza Ziemia. Co roku we wrześniu całe rodziny ruszają, aby posprzątać swoje otoczenie.
Ewa Janczak-Cwil
jak segregować śmieci
ekologia

Jak segregować śmieci? Zasady, kolory, segregacja śmieci w domu

Segregując śmieci, dzielimy je na: szkło, metale i tworzywa sztuczne, papier, bio, odpady zmieszane. Pojemniki na segregowane odpady mają przypisane kolory, tak by łatwiej było segregować śmieci w domu i w przestrzeni publicznej.
Karolina Stępniewska
zero waste
ekologia

Zero waste: co to jest, jak zacząć i być zero waste (definicja, zasady + dobre rady)

Zero waste, czyli brak śmieci, to styl życia, który polega na świadomym ograniczaniu produkcji odpadów. W praktyce bycie zero waste oznacza m.in. świadome zakupy, unikanie plastiku, używanie wielorazowych toreb na zakupy, naprawianie przedmiotów zamiast ich wyrzucania.
Karolina Stępniewska
woskowijki: diy, cena
ekologia

Woskowijki: co to jest, diy (jak zrobić), opinie

Woskowijki to ekologiczna alternatywa dla folii spożywczej i aluminiowej. Owijki, jak również mówi się na woskowijki, to tkanina pokryta pszczelim woskiem. Zgodnie z zasadą zero waste można jej używać wielokrotnie do pakowania kanapek, żywności, przykrywania talerzyków z jedzeniem itd.
Karolina Stępniewska
redakcja Mamo To Ja EkoEdycja
ekologia

Ekologiczne Mamo, To Ja: Nie patrzmy w przeszłość, tylko w przyszłość! [NASZA MISJA]

Mamo, To Ja na pierwszym miejscu zawsze stawia dobro dziecka. I to już od 25 lat! Nie chcemy jednak swojego jubileuszu traktować wyłącznie jako okazji do świętowania. Chcemy wykorzystać go w słusznym celu. Dlatego... Nie patrzymy w przeszłość, tylko w przyszłość! Rozpoczynamy edukacyjną akcję ekologiczną dla wszystkich rodziców.
Karolina Stępniewska
Ekologiczne torby
ekologia

Carrefour wprowadza wielorazowe woreczki na warzywa i owoce

Popularna sieć sklepów chce ograniczyć zużycie z tzw. „zrywek" na warzywa oraz owoce i w tym celu wprowadza woreczki wielokrotnego użytku.
Dominika Bielas
Ariel Allin1 PODS
ekologia
pranie
ubrania

Uratuj swoje ubrania! Istnieje sposób na przedłużenie ich życia

Nowe ubrania jeszcze nigdy nie były tak łatwo dostępne. Od 2000 roku konsumpcja odzieży wzrosła dwukrotnie. Jednocześnie obecnie konsumenci korzystają ze swoich ubrań dwukrotnie krócej. 20% z nich jest wyrzucanych ze względu na uszkodzenia takie jak poplamienie lub zużycie.
Współpraca reklamowa
Vanuatu zakazuje pieluszek jednorazowych
ekologia
pieluchy jednorazowe
pieluchy wielorazowe

W tym kraju nie kupisz już pieluch jednorazowych. Są zakazane!

To pierwszy przypadek na świecie, gdzie z uwagi na ekologię zdecydowano się zakazać używania pieluszek jednorazowych. Co na to rodzice?
Milena Oszczepalińska
jak wybierać ekologiczne produkty dla dzieci
ekologia
Pampers
pieluszki

Macierzyństwo bez kompromisów [#PureMoments #PureLove]

Jako mama chcesz dla swojego dziecka wyłącznie tego, co najlepsze. Dlatego wybierając np. ubranka, akcesoria czy produkty pielęgnacyjne, stawiasz przede wszystkim na jakość. Zajmując się na co dzień maluszkiem, polegaj na swojej intuicji oraz... czymś jeszcze.
Współpraca reklamowa
Zbieraj z Klasą
ekologia
patronat
akcja społeczna

Zbudujmy razem świadomość ekologiczną wśród dzieci

Sprawdź, jak wyglądały spektakle w ramach akcji „ZBIERAJ Z KLASĄ”, które poprowadził wokalista Mariusz Totoszko oraz założycielka portalu „Najlepsze dla dzieci” Justyna Tomańska, a także maskotka akcji Paluszek.
Materiały prasowe
Akcja zbieraj z klasą
ekologia
patronat

VI edycja Zbieraj z klasą

„Zbieraj z klasą” to największa kampania recyklingowa w Polsce, skierowana do dzieci i młodzieży, zorganizowana przez Europejską Platformę Recyklingu. Z każdym rokiem przybywa szkół i innych placówek edukacyjnych zainteresowanych akcją.
Materiały prasowe
Kosmetyki ekologiczne
ekologia
kosmetyki naturalne
pielęgnacja w ciąży

Co ty wiesz o kosmetykach ekologicznych? [QUIZ]

Aleksandra Sobieraj
macierzyństwo
ekologia
wychowanie córki

Martyna Wojciechowska nie chce być tylko kucharką i odźwiernym dla swojej córki

Jaką mamą jest Martyna Wojciechowska? Czy macierzyństwo ją zmieniło? Czy podróże nie przeszkadzają w wychowaniu dziecka? Zobacz, jakie wartości przekazuje córce znana z działalności społecznej również na rzecz kobiet dziennikarka i podróżniczka.
Małgorzata Wódz
słynne mamy
ekologia

Martyna Wojciechowska dla córki staje po stronie natury!

Znana dziennikarka, podróżniczka i pisarka oraz mama 9-letniej Marysi jest również ambasadorką programu „Po stronie natury". I nie ukrywa, że robi to dla dziecka.
Małgorzata Wódz
przyroda
ekologia
mały przyrodnik

Dzieciaki potrzebują przyrody – mówi Włodek Dembowski „Paprodziad"

Dlaczego dzieci powinny dotykać ziemi, drzew i zwierząt, opowiada lider zespołów „Łąki Łan" i „Dziady Kazimierskie" oraz wielki miłośnik przyrody.
Małgorzata Wódz
na planie
dzieci
konkurs
ekologia

Tekst tej piosenki napisały dzieci! Wystąpiły też w teledysku

Co trzeba zrobić, by mieszkając w niedużej miejscowości poznać gwiazdę, wystąpić w teledysku, przeżyć przygodę, wiele się nauczyć, a przy okazji mieć wpływ na (eko)zachowania Polaków? My wiemy!
Beata Turska
logo akcji Godzina dla Ziemi WWF
ekologia

Bądź eko, zgaś światło!

W sobotę, 29 marca 2014 roku o godzinie 20.30 zgaś wszystkie światła w swoim domu. Przyłącz się do akcji Godzina dla Ziemi WWF. Zrobią tak ludzie na całym świecie. Ci, którzy chcą pokazać, że kochają naszą planetę.
Magda Klimkowska