Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
kalendarz adwentowy z zabawkami
AdobeStock
Święta i uroczystości

Kalendarz adwentowy z zabawkami dla dzieci 2022: kalendarz z LEGO, Barbie i Krainą Lodu

Kalendarz adwentowy z zabawkami to sprytna i zdrowa alternatywa dla tradycyjnego kalendarza adwentowego z czekoladkami. Kalendarz adwentowy z Lego, Świnką Peppą albo lalkami Barbie ucieszy malucha i rozwinie jego pasje. A jednocześnie dziecko wreszcie przestanie jeść słodycze!

Kalendarz adwentowy to ogromna frajda dla dziecka, zawłaszcza gdy w środku może ono znaleźć ulubione zabawki. Nie kupuj kalendarza ze słodyczami! Ich jakość bywa wątpliwa, poza tym codzienne podjadanie czekoladek może być uzależniające. Kalendarz adwentowy z zabawkami to zdrowsze rozwiązanie, ale warto dobrze przemyśleć, co ma się w nim znaleźć. Zabawki w kalendarzu adwentowym powinny być miłymi drobiazgami, które pasują do zainteresowań dziecka. Na szczęście w sklepach jest mnóstwo gotowych kalendarzy z zabawkami. Szczególnie polecamy kalendarze z Lego, Świnką Peppą i lalkami Barbie.

Najlepsze kalendarze adwentowe z zabawkami dla dzieci:

  1. Kalendarz adwentowy z konikami
  2. Kalendarz adwentowy ze Świnką Peppą
  3. Kalendarz adwentowy z LEGO
  4. Kalendarz adwentowy z bohaterami Krainy Lodu
  5. Kalendarz adwentowy z L.O.L. Surprise
  6. Kalendarz adwentowy z lalką Barbie
  7. Kalendarz adwentowy z wsuwkami do włosów

Pomysł na kalendarz adwentowy z puszek

1. Kalendarz adwentowy z zabawkami: koniki

Kalendarz adwentowy z konikami to fajny prezent dla miłośnika zwierząt. Z tym kalendarzem dziecko będzie mogło bawić się przez cały adwent w budowanie zagrody dla koni. W komplecie znalazły się m.in. figurki koni, psa, wiewiórki, kurczaczków. Cały zestaw zawiera 24 elementy, które pozwolą maluchowi wymyślać pasjonujące przygody, jakie jego ulubieńcy będą przeżywać na podwórku. 

kalendarz adwentowy z zabawkami
ceneo

2. Kalendarz adwentowy z zabawkami: Świnka Peppa

Kalendarz adwentowy ze Świnką Peppą ucieszy nie tylko fana popularnej kreskówki, ale również miłośnika prac plastycznych. W 24 okienkach kalendarza znajdują się figurki z bohaterami ukochanej Peppy. A tak na marginesie spieszymy zdementować: oglądanie przygód słynnej świnki nie szkodzi dzieciom. Zestaw dla maluchów powyżej 3. roku życia. 
 

kalendarz adwentowy z zabawkami
ceneo

 

 

3. Kalendarz adwentowy z zabawkami: LEGO

Kalendarz adwentowy z klockami LEGO zachwyci i chłopca, i dziewczynkę. Do wyboru wiele zestawów: m.in. LEGO City, LEGO Friends i LEGO Harry Potter. Kalendarz adwentowy z LEGO pozwala uzbierać całą kolekcję figurek i klocków, które ustawia się na planszy i które tworzą świąteczną scenkę.

kalendarz adwentowy z zabawkami dla dzieci
AdobeStock

4. Kalendarz adwentowy z zabawkami: Frozen Kraina Lodu

Kalendarz adwentowy z zabawkami z Krainy Lodu zawiera przybory plastyczne, biżuterię i breloczki z wizerunkami Olafa, Elsy i Anny. W 24 kolejnych okienkach ukryte są gumki do ścierania, ołówek, temperówka, pierścionki, naszyjnik i inne gadżety. Ucieszą malucha zafascynowanego światem bohaterów Krainy Lodu

kalendarz adwentowy z zabawkami
ceneo

5. Kalendarz adwentowy z zabawkami: L.O.L. Surprise

Kalendarz adwentowy w formie walizeczki, opatrzony tajemniczym hasztagiem #OOTD (Outfit Of The Day, czyli strój dnia). Kalendarz kryje w sobie zabawki: laleczkę L.O.L. Surprise oraz 24 modne akcesoria do stylizacji na każdy kolejny dzień oczekiwania na święta (w zestawie m.in. ubranka, buty, torebki). 

Kalendarz adwentowy LOL Surprise
mat. prasowe

 

6. Kalendarz adwentowy z zabawkami: Barbie

Kalendarz adwentowy dla dzieci z najpopularniejszą lalką świata. W pierwszym okienku kalendarza ukryta jest lalka Barbie. W kolejnych – inne elementy jej świata i zabawki: części garderoby, figurki zwierzątek, a nawet dziecięcy pierścionek. Kalendarz dla dzieci od 3. roku życia. 

kalendarz adwentowy z zabawkami Barbie
ceneo

 

7. Kalendarz adwentowy z zabawkami: wsuwki i spinki

Zabawki w kalendarzu adwentowym nie muszą mieć postaci tradycyjnych lalek czy klocków. Oto propozycja dla małych fanów ciekawych fryzur (a może wprost przeciwnie – dla tych maluchów, które do tej pory nie miały okazji polubić upinania włosów). Kalendarz adwentowy zawiera zestaw wsuwek ułożonych w 24 ponumerowanych kieszonkach. Opakowany w eleganckie etui, które składa się jak prawdziwa kopertówka. Wymiary opakowania: 25,5 x 14 x4 cm. 

kalendarz adwentowy ze spinkami do włosów.png
mat. pras.
 

Zobacz też:
co do kalendarza adwentowego
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Co do kalendarza adwentowego: pomysły na prezenty dla dzieci [zabawki i zadania]
Kalendarz adwentowy dla dzieci umili im oczekiwanie na Boże Narodzenie. Rodzice często jednak muszą się głowić, co włożyć do kalendarza adwentowego. Mogą się tam znaleźć dowolne prezenty: zabawki, kosmetyki albo zadania do wykonania. Skorzystaj z naszych podpowiedzi na drobiazgi do kalendarza adwentowego.

Kalendarz adwentowy dla dzieci to popularny sposób na umilenie czasu oczekiwania na Gwiazdkę. Ale zamiast kupować gotowy kalendarz adwentowy, samodzielnie włóż do środka prezenty dla dziecka. Oprócz upominków w kalendarzu adwentowym mogą również znaleźć się zadania. Dzieci uwielbiają kalendarze adwentowe z niespodziankami! Co zatem włożyć do kalendarza adwentowego? Poniżej przedstawiamy nasze pomysły.  Co włożyć do kalendarza adwentowego? Kalendarz adwentowy dla dzieci powinien kojarzyć się ze świętami, a jednocześnie mieć w sobie tajemnicę. Bo największa radość płynie właśnie z odkrywania każdego kolejnego dnia nowej niespodzianki, jaką kalendarz kryje w środku. Jeśli nie chcesz, by dziecko w czasie adwentu objadało się słodyczami, stwórz kalendarz adwentowy z zabawkami lub innymi drobiazgami, które dziecko lubi. Oto garść pomysłów na prezenty do kalendarza adwentowego z szufladkami, woreczkami, skarpetkami etc. Do tradycyjnego kalendarza adwentowego dla dziecka możesz włożyć zabawki, które stworzą niezwykłą kolekcję, albo przedmioty codziennego użytku. Drobiazgi do kalendarza adwentowego: naklejki kredki małe figurki (np. LEGO) drobne zabawki baloniki małe laleczki spinki i gumki do włosów mebelki do domku dla lalek wskazówki, gdzie szukać skarbu (czyli większych prezentów) przypinki do ubrań karteczki samoprzylepne dla dzieci zabawny długopis świąteczna opaska do włosów mini puzzle breloczek do kluczy  mini skarbonka naszyjnik z zawieszką świąteczne stempelki z tuszem rękawiczki skarpetki świąteczne tatuaże dla dzieci samochodzik mały konik Pony urządzenie do robienia baniek mydlanych pachnące...

Jak zrobić wieniec adwentowy
AdobeStock
Święta i uroczystości
Jak zrobić wieniec adwentowy: instrukcja krok po kroku
Zrobienie wieńca adwentowego nie jest trudne, możesz wziąć do pomocy nawet dziecko. Praca sprawi wam radość, a gotowy stroik postawiony na stole będzie przypominał, że święta tuż, tuż. Potrzebujesz jedynie gałązki świerku, coś na podstawkę, 4 świece i ozdoby, np. szyszki, bombki, orzechy.

Wieniec adwentowy to prosty stroik ze świerkowych gałązek, z czterema świecami, ozdobiony eleganckimi dodatkami – kokardkami, dzwoneczkami, suszonymi pomarańczami, szyszkami. To, czym go udekorujesz, zależy już od dziecka i twojej wyobraźni – tylko dwie rzeczy w wianku są tak naprawdę niezbędne –  świerk i cztery świece , symbolizujące cztery niedziele pozostałe do Bożego Narodzenia. Zapalasz je po jednej w kolejne niedziele Adwentu, a gdy zgaśnie ostatnia czwarta, nastanie Wigilia i czas świętowania. Podpowiadamy, jak samodzielnie wykonasz taki wieniec adwentowy. Spis treści: Jak zrobić wieniec adwentowy? Skąd pochodzi tradycja wieńca adwentowego? Co symbolizuje wianek adwentowy z gałązek? Tradycyjny wieniec adwentowy z szyszek i nie tylko Jak zrobić wieniec adwentowy? Nasz wianek będzie miał tradycyjny okrągły kształt i mnóstwo aromatycznych dodatków, dzięki którym dom wypełni się zapachem i klimatem świąt Bożego Narodzenia. Do wykonania wianka potrzebujesz: koło ze styropianu o średnicy 15-20 cm, elastyczny zielony drucik, klej do klejenia na gorąco, nożyce (najlepiej ogrodowe), kawałek drucika lub kilka wykałaczek, cztery grube świece, gałązki sosny, świerku lub jodły (wedle uznania), bombki, suszone pomarańcze, laski cynamonu, małe pierniki, anyżowe gwiazdki. Sposób wykonania wieńca adwentowego: 1. Do koła ze styropianu przymocuj gałązki iglaka i owiń je drutem. Dołóż kilka gałązek i ponownie obwiąż drutem. Powtórz czynność z kolejnymi gałązkami – w ten sposób powstanie zielona baza wianka. Rada: układaj rośliny dość ciasno i delikatnie pod kątem, tak, aby kolejne partie gałęzi zachodziły na te umieszczone wcześniej. W ten sposób ukryjesz łodygi obwiązane drutem. Staraj się mocować gałązki nie tylko od góry, ale...

lampion adwentowy jak zrobić
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Lampion adwentowy: jak zrobić lampion na roraty? Instrukcja krok po kroku
Lampion adwentowy może posłużyć jako lampion na roraty. Łatwo go zrobić: przygotuj karton i kolorowe bibuły. Wystarczy 15-20 minut pracy, trochę zaangażowania i lampion na roraty DIY będzie gotowy.

Lampion adwentowy jest elementem tradycji oczekiwania na Boże Narodzenie. Tradycyjnie lampiony adwentowe nosi się na roraty, ale mogą też służyć jako dekoracja świąteczna. Lampion na roraty możesz bardzo łatwo zrobić z dzieckiem. Przygotowałyśmy prostą instrukcję oraz wzory lampionów. Spis treści: Co to jest lampion adwentowy? Jak zrobić lampion adwentowy na roraty? Lampion adwentowy: szablony do druku Co to jest lampion adwentowy? Zgodnie z tradycją lampiony adwentowe oświetlają pierwszą część mszy świętej roratnej, podczas której w kościele pogaszone są światła i panuje symboliczna ciemność. Światło świec jest symbolem dobrej nowiny o zbliżającym się nadejściu Jezusa. Dawniej roraty odbywały się wyłącznie o świcie i drogę do kościoła także oświetlało się lampionem adwentowym. Lampion na roraty może służyć również jako świąteczna dekoracja domu . Wprowadzi radosny i magiczny czas oczekiwania na święta. W ten sposób twój maluch na pewno poczuje nastrój świątecznych przygotowań. Światło lampionu to niezaprzeczalny dowód, że święta są już naprawdę tuż-tuż. Lampiony adwentowe mogą mieć różne kształty i być wykonane z różnych materiałów: tektury, drewna, plastiku, metalu. Lampiony mają zwykle wygodny uchwyt do noszenia na roraty. Do środka niektórych z nich można włożyć świeczkę, ale większość wyposażona jest w bezpieczne lampki LED.   Jak zrobić lampion adwentowy na roraty? Wykonanie lampionu na roraty to superpomysł na kreatywne spędzenie grudniowego wieczoru. Aby zrobić lampion adwentowy, potrzebujesz: karton, np. po butach, bibułę w różnych kolorach, kredki, nożyczki, linijkę, ołówek, klej. Lampion na roraty DIY: Lampion dobrze jest przygotować własnoręcznie, z kartonu. Ma on formę czworoboku, a jego ścianki są...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Dzień Wagarowicza
Czas wolny
Dzień wagarowicza 2023 – kiedy obchodzimy i jak go spędzić?
Dominika Bielas
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
pierwszy dzień wiosny
Czas wolny
Pierwszy dzień wiosny 2023 – kiedy wypada, jak się obchodzi? (tradycje i zwyczaje)
Ewa Janczak-Cwil
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Marzanna: co to jest i jak wygląda? Co symbolizuje obrzęd topienia marzanny?
Aktualności
Marzanna: jak wygląda, co symbolizuje topienie marzanny?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak