Ziaja to polska firma kosmetyczna założona w 1989 roku. Pierwszym produktem jest kultowy dziś krem oliwkowy, który wykonany został za pomocą... maszyny do lodów. Od przeszło 33 lat Ziaja nieustannie się rozwija – jako marka i jako organizacja. W tym roku w nietypowy sposób postanowiła pomóc osobom z niepełnosprawnościami i osobom chorym – z pomocą aktywności i mobilizacji swoich pracowników.

Reklama

152 tysiące złotych dla osób z niepełnosprawnościami

W tym roku zespół firmy Ziaja wziął udział w biegu fundacji Poland Business Run. Aż 75 pracowników firmy przebiegło 4-kilometrowy dystans. Tegorocznym celem fundacji jest zakup protez, wózków i sfinansowanie rehabilitacji podopiecznych. Poland Business Run od lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby z zagrożeniem amputacji. W tym roku można było wesprzeć fundację na dwa sposoby – wziąć udział w biegu w dowolnym miejscu na świecie, dzięki tzw. wirtualnej rywalizacji albo pobiec wraz z innymi uczestnikami w biegu sztafetowym zorganizowanym w Krakowie. Zespół Ziai wybrał pierwszą opcję i wraz z 32 tysiącami biegaczy zebrał aż 152 tysiące złotych, które zostaną przeznaczone na sfinansowanie rehabilitacji i niezbędnych sprzętów dla podopiecznych fundacji.

Bieg po zdrowie, bieg po wsparcie

To jeszcze nie wszystko. Kolejnych 10 pracowników Ziai wzięło udział w 7-kilometrowym V Biegu Charytatywnym PÓŁNOCNY POMAGA. Celem biegu była pomoc w budowie Centrum Opieki Wytchnieniowej, które powstaje w Gdańsku. Jest to miejsce tworzone z myślą o rodzinach przewlekle chorych dzieci i dorosłych, którymi zajmie się wykwalifikowany zespół medyczny. Zajmowanie się chorą osobą jest niezwykle wycieńczające. Centrum Opieki Wytychnieniowej ma być miejscem, w którym to rodziny chorych będą mogły odpocząć. Firma Ziaja, oprócz udziału w biegu i zbierania pieniędzy do puszek przy mecie, przekazała na ten szczytny cel 5 tysięcy złotych.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama