Sherlock i tajemnica brylantu - Wydawnictwo Amber
fot. Materiały prasowe

„Sherlock Holmes i tajemnica znikającego brylantu”. Wydawnictwo Amber poleca – Amberek 7+, książki dla trochę starszych dzieci!

Niech ci, którzy już wyrośli z Amberka albo starsze rodzeństwo też mają Amberkową przyjemność!
Sherlock i tajemnica brylantu - Wydawnictwo Amber
fot. Materiały prasowe
Jednym z pierwszych tytułów jest „Sherlock Holmes i tajemnica znikającego brylantu”, który rozpoczyna nową bestsellerową serii AKADEMIA PRZY BAKER STREET ogromnie popularną już w 12 krajach!
 
To niezwykle zabawny wstęp do przygód Sherlocka Holmesa dla młodych czytelników –zaakceptowany przez Conan Doyle Estate.
Kultowe postaci są ukazane w uwspółcześnionej wersji i nowatorskiej formie. Na każdej stronie świetnemu tekstowi towarzyszą kapitalne ilustracje jednego z najlepszych brytyjskich twórców.
Narrację wzbogacają notatki detektywa, wpisy z blogów, szkolne zadania i raporty prasowe.
 
Czas rozpocząć polowanie! Śledztwo się toczy! Ale czy Sherlock, Marta i John (no i Baskerville) rozwikłają tajemnicę przed końcem lekcji?
John Watson ledwie został uczniem Akademii przy Baker Street, gdy poznał tajemniczego Sherlocka Holmesa. I od razu porwała go szaleńcza przygoda. Zaginiony klejnot, spektakularny skok, a do tego jeden z najbardziej przerażających geniuszy zbrodni, nikczemny Moriarty…
 
Nowy w szkole John Watson już pierwszego dnia zaprzyjaźnia się z sympatyczną Martą i ekscentrycznym Sherlockiem, a także wesołym szkolnym psem, Baskervillem. Wkrótce też przekonuje się, że w Akademii przy Baker Street nie sposób się nudzić. Uczniowie wybierają się na wycieczkę do muzeum, które ma w swych zbiorach najsłynniejszy kamień szlachetny świata – brylant Alpejska Gwiazda. Jednak w czasie wizyty w muzeum dochodzi do zuchwałej kradzieży i klejnot ginie im sprzed nosa! W całym kraju aż huczy od spekulacji na temat przestępstwa, lecz policja szybko wpada na trop i łapie złodzieja. Wygląda na to, że sprawa została zamknięta… ale Sherlock Holmes jest innego zdania. Czy z pomocą Johna i Marty uda mu się rozwikłać tajemnicę spowijającą niezwykły klejnot?
 
Wciągająca i zabawna opowieść o klasycznych postaciach z opowiadań Arthura Conan Doyle’a przykuje uwagę młodych czytelników wartką akcją i ciekawą nowoczesną  urozmaiconą formą.
 

fot. Materiały prasowe

Artykuł powstał z udziałem Wydawnictwa Amber
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy