Na świecie szaleństwo na laleczki LOL Surprise zaczęło się dwa lata temu. Teraz moda na nie zapanowała i u nas. LOL Surprise dostępne są w różnych seriach i z różnymi akcesoriami. Poznaj fenomen tych zabawek i dowiedz się, dlaczego dzieciaki dostały na ich punkcie bzika.

Reklama

Spis treści:

Skąd wzięły się laleczki LOL Surprise

Ich producentem jest firma MGA Entertainment. To ona wymyśliła i wyprodukowała laleczki Bratz bardzo popularne na początku XXI wieku. LOL Surprise powstały jako odpowiedź na obserwacje zachowań dzieci. Zauważono, że maluchy uwielbiają oglądać filmiki, na których inne dzieci rozpakowują prezenty. W sieci pełno jest takich filmików (tzw. unboxing), a jeden z ich bohaterów został w 2017 roku milionerem z niewiarygodną liczbą odsłon swoich filmów: 1,6 miliarda!

Nazwa L.O.L. Surprise wzięła się od nazwy pierwszej serii laleczek wypuszczonych na rynek w grudniu 2016 roku. Seria ta nazywała się – Little Outrageous Littles. Od drugiej serii skrócono tę nazwę do L.O.L.

Co jest w LOL Surprise

Każda laleczka znajduje się plastikowej kuli. Kula zapakowana jest w kilka warstw plastikowej folii. Pod każdą warstwą jest niespodzianka. Niektóre z nich znajdują się w oddzielnych plastikowych torebeczkach. Mogą to być naklejki, sekretna wiadomość, sukienka, buciki i inne akcesoria. Zatem dziecko, rozpakowując LOL Surprise, ma kilka niespodzianek do odnalezienia. I właśnie o to chodzi: nie o samą laleczkę, ale o rozpakowywanie i sprawdzanie, co się kryje w środku.

Zobacz także

Laleczka LOL to niespodzianka: dzieci to lubią

Przed 4-5 rokiem życia dzieci nie potrafią przewidywać najbliższej przyszłości ani skutków swoich działań. Później zdobywają tę umiejętność i dlatego z wypiekami na twarzy potrafią oglądać filmiki z rozpakowywania prezentów. Po prostu już wiedzą, że w środku pakunku na pewno coś będzie. I że będzie to coś fajnego! W przypadku LOL Surprise dzieci mają kilka chwil wyczekiwania na niespodziankę i to je bawi najbardziej.

Rzadkie egzemplarze laleczek LOL

Poza tym, że rozpakowywaniu każdej laleczki LOL Surprise towarzyszą dziecku emocje, jest jeszcze coś, co sprawia, że dzieciaki chcą dostawać te zabawki. Poza licznymi standardowymi modelami laleczek, w kulach mogą być ukryte ich rzadkie lub ultrarzadkie egzemplarze. W końcu to żadna frajda mieć taką samą zabawkę jak koleżanka czy kolega. Jednak posiadanie tej wyjątkowej to jest coś! To dlatego dzieciaki kolekcjonują serie zabawek i najbardziej cieszą się z tych najrzadszych.

Liczba warstw w kulach LOL Surprise

Poza seriami występują jeszcze różne rozmiary kul niespodzianek i różne liczby warstw – od 3 do 50. Najmniejsza żółta ma tylko 3 warstwy i zawiera laleczkę oraz "biżuterię" dla dziewczynki. Średnia zielona zawiera laleczki lil sister (bobasy) i ma 5 warstw. Średnia żółta ukrywa zwierzątka i ma 7 warstw. Nieco większa jest kula jasnozielona. Ona ma 7 warstw i zawiera LOL tot (inaczej zwaną big sister, czyli laleczkę dziewczynkę) lub lil sister. Największa brązowa i mieniąca się Big Surprise zapakowana jest w aż 50 warstw!

Inne serie laleczek LOL

Początkowo zabawki były umieszczane tylko w kulach. Z czasem producent urozmaicił opakowania. Pojawiły się kapsuły, cylindry, walizeczki i inne kształty niespodzianek. I tak: seria czwarta Under Wraps Eye Spy zapakowana jest w kapsuły. Seria piąta Makeover Series Lils znajduje się w pudełkach w kształcie cylindra. Niektóre serie Bigger Surprise schowane są w walizeczkach.

Liczba laleczek w opakowaniu

Kule zawierają jedną laleczkę oraz akcesoria. Wyjątkiem jest seria Big Surprise, w której w opakowaniu znajdują się 4 laleczki. Najwięcej laleczek jest w pudełkach (tzw. box) lub walizeczkach (Bigger Surprise) – nawet 18 laleczek.

Ile jest laleczek w serii?

Laleczki LOL wypuszczane są w seriach. Nie wszystkie serie są w tym samym czasie na rynku. W każdej z większych serii jest co najmniej 45 laleczek tot. A do tego dochodzą jeszcze laleczki lil sister i zwierzaki. Niektóre serie, np. nr 2, składają się z 83 laleczek – 36 laleczek tot i 45 lil. Do chwili obecnej firma MGA Entertainment wypuściła na rynek ponad 250 różnych laleczek (dziewczynek i chłopców).

Co robią laleczki LOL Surprise?

Ponieważ laleczki tot mają ruchome rączki i nóżki, można je ustawiać w różnych pozycjach. Wyjęte spod warstw niespodzianki pozwalają na ubieranie figurek i zabawę dodatkowymi akcesoriami.
Niektóre z nich siusiają, plują lub płaczą!

Z kolei laleczki lil mają nieruchome kończyny i ruchomą głowę. Można je kąpać. W zależności od temperatury wody zmieniają kolor. Znalezione w kuli z laleczką lil akcesoria pasują do wszystkich laleczek tot.

Akcesoria do LOL Surprise: nie tylko lalki

Wielka popularność laleczek spowodowała, że powstały i inne zabawki wprowadzone pod nazwą LOL Surprise. Wśród nich znajdują się: prosta gry planszowe, puzzle, domki dla lalek, karty do kolekcjonowania oraz fabryka lalek i zawieszek.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama