tablet Huawei dla dziecka
fot. Adobe Stock

Tablet i smartfon dla dziecka – zobacz, jak go wybrać [PORADNIK]

Ostatnie tygodnie pokazały, że tablety i smartfony to nie tylko rozrywka, ale także narzędzia niezbędne w zdalnym nauczaniu czy pielęgnowaniu znajomości. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując sprzęt dla dziecka, żeby ono miało pożytek i radość, a my – spokojną głowę, że to sprzęt odpowiednio dobrany.
tablet Huawei dla dziecka
fot. Adobe Stock

Chociaż decyzja, kiedy kupić smartfon czy tablet dla dziecka jest decyzją osobistą, różną dla każdej rodziny, nakaz pozostawania dzieci w domu bez bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami mógł ją przyspieszyć. Zdalne nauczanie, prowadzone ostatnio w polskich szkołach czy spotkania na platformach komunikacyjnych przedszkolaków z wychowawczyniami i kolegami pokazały, że nowoczesne sprzęty są niezbędnym narzędziem także dydaktycznym. Zdalnie odbywają się lekcje, warsztaty, zabawy i spotkania na dziecięce pogaduszki. Lekki, poręczny tablet z pojemnymi bateriami czy smartfon jest wtedy nie do przecenienia... 
Czas, by technologia na dobre wkroczyła do dziecięcego pokoju. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę i proponujemy dwa niezawodne urządzenia, które spełnią oczekiwania rodziców i ich pociech.

Pierwszy tablet i smartfon – wskazówki dla rodzica

 1. Oceń system operacyjny

Podczas gdy dorośli na ogół mają swoje preferencje, jeśli chodzi o systemy operacyjne iOS lub Android, istnieje duża różnica między nimi, jeśli chodzi o kontrolę rodzicielską i monitorowanie. Smartfony współpracujące z iOS zazwyczaj pozostawiają rodzicowi mniejszą kontrolę nad systemem niż systemy Android. 

 1. Weź pod uwagę cenę

Istnieje wiele różnych urządzeń w różnych przedziałach cenowych. Pamiętaj, że dzieci często gubią lub przypadkowo uszkadzają sprzęty podczas użytkowania. Oj, minie trochę czasu, zanim twoja pociecha stanie się odpowiedzialna lub chociaż trochę mniej… roztrzepana. Dlatego też Huawei proponuje tablet, lekki i niezawodny, którego cena zaczyna się już od 399 zł.

Huawei kolaż 2

 1. Kup futerał ochronny i rozważ ubezpieczenie sprzętu

Jak wspomnieliśmy, wiele się może wydarzyć, zanim dziecko nauczy się dbać o sprzęty elektroniczne. Pomyśl więc o parasolu ochronnym. Ubezpieczenie zapewni ochronę na wypadek zagubienia, uszkodzenia, lub kradzieży sprzętu. Solidny futerał zaś może nie raz ocalić smartfon lub tablet przed zniszczeniem.

 1. Rozważ potrzeby dziecka i ustal zasady

  Jeżeli nadszedł czas na pierwszy telefon dla dziecka, decydując się na dany model sprawdź, czy ma kilka ważnych cech. To między innymi:
  – wytrzymała bateria,
  – solidne wykonanie,
  – dobra cena,
  – aplikacja bezpieczna rodzina. Tak, tak – aplikacja Bezpieczna rodzina, którą znajdziesz w Huawei AppGallery, to wśród rodziców (i nie tylko rodziców) hit. Pozwala na lokalizowanie – dziecka, babci czy nawet dziadka :) 
  Powyższe kryteria spełnia z powodzeniem smartfon Huawei Y6p, najpotężniejszy smartfon w nowej generacji serii Y – wyróżnia się potrójnym aparatem fotograficznym z obiektywem szerokokątnym, dzięki któremu twoje dziecko będzie mogło odkryć w sobie pasję do fotografowania. Podstawowy obiektyw o rozdzielczości 13 MP i z przysłoną f/1.8. Drugi obiektyw o rozdzielczości 5 MP i z przesłoną f/2.2 umożliwia wykonanie zdjęć szerokokątnych, a trzeci, 2 MP obiektyw – zdjęć z artystycznym efektem bokeh.
  Do gier i zabaw edukacyjnych oraz spotkań online z przyjaciółmi czy dziadkami idealny będzie nowy tablet Huawei MatePad T8. Został wyposażony w kącik dziecięcy z aplikacjami i funkcjami dedykowanymi najmłodszym, m.in. aparat fotograficzny, aplikacje do zabawy oraz nagrywanie dźwięku. Ważny detal: kącik dziecięcy umożliwia też rodzicom kontrolę nad czasem, jakie dziecko spędza na korzystaniu z tabletu!
  Przed wybraniem jakiegokolwiek urządzenia ustal zasady i omów je z dzieckiem. Aby egzekwować reguły, takie jak zakaz gier przed snem czy „cisza nocna”, poszukaj urządzenia, które pozwoli ci ustawić limity czasu. Jeśli ta funkcja nie jest wbudowana, sprawdź, czy w sklepie z aplikacjami telefonu jest dostępna aplikacja spełniająca twoje potrzeby.   

 2. Sprawdź wydajność

  Dziecko raczej nie będzie pamiętało o regularnym ładowaniu urządzeń, nie mówiąc już o noszeniu przy sobie ładowarki. Warto więc sprawdzić wydajność urządzenia. Tablet Huawei MatePad T8, choć waży zaledwie 310 g, został wyposażony w pojemną baterię 5100 mAh, co czyni go poręcznym i niezawodnym urządzeniem do oglądania video, czytania książek czy grania w gry podczas podróży. Pełne naładowanie tabletu umożliwia oglądanie video nawet przez 12 godzin.
  Huawei mate pad T8
  Smartfon Huawei Y6p jest zasilany przez potężną baterię o pojemności 5000 mAh, która może pełnić rolę przenośnego power banku. Umożliwia to funkcja przewodowego ładowania zwrotnego do 6 W – wystarczy podłączyć smartfon do innego urządzenia, na przykład drugiego telefonu, aby naładować jego baterię!
  smatphone Y6p

 3. Naucz mądrego korzystania

Pamiętajmy, że smartfony i tablety to narzędzia, dzięki którym można uczyć się, poznawać świat i rozwijać swoje pasje. To świetna pomoc edukacyjna! Pokaż dziecku, że z ich pomocą może nie tylko oglądać filmiki, ale także rozwijać się! To dzięki smartfonom nauka przybiera swą najskuteczniejszą formę – formę zabawy! Tabliczka mnożenia? Języki obce? Życie i zwyczaje zwierząt? Książki, komiksy i ebooki z każdej dziedziny? Proszę bardzo! Ściągasz aplikacje i twoja pociecha może z wypiekami na twarzy odkrywać i realizować kolejne pasje. Starszym dzieciom warto zainstalować na smartfonie muzyczną apkę Tidal (to ponad 55 milionów utworów i ponad 200 tysięcy teledysków i filmów) – do wyczerpania zapasów lub do 30 maja można przez 6 miesięcy korzystać z darmowego do niej dostępu. 
Więcej prezentów? Kupując nowy tablet Huawei MatePad T8 możecie skorzystać z oferty Huawei: kuponu o wartości 20 zł na pierwsze zakupy (za minimum 50 zł) w aplikacji Allegro oraz bezpłatnego, 3-miesięcznego dostępu do ebooków i audiobooków w aplikacji Empik Go! Aby skorzystać z prezentów, wystarczy pobrać wspomniane aplikacje ze wspomnianego sklepu Huawei AppGallery, autorskiego sklepu z aplikacjami marki, w którym znajduje się już ponad 900 polskich aplikacji, a w sumie blisko 35 000 aplikacji z całego świata. Z dnia na dzień ta liczba rośnie.

 1. Skorzystaj z dodatkowych bonusów

Od 7 do 24 maja, smartfony Huawei Y6p i Y5p oraz tablet Huawei MatePad T8 można zamówić w przedsprzedaży – do zakupionego w tym okresie telefonu lub tabletu, za 1 zł dodawane są opaski sportowe. Dodatkowo, nabywcy nowych smartfonów mogą skorzystać z oferty Huawei – bezterminowego dostępu do map Polski i nawigacji AutoMapa. Możesz zapytać: „A po co dziecku mapy?”. I tu zaskoczenie – dzięki nim możesz zaangażować dziecko do wspólnego planowania podróży. Niech będzie twoim osobistym pilotem! Później, gdy smyk podrośnie, mapy pomogą mu trafić do domu kolegi lub znaleźć najkrótszą drogę do kina czy do ulubionego skate parku.


Dzieci na całym świecie są coraz częściej lepiej obeznane z technologią niż ich rodzice. I proszą o coraz bardziej skomplikowane urządzenia… Nie bądź w tyle, sprawdź, jakie cechy powinien mieć tablet i telefon idealne dla twojego juniora i podejmij najlepszą decyzję! 


Materiał powstał przy udziale marki Huawei

 

 

Redakcja poleca: Telefon – czy pozwalać dziecku na zabawę z nim? – wyjaśnia Dorota Zawadzka (film)
Trudno pochować przed dzieckiem wszystkie telefony i tablety, by nigdy się nimi nie bawiło. Wcale nie ma takiej potrzeby – mówi Dorota Zawadzka i od razu dodaje – Trzeba jednak nauczyć dzieci mądrze z nich korzystać.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy