Bon turystyczny 1000 zł na dziecko przydałby się rodzinom na wakacje 2024. Ceny szaleją, więc za noclegi i dodatkowe atrakcje na urlopie trzeba będzie zapłacić krocie. Niektóre dzieci w ogóle nie pojadą na wakacje. Czy w związku z drożyzną rząd wprowadzi kolejny bon turystyczny i tym razem do rodzin popłynie dużo więcej pieniędzy?

Reklama

Minister sportu i turystyki przekazał nowe informacje o rzekomym bonie na wakacje 2024.

Bon turystyczny na wakacje: co wiadomo?

Raczej nie ma co liczyć na bon turystyczny w takiej formie, w jakiej obowiązywał on do końca marca 2023. Nie będzie więc dodatkowych pieniędzy wypłacanych na każde dziecko i przeznaczonych na wakacje. Potwierdził to minister sportu i turystyki, Sławomir Nitras:

„Nie ma dzisiaj powodów, turystyka się odbiła, hotele są pełne, branża ma coraz lepsze wyniki. Myśmy wydali na to grube miliardy złotych, [bon turystyczny − red.] to był po prostu element potrzebny w sytuacji pandemii” – powiedział w rozmowie w Polsat News.

1000 zł na dziecko na wakacje: dla kogo i od kiedy?

Poprzedni bon turystyczny cieszył się ogromnym powodzeniem, ale stracił ważność wraz z końcem marca 2023. W ubiegłym roku przed sezonem urlopowym w mediach pojawiły się informacje o planach wprowadzenia nowego bonu turystycznego.

Zobacz także

Co miało się zmienić? Wznowiony bon turystyczny miał obowiązywać tylko w wakacje, a nie przez cały rok. Ponadto rodzice, którzy skorzystaliby z bonu, musieliby w tym czasie zrezygnować z pobierania 800 plus (wówczas 500 plus). Pieniądze miałyby się należeć każdemu dziecku, a świadczenie wynosiłoby nawet po 1000 zł na każdego małoletniego do 18. roku życia.

Te zapowiedzi co do nowego bonu turystycznego pozostały jednak tylko w sferze planów i spekulacji.
Na razie nie ma potwierdzenia, że nowy bon 1000 zł na wakacje rzeczywiście wejdzie w życie w 2024 roku. Brakuje oficjalnych informacji oraz projektu ustawy.

Bon kolonijny 2024 zamiast bonu turystycznego

Niektórzy rodzice mimo wszystko będą mogli skorzystać z dodatkowych pieniędzy na wakacyjne wyjazdy dzieci. Tzw. bon kolonijny to aż 1200 zł dofinansowania na letni wypoczynek dla najmłodszych. Ale uwaga, aby otrzymać bon kolonijny 2024, trzeba spełnić trzy warunki. Przeczytaj: dla kogo bon kolonijny 2024.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama