Reklama

Do zrobienia stojącego anioła z papieru potrzebujesz sztywnego papieru albo rolki po papierze toaletowym. W obu wariantach pozostaje duże pole do popisu dla osoby, która będzie stojącego anioła z papieru dekorować. Jeśli będzie to dziecko, warto wydrukować więcej egzemplarzy szablonu. Przydadzą się, gdy malec popsuje pierwszy, albo... nabierze ochoty na zrobienie większej liczby dekoracyjnych stojących aniołków z papieru.

Reklama

Spis treści:

Stojący anioł z papieru z małymi skrzydłami

jak zrobić stojącego anioła z papieru szablon do druku 2
Adobe Stock

Wydrukuj szablon z nowego okna – pokaże się, gdy klikniesz obrazek szablonu. Wytnij elementy aniołka i naklej je na karton. Gdy wyschną, wytnij kształty. Uwaga! Szczeliny w elementach mają szerokość dopasowaną do kartonu grubości ok. 3 mm. Jeśli używasz cieńszego, natnij tylko to miejsce, zamiast wycinać szczelinę.

Teraz jest czas na pokolorowanie jego sylwetki. Można to zrobić kredkami, flamastrami lub farbami. Do dekoracji aniołka można użyć brokatu lub koralików i przykleić je do aureoli oraz szatki aniołka. Pamiętaj, że warto pokolorować obie strony elementów, a niezbędne jest ozdobienie obu stron mniejszego elementu. Na koniec oba fragmenty trzeba połączyć: wsuń jeden element w drugi, wykorzystując do tego celu szczeliny zrobione w obu częściach. Tak powstanie trójwymiarowa szatka stojącego aniołka z papieru. Gotowe!

Stojący anioł z papieru z większymi skrzydłami

jak zrobić stojącego anioła z papieru szablon do druku 1
Adobe Stock

Kliknij obrazek z szablonem i wydrukuj go z nowego okna, które otworzy się po kliknięciu. Elementy aniołka trzeba wyciąć i nakleić na karton. Gdy wyschną, należy je jak najdokładniej wyciąć i pokolorować. Uwaga! Szczeliny w elementach mają szerokość dopasowaną do kartonu grubości ok. 3 mm. Jeśli używasz cieńszego, natnij tylko to miejsce, zamiast wycinać szczelinę. Do kolorowania można użyć farb, kredek lub flamastrów.

Do dekoracji stojącego aniołka z papieru można dodatkowo użyć brokatu lub koralików. Ozdobić trzeba obie strony elementów, żeby aniołek z obu stron ładnie wyglądał. Na koniec oba fragmenty należy połączyć, wsuwając jeden element w drugi (służą do tego wcięcia w elementach). Tak powstanie trójwymiarowy stojący aniołek z papieru.

Aniołek z rolki po papierze toaletowym

jak zrobić stojącego anioła z papieru z rolki po papierze toaletowym
Adobe Stock

Do przygotowania aniołka z rolki po papierze toaletowym przygotuj:

  • rolkę,
  • biały arkusz papieru,
  • kremowy lub cielisty arkusz papieru,
  • żółty arkusz papieru,
  • nożyczki,
  • klej do papieru i klej do klejenia na gorąco,
  • brokat,
  • cienki patyczek, np. wykałaczkę,
  • ołówek lub czarny flamaster.

Oklej rolkę po papierze toaletowym białym papierem. Z kremowego lub cielistego arkusza wytnij dłonie oraz kółko, które będzie głową aniołka. Z żółtego arkusza wytnij cienkie paski o długości ok. 6-7 cm. Przeciągnij każdy z nich przez ostrze nożyczek tak, jak przeciąga się wstążkę do kwiatów, aby zaczęła spiralnie się zwijać.

Z białego arkusza papieru wytnij elementy na skrzydła – mogą mieć kształt prostokątów. Złóż je w harmonijkę wzdłuż dłuższego boku. Wytnij z białego papieru także wąski prostokąt o wymiarach 0,5 cm na 10-12 cm i sklej jego krótsze boki, tworząc aureolę. Z tego samego papieru wytnij rękawy anielskiej szaty.

Teraz jest czas na namalowanie twarzy aniołka – wystarczą oczy i uśmiech. Na policzkach można dorysować różowe rumieńce. Do głowy przyklej kręcone włosy zrobione z paseczków żółtego papieru. Głowę, skrzydła i rękawy doklej do rolki papieru. Do rękawów przyklej dłonie. Ręce aniołka mogą być wyciągnięte na boki albo można je przykleić do „brzuszka’’ aniołka, tak jak widać to na zdjęciu.

Aureolę trzeba przykleić klejem na gorąco do jednego końca patyczka i ozdobić brokatem. Drugi koniec patyczka przyklej klejem na gorąco do wewnętrznej strony rolki po papierze toaletowym. Gotowe!

Wszystkie ilustracje pochodzą z Adobe Stock

Sprawdź też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama