Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
gdzie na weekend z dzieckiem
Adobe Stock
Czas wolny

Gdzie na weekend z dzieckiem? Atrakcyjne miejsca dla dzieci w Polsce

Gdzie wybrać się na weekend z dzieckiem, aby zobaczyć coś wyjątkowego i aktywnie spędzić czas? Mamy dla was kilkanaście rodzinnych atrakcji w Polsce, które podbiją serca najmłodszych, a w dorosłych obudzą dziecko.

Możliwości spędzenia ciekawego weekendu z dziećmi w Polsce jest wiele – od wodnych atrakcji, przez wstęp do świata baśni, bajek i fantazji (czyli to, co dzieciaki lubią najbardziej!) aż po arcyciekawe przygody techniczne i historyczne w jednym. Wśród wielu inspiracji na weekendowy wyjazd z dziećmi na pewno wybierzecie coś odpowiedniego dla siebie. W wielu z tych atrakcji można płacić bonem turystycznym. Gdzie w takim razie pojechać na weekend z dzieckiem? Podpowiadamy!

Spis treści:

  1. Gdzie pojechać na weekend z dziećmi?
  2. Atrakcyjne miejsca dla dzieci:

”Te błędy rodziców mogą skończyć się tragicznie” – mówi ekspert nauki jazdy [WIDEO]

Gdzie pojechać na weekend z dziećmi?

W Polsce nie brakuje miejsc, do których możesz pojechać z dziećmi na weekend. Przy wyborze musisz zastanowić się przede wszystkim, czy dana atrakcja jest odpowiednia dla dziecka w twoim wieku. Weź pod uwagę także preferencje malca. Jeśli dziecko jest małym odkrywcą, na pewno przypadnie mu do gustu Centrum Nauki Kopernik, a jeśli jest aktywne, pokocha Park Julinek. Mało które dziecko (i to bez względu na wiek) nie będzie zadowolone z wizyty w ZOO. Jedno jest pewne: jest w czym wybierać! 

Gdzie wybrać się na weekend z niemowlakiem?

Jeśli planujesz weekendowy wyjazd z niemowlakiem, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach – na długie wojaże przyjdzie jeszcze czas. Przede wszystkim wybierz miejsce usytuowane blisko domu lub hotelu – tak, by w miarę szybko do niego wrócić, jeśli np. zabraknie ci czystych pieluszek czy malec będzie niespokojny. Warto wybrać miejsce, do którego nie trzeba zbyt długo jechać samochodem (długa podróż może być dla niemowlaka bardzo męcząca!). Może w twojej miejscowości albo w okolicy jest ogród zoologiczny, piękny park albo ogród, do którego możecie się wybrać na weekend?

Atrakcyjne miejsca dla dzieci

Szukając atrakcji dla dzieci, możesz odwiedzić jedno z bardzo ciekawych muzeów albo postawić na miejsca związane z rekreacją. Wszystko zależy od tego, czy chcesz, aby twoje dziecko poszerzyło swoją wiedzę, czy ma spędzić weekend na sportowo i aktywnie . Fajne miejsce na weekend z dzieckiem to również niezwykłe ogrody, parki rozrywki i baśniowe krainy. Atrakcyjne miejsca dla dzieci na weekend to bez wątpienia też te związane z wodą i zwierzętami.

Afrykarium Wrocław

Naszym numerem 1 na liście miejsc do zobaczenia podczas weekendu z dziećmi jest niewątpliwie Afrykarium we Wrocławiu! 15 000 000 litrów wody w 21 basenach i akwariach, w których mieszka około 250 gatunków ryb, to jedyne takie miejsce w Polsce! Jeśli jeszcze was tam nie było – nie zwlekajcie! W tym ogromnym oceanarium zobaczycie na żywo hipopotamy, pingwiny, krokodyle, płaszczki, rekiny, a nawet manaty – ponad 200 różnych zwierząt wodnych z Afryki. Jest też rafa koralowa. Wszystkie te zwierzęta i wodny świat można podziwiać z bliska lub na tarasie widokowym. Szczegółowe informacje wraz z cenami znajdziecie na zoo.wroclaw.pl/pl/afrykarium.

Afrykarium Wrocław
Afrykarium Wrocław

Hydropolis – Centrum Edukacji Ekologicznej

Spędzając weekend z dziećmi we Wrocławiu, można przy okazji zwiedzić także Hydropolis. Miejsce to jest przeznaczone dla dzieci od 3. roku życia. Dominują tu technologie multimedialne, interaktywne instalacje czy modele zwierząt! Specjalne informacyjne ekrany dotykowe ukazują wodę z różnych fascynujących perspektyw. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku czystej wody o powierzchni 4 tys. m². Więcej informacji znajdziesz na stronie www.hydropolis.pl.

Hydropolis
Hydropolis

Park od Poland

Park of Poland gwarantuje świetną wodną zabawę najmłodszym oraz relaksujący wypoczynek dorosłym. Park of Poland przygotował dla dzieci mnóstwo atrakcji od różnorodnych zjeżdżalni po baseny i wodne dżungle! Rodzice zaś znajdą tu odprężające SPA z tematycznymi barami oraz licznymi restauracjami. Dla każdego coś dobrego! Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.parkofpoland.com.

parkofpoland
parkofpoland

Magiczne Ogrody w Janowcu nad Wisłą

Magiczne Ogrody w Janowcu to doskonały pomysł na weekend z dziećmi w Polsce. Wizyta w tym magicznym miejscu zapewni niezwykłą przygodę nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Wśród lasów, łąk i lessowych wąwozów znajduje się baśniowa kraina. To wielki ogród sensoryczny zbudowany w oparciu o oryginalną historię. Wśród drzew, kwitnących krzewów i kwiatów można spotkać niesamowite stwory, m. in. skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki, psotliwe Mordole i dzielne strzegące ogrodu Krasnoludy. Jeśli lubicie klimat baśni i fantasy to miejsce będzie idealne.

Kilkuhektarowy ogród mieści w sobie place zabaw, miejsca wypoczynku i tajemnic. Wszystko jest tak zaplanowane, aby wspierać rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. Ogród jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami i niewidomych. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: www.magiczneogrody.com.

Magiczne ogrody
Magiczne ogrody

Inwałd Park: Świat Marzeń, Dinolandia, Warownia, Mini ZOO, Ogród JP II

Inwałd Park to aż 5 tematycznych parków rozrywki. Spotkacie tu dinozaury, odbędziecie podróż dookoła świata, wyruszycie w podróż do średniowiecznej przeszłości oraz zwiedzicie niesamowicie ukwiecony Ogród Jana Pawła II. Są też zwierzęta takie jak kangury czy strusie emu! Szczegółowe informacje znajdziecie na inwaldpark.pl.

Inwałd Park
Inwałd Park

Farma Iluzji Mościska

Na Farmie Iluzji w Mościskach wstąpicie do świata magii. Za sprawą Magicznego Domku, który się porusza, Lewitującego kranu, Latającej Chaty Tajemnic czy Tunelu Zapomnienia – ten weekend z dziećmi pozostanie wam na długo w pamięci! Edukacja i rozrywka zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Na dużym terenie jest mnóstwo placów zabaw, boisk, a także ścianka wspinaczkowa. Można też swobodnie piknikować, grillować czy palić ogniska. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: farmaizluzji.pl.

Farma Iluzji
Farma Iluzji

Energylandia

Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze Energylandia to chyba najpopularniejsze miejsce na mapie miejsc do odwiedzenia z dzieckiem. Energylandia jest największym parkiem rozrywki w Polsce, oferującym kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze aż 35 hektarów. Atrakcje Energylandii są przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Wybór jest ogromny – od Bajkolandii, gdzie maluchy spotykają się z postaciami z ulubionych bajek, przez strefę ekstremalną, w której do dyspozycji są największe w Polsce rollercoastery po Water park naśladujący wyspę pełną wodnych atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a emocje na pewno długo zostaną w pamięci! Więcej informacji na stronie: energylandia.pl.

Energylandia
Energylandia

Kopalnia Guido Zabrze

Kopalnia Guido w Zabrzu to historyczna kopalnia węgla, która powstała w 1828 roku. Jakie atrakcje tam na was czekają? Oryginalny szyb górniczy z 1931 roku, którym można zjechać na dół. W kopalni można zobaczyć także chodniki z XIX wieku, 100-letnią stajnię czy kombajny. Można także zrobić sobie przejażdżkę jedyną w Europie podwieszaną kolejką górniczą. Co ciekawe, na 320 metrach pod ziemią działa też „Teatr na Poziomie” oraz „Pub 320”. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: kopalniaguido.pl.

Kopalnia Guido
Kopalnia Guido

EC1 Łodź& – Miasto Kultury

Centrum Nauki i Techniki w Łodzi to miejsce niezwykłe. Popularne EC1 jest unikatowym kompleksem pełniącym funkcje kulturalno-artystyczne oraz edukacyjne. Jest to miejsce adresowane przede wszystkim do nieco starszych dzieci oraz dorosłych. Niemniej jednak dzięki szerokiej ofercie atrakcji takich jak planetarium, sferyczne kino 3D czy Centrum Komiksu i Narracji przyciągnie i zainteresuje niejednego malca. Centrum Nauki i Techniki w Łodzi to miejsce, które pozwoli mądrze i inspirująco spędzić wolny czas zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.ec1lodz.pl.

EC1 Łodź& – Miasto Kultury
EC1 Łodź& – Miasto Kultury

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku

Warto je odwiedzić co najmniej z kilku powodów. ECS podczas organizowanych wydarzeń promuje wartości takie jak demokracja, otwarte i solidarne społeczeństwo, a także kultura dialogu. Zajęcia dla najmłodszych w ciekawy sposób tłumaczą dzieciom, dlaczego wartości te są ważne i potrzebne. Wycieczka do ECS-u i lekcja z niej wyniesiona może być dla malca niezapomnianym i jednym z ważniejszych doświadczeń w życiu! Szczegółowe informacje o wydarzeniach znajdziecie na stronie www.ecs.gda.pl.

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku
Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku

Se-Ma-For – Muzeum Animacji – Łódź

W Muzeum Animacji Se-Ma-For nie tylko dzieci będą dobrze się bawić, ale także i dorośli. Na bajkowym szlaku spotkacie dobrych znajomych: Misia Uszatka, Colargola oraz Pingwina Pik-Poka. Najmłodsi z radością uściskają ulubionego Parauszka i Przyjaciół z Naszego Lasu. Jeśli maluchy jeszcze nie poznały tych postaci i bajek, warto im je przybliżyć. Są też warsztaty, na których można się nauczyć samodzielnego tworzenia krótkich animowanych filmów!

Se-Ma-For – Muzeum Animacji – Łódź
Se-Ma-For – Muzeum Animacji – Łódź

Europejskie Centrum Bajki Pacanów

W Centrum Bajki spotkacie nie tylko Koziołka Matołka, ale i inne postaci z bajek z całego świata. Jest też kino i teatr, odbywają się również warsztaty, a dookoła roztacza się park rozrywki. Znajdziecie tam amfiteatr, park linowy, grotę solną, mini zoo, liczne stanowiska multimedialne, a także cztery ogrody edukacyjne: komiksu, baśni i bajek, legend i opowieści. Informacje na: centrumbajki.pl.

Europejskie Centrum Bajek w Pacanowie
Europejskie Centrum Bajek w Pacanowie

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to największe centrum nauki w Polsce. Celem tego miejsca jest rozwijanie w dzieciach zainteresowania nauką poprzez eksperymentowanie i niecodzienne podejście do przyswajania wiedzy. W CNK znajdują się planetarium, liczne laboratoria oraz zróżnicowane tematycznie wystawy. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie.

Centrum to zachęca dzieci do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi na nurtujące kwestie. Kto wie, może po wizycie w CNK twoje dziecko odkryje w sobie pasję do nauki? Szczegóły o wystawach, piknikach naukowych oraz innych wydarzeniach znajdziecie na stronie www.kopernik.org.pl.

Centrum Nauki Kopernika
Centrum Nauki Kopernika

Centrum Nauki Leoanardo da Vinci

Centrum Nauki Leonardo da Vinci jest miejscem, które ma za zadanie zainteresować dzieci naukami przyrodniczymi. Centrum mieści się w Chęcinach (w woj. świętokrzyskim) i oferuje liczne wystawy o charakterze multimedialno-mechatronicznym tj. „Człowiek – niezwykła maszyna", która podejmuje zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka czy „Człowiek – trybik w machinie przyrody", która dotyczy zagadnień ekologiczno-przyrodniczych. Ponadto prowadzone są tam także warsztaty naukowe dla dzieci i młodzieży, które odbywają się w pełni wyposażonych laboratoriach, a także pokazy naukowe. Wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci to świetny pomysł na weekend z dzieckiem. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.cndavinci.pl.

Centrum Nauki Leoanardo da Vinci
Centrum Nauki Leoanardo da Vinci

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki Eksperyment łączy naukę i zabawę w atrakcyjną formę spędzania czasu. Wizyta w Experymencie pozwala zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom na efektywne przyswajanie wiedzy. Pomaga także zrozumieć otaczające je procesy i pobudza ciekawość świata. Dzieci mogą tu na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie. Nie od dziś wiadomo, że najlepszą formą nauki dla dzieci jest zabawa! Nie wahaj się i przyjedź z dzieckiem do Gdyni – fascynujące doświadczenia gwarantowane! Szczegóły na stronie www.experyment.gdynia.pl.

Centrum Nauki Experyment w Gdyni
Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Havelianum w Gdańsku

Havelianum w Gdańsku, to miejsce, w którym Dzień Dziecka trwa przez cały rok! Najmłodsi znajdą tu wszystko, o czym marzą! Do dyspozycji są Kreatywne Place Zabaw, Galerie Ruchu, Laboratorium Pana Kleksa czy Wystawy Podróżujące! Rozrywka łączy się tu z zachętą do poznawania świata i praw nim rządzących – jest więc doskonałą okazją do świetnej, rodzinnej zabawy. Szczegóły na www.hevelianum.pl.

Havelianum w Gdańsku
Havelianum w Gdańsku

Świat Labiryntów Bliziny

Świat Labiryntów Bliziny to wyjątkowe miejsce na mapie placówek wartych zobaczenia podczas weekendu z dziećmi w Polsce. W świecie labiryntów można się bawić w małych labiryntach – ze słomy, linowych, typu góra-dół, wśród desek, wśród opon czy też w labiryntach matematycznych. Jest także wielki labirynt drewniany o powierzchni ok. 1300 m² oraz wielki labirynt w polu kukurydzy o powierzchni ok. 3 ha. W muzeum labiryntów można także podziwiać historię powstania labiryntów. Szczegółowe informacje znajdziesz na: www.swiatlabiryntow.pl.

Świat Labiryntów Bliziny
Świat Labiryntów Bliziny

Malta Ski Poznań

Na Malta Ski w Poznaniu można bawić się całą rodziną. Znajdziecie tam letni tor saneczkowy o długości 530 m, a także kolejkę górską o długości 500 m, która pędzi z prędkością do 40 km/h. Są też bezpłatne place zabaw – z ciekawymi automatami dla dzieci, w tym lubiane przez najmłodszych minikoparki, a także elektroniczne gry terenowe, przyrządy do ćwiczeń dla dorosłych, urządzenia sprawnościowe, huśtawki, liny wspinaczkowe czy miejsca zabaw dla najmłodszych dzieci. Więcej informacji znajdziecie na: maltaski.pl.

Malta Ski Poznań
Malta Ski Poznań

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko istnieje od ponad 60 lat. Na dzieci w różnym wieku czeka tu 40 atrakcji w pięciu strefach tematycznych. To tutaj popłyniesz rwącym potokiem w kociołku czarownicy (Dolina Jagi). A także doznasz niezapomnianych wrażeń na diabelskim młynie Legendia Flower. Z pewnością znajdzie się też coś dla wielbicieli smoków i przygód w ciemnościach (Interactive Dark Ride – Bazyliszek). Ogromne samoloty (Dream Flight Airlines), wielkie filiżanki (Tea Cups), Lech Coaster… to tylko niektóre z propozycji Śląskiego Wesołego Miasteczka. Więcej informacji na stronie: Legendia.pl

Legendia
Legendia

Park Rozrywki w Julinku

Park Julinek łączy w sobie sztukę, rozrywkę i dobrą zabawę wśród natury. Park znajduje się na terenie dawnej Bazy Cyrkowej (zaledwie 30 km od Warszawy) i oferuje połączenie wypoczynku w naturze z beztroską zabawą dla całej rodziny. Dostępny jest tu szereg atrakcji dla dużych i małych. Do dyspozycji jest największy na Mazowszu park linowy, kraina dmuchańców, pole do mini golfa, ścianka wspinaczkowa czy ekologiczny plac zabaw.

W każdy weekend przestrzeń parku staje się miejscem występów cyrkowych i teatralnych. Artyści znani z telewizyjnych talent-show, cyrkowcy i aktorzy zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie. W Julinku działa także wypożyczalnia rowerów i sprzętu sportowego, park jest więc znakomitym punktem startowym dla spacerów i wycieczek po okolicy. Park oferuje również swoim gościom bezpłatny wstęp na dobrze utrzymane boiska do piłki nożnej, siatkówki i badmintona. Raj dla amatorów sportowych aktywności! Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.julinek.com.pl.

Park Rozrywki w Julinku
Park Rozrywki w Julinku


Zobacz także:

 

gdzie nad morze z dzieckiem
Adobe Stock
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Gdzie jechać nad morze z dzieckiem, aby uniknąć tłumów, hałasu i wysokich cen? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców planujących wakacje i ceniących spokój. Podpowiadamy, jakie nadbałtyckie miejscowości są najlepsze dla rodzin z dziećmi i jakie atrakcje nad morzem wybrać. Gdzie najmłodsi nie będą się nudzić, nawet gdy nie dopisze pogoda, a rodzice odpoczną od codziennego zgiełku?

Jeśli planujesz wakacje z dziećmi w Polsce, to urlop nad Bałtykiem jest świetnym pomysłem. Pod warunkiem, że wybierzesz miejscowość, w której maluch będzie czuł się naprawdę dobrze. Wczasy nad morzem z niemowlakiem lub kilkulatkiem to nie to samo co szalone wakacje z grupką bezdzietnych, lubiących się bawić przyjaciół.  Dziecko, zwłaszcza małe, ma inne potrzeby i co innego jest dla niego atrakcją. Podpowiadamy, gdzie wybrać się nad morze z dzieckiem, aby wypoczynek był bezpieczny i udany. Podajemy listę ciekawych miejsc nad morzem dla dzieci . Znajdziecie na niej topowe miejscowości i liczne atrakcje dla dzieci nad morzem .  Spis treści: Wakacje nad morzem z dzieckiem: na co zwrócić uwagę? Gdzie nad morze z dzieckiem? Świnoujście: najszersza plaża w Polsce Międzywodzie: wakacje bliżej natury Dziwnów: idealny dla niemowlaków  i małych dzieci Trzęsacz: a może tak koleją? Mrzeżyno: coś dla małego marynarza Chłopy: jeśli cenisz sobie ciszę i spokój Darłówko: jedyny taki most w Polsce Wicie: nie tylko morze, ale i jezioro Karwia: z dala od zgiełku Sopot: koniecznie pokaż dziecku molo Wakacje nad morzem z dzieckiem – na co zwrócić uwagę? Gdzie najlepiej nad polskie morze z dzieckiem? Wakacje z dzieckiem nad polskim morzem trzeba rozsądnie zaplanować. Najlepiej wybrać miejsce, które oferuje szereg atrakcji dla dzieci: czysty piasek na plaży (nikt nie lubi wypoczywać wśród wyłażących z kosza śmieci); względny spokój – dudniące dyskoteki, pędzące quady, ścisk na plaży i tłumy na deptaku nie będą atrakcją dla maluszka; lokalizację zapewniającą szybkie dotarcie na plażę; plac zabaw i inne atrakcje dla dzieci. Dlatego polecamy przede wszystkim małe, spokojne miejscowości ,...

bieszczady atrakcje dla dzieci
Adobe Stock
Czas wolny
Bieszczady – atrakcje dla dzieci. Gdzie w Bieszczady z dziećmi i co zwiedzić?
Bieszczady – atrakcje dla dzieci obejmują tu przede wszystkim przyrodę i fantastyczne widoki, ale też muzea, parki ze zwierzętami i atrakcje sportowe. Do wyboru jest cała masa ciekawych miejsc. Podpowiadamy, co robić z dziećmi w Bieszczadach.

Planując odwiedzenie bieszczadzkich atrakcji dla dzieci trzeba będzie dokonać wyboru, bo nie sposób podczas jednego wyjazdu zobaczyć je wszystkie! To, co możemy podpowiedzieć, to taki ich dobór, aby pokazać dzieciakom różne oblicza Bieszczad . Niech pobyt w parkach linowych, na basenach i w muzeach nie przysłoni wam tego, co w Bieszczadach najpiękniejsze – przyrody! Dlatego nasza rada brzmi: wybierzcie przeróżne atrakcje dla dzieci, a ułatwi wam to nasz spis, w którym przypisaliśmy je do różnych kategorii, ale też opisujemy popularne atrakcje w znanych miejscach. To mogą być wasze najbardziej udane wakacje z dziećmi w Polsce ! Uwaga! W związku z epidemią koronawirusa przed wyprawą do wybranej atrakcji warto zadzwonić i dowiedzieć się, czy i na jakich warunkach funkcjonuje! Spis treści: Bieszczady – szlaki dla dzieci Polańczyk i Solina – atrakcje dla dzieci Tarnica z dzieckiem Połonina Wetlińska z dzieckiem Atrakcje przyrodnicze w Bieszczadach Bieszczady – sportowe atrakcje dla dzieci Bieszczady – atrakcje dla dzieci – muzea i zabytki Bieszczady – szlaki dla dzieci Poniżej nasze propozycje łatwych wycieczek bieszczadzkimi szlakami. Pamiętajcie, że kolor szlaku nie oznacza stopnia trudności tak, jak ma to miejsce w przypadku tras narciarskich. Dlatego nie zniechęcajcie się, gdy zobaczycie szlak np. czerwony. O trudności decyduje w Bieszczadach długość trasy, gdyż nie ma tu bardzo stromych podejść i ścieżek nad przepaścią. Poza sprawdzonymi trasami, które tu proponujemy, możecie śmiało wybierać szlaki i planować wycieczki samodzielnie, kierując się czasami przejść , które są podawane w przewodnikach i na znakach turystycznych. Trzeba jedynie pamiętać, że są to czasy orientacyjne podane dla przeciętnej osoby dorosłej. Pokonanie tej samej drogi z małym dzieckiem może wam...

gdzie w góry z dzieckiem
Adobe Stock
Czas wolny
Gdzie jechać w góry z dziećmi w Polsce? Najbardziej urokliwe miejsca dla rodzin
To, gdzie jechać w góry z dziećmi, zależy od wieku dzieci, doświadczenia rodziców i nastawienia wszystkich członków rodziny. Jednak jedno jest pewne – w górach jest więcej atrakcji niż nad morzem i łatwiej tam dziecku zaszczepić ciekawość świata i aktywny tryb życia. Przedstawiamy trasy, które nadają się dla dzieci – w Tatrach, Pieninach, Bieszczadach i Górach Świętokrzyskich.

Oczywiście w każdych polskich górach jest mnóstwo szlaków nadających się dla rodzin z dziećmi, więc nasz wybór jest bardzo subiektywny. Większość tu polecanych tras przeszłam z własnymi dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – więc wiem, że da się to zrobić. Wiem też, że dzieciaki często marudzą, idąc pod górę, na szczycie są dumne i szczęśliwe (chwalcie je, ile wlezie!), w drodze powrotnej nie widać po nich wielkiego zmęczenia i sporo potrafią z takich górskich wypraw zapamiętać. Mogą to być jedne z ich najlepszych wakacyjnych wspomnień. Wszystko w waszych, rodziców, rękach! Gdzie w góry z dziećmi: Pieniny Tatry Bieszczady Góry Świętokrzyskie Gdzie w góry z dziećmi – Pieniny dla każdego Trzy Korony. fot. Ewa Janczak-Cwil Wąwóz Homole – wieś Jaworki koło Szczawnicy. Na dnie wąwozu płynie potok, który tworzy malownicze kaskady. Zielony szlak prowadzi turystów łatwą ścieżką, która czasem przekracza potok – idzie się wtedy zbudowanymi tu metalowymi mostkami. Ściany wąwozu tworzą biały i czerwony wapień, a nad nimi górują fantazyjne turnie. Warto zwrócić uwagę dzieci na kolorowe różnorodne porosty, których w wąwozie jest mnóstwo. Czas wycieczki z dziećmi: 2-2,5 h wraz z odpoczynkami. Dolina Białej Wody. Także położona w okolicy wsi Jaworki. Doliną wiedzie żółty szlak z Jaworek do Litmanowej. Ścieżki są łagodne i dość szerokie, a nad potokami zawieszono kładki z barierkami. Droga jest łatwa i przyjemna. Idąc nią, można podziwiać liczne formacje skalne – Czubatą, Bazaltową Skałę, Czerwoną Skałę, zwaną też Sfinksem i mnóstwo innych. Na trasie są ławeczki i miejsca odpoczynku. Czas wycieczki z dziećmi: ok. 2 h z odpoczynkami. Zobacz także: Wakacje z dzieckiem pod namiotem – gdzie jechać, co zabrać? Spływ Dunajcem....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz