Człowiek bez honoru. Nie płaci na dziecko, bo nie chce
Pomińmy sytuacje marginalne, gdy naprawdę nie ma z czego. Przejdźmy do szarej rzeczywistości. Ojcowie "z alimentami" nie płacą, bo nie mają takiego zamiaru.

Typ pierwszy, postawa w stylu "nie ma dziecka". Jego materiał genetyczny zapodział się gdzieś na świecie i odtworzył, ale on nie bardzo sobie przypomina sytuację i nie widzi potrzeby wspierania kogoś, kogo nie planował lub planował, ale nie kojarzył z jakiego rodzaju odpowiedzialnością się to wiąże. Niby niedojrzały i niezorganizowany, jednak niezwykle precyzyjny w różnego rodzaju formach ukrywania dochodu. Jeździ autem matki, je z talerza przyjaciółki, śpi pod kołdrą brata. Zazwyczaj nie jest zainteresowany kontaktem z dzieckiem.
Typ drugi, zainteresowany bezpłatnym kontaktem – niezwykle popularny w przyrodzie. Niby jest, a wiecznie się spóźnia, zapomina, jest w niedoczasie z założenia. Alimenty zapłaci "jutro". To bardzo szerokie pojęcie, które z całą pewnością nie nastąpi w tym miesiącu. Przed dzieckiem kreuje się na króla. Wszystko wie, każe się podziwiać. Powoduje u dziecka dysonans poznawczy. Matka reaguje złością, a dziecko jeszcze nie wie, co z tym zrobić. Z wiekiem "typ" stwierdza, że matka nastawia dziecko przeciw ojcu.
Zobacz też: Jak napisać pozew o alimenty?
Czy mogłabym napisać więcej takich charakterystyk? Oczywiście. Ba, na dodatek mogłabym napisać również o matkach, które udają, że kochają dzieci. Wiecznie ich zapominają, nie dbają o nie i jak każdy alimenciarz – nie płacą.
Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego 18 września odbędzie się konferencja „Alimenty w XXI wieku – stan prawny a rzeczywistość” wpierana takim filmem. Polecam film i temat pod rozwagę tym, którzy czasem mają wyrzuty sumienia.
Polecane
„Odmówiłam przyjścia na wesele kuzynki, bo nie zaprosiła moich dzieci. Bez nich nigdzie się nie ruszę” [LIST DO REDAKCJI]
Ten jeden szczegół stroju galowego umyka rodzicom. Bez niego dziecko nie będzie eleganckie
Surowe kary za zabawy na śniegu. Rodzice nie wiedzą, kiedy dziecko może iść na sanki bez opieki
Nie laurka, nie kwiatek. Te podziękowania od dzieci zrobią furorę wśród nauczycieli
Dłuższe przerwy w szkołach: powinny trwać nawet godzinę. Dzieci chodzą głodne, bo nie mają czasu na obiad
Noś, bo nie przyzwyczaisz, czyli dlaczego bliskość jest tak ważna?
Współpraca reklamowa