Aktualności

Matura 2022 z języka polskiego
uczeń
aktualności
egzamin

Matura z języka polskiego 2022 [aktualne informacje, ARKUSZE]

Maraton matur 2022 rozpoczyna się egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Do egzaminów dojrzałości w tym toku podejdzie prawie 29 tysięcy absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia. Z jakimi zadaniami będą się dzisiaj mierzyć?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
„Byłam z nianią przez dwa lata”. Mimo szczęśliwego finału ta historia rozdziera serce. Wszystko przez COVID-19
rodzina zastępcza
aktualności

Surogatka zmuszona do wychowywania nie swojego dziecka. Wszystko przez COVID-19

42-letnia Kristie Baysinger, przy współpracy z agencją surogatek, zdecydowała się zostać matką zastępczą. Niestety, pandemia oraz komplikacje z dokumentami sprawiły, że przez 2 lata maluszek nie mógł spotkać się z biologiczną mamą i rodzeństwem.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Tragedia w rodzinie Cristiano Ronaldo
dzieci gwiazd
aktualności
ciąże gwiazd

Wyznanie Cristiano Ronaldo rozdziera serce: „Synku, jesteś naszym aniołkiem. Zawsze będziemy cię kochać”

37-letni piłkarz Cristiano Ronaldo i jego partnerka Georgina Rodriguez w październiku 2021 roku poinformowali, że spodziewają się przyjścia na świat bliźniąt. Niestety, jedno z dzieci zmarło.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Warszawa: 14-latka straciła przytomność w klubie nocnym
aktualności

Warszawa: 14-latka straciła przytomność w klubie nocnym

W ostatni weekend, w nocy z soboty na niedzielę, warszawska straż miejska otrzymała niepokojące zgłoszenie. Do jednego ze stołecznych szpitali trafiła 14-latka. Badania wskazują jednoznacznie: została odurzona.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
sanah, Igor Herbut na pomoc Ukrainie
pomoc charytatywna
aktualności
piosenka

„Mamo tyś płakała”: sanah i Igor Herbut śpiewają na pomoc Ukrainie

Para zaznanych polskich muzyków sanah i Igor Herbut (LemON) wspólnie zaśpiewali wzruszający utwór „Mamo, tyś płakała”. Cały dochód z nagrania zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
wojna w Ukrainie, Rosjanie zabili mu żonę i dzieci
rodzina
śmierć
aktualności

Putinowskie wojska zabiły mu żonę i dzieci. O zbrodni dowiedział się z mediów społecznościowych

Mężczyzna przypadkowo dowiedział się o śmierci najbliższych. Żonę i dzieci rozpoznał po rozrzuconych ubraniach i roztrzaskanej walizce. Do dramatycznych wydarzeń doszło w niedzielę (06.03) w okolicach Kijowa.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Ksiądz nie chce pomóc prawosławnym
aktualności
ksiądz
pomoc bezinteresownie

Absurd: ksiądz z Gniezna przyjmie uchodźców, ale… tylko niepalące kobiety bez małych dzieci!

Szokujące informacje upublicznił Artur Kuczma, lokalny polityk należący do Polski 2050. Zaangażowany w pomoc uchodźcom radny z Gniezna skontaktował jedną z mieszkanek z księdzem, który oferował schronienie potrzebującym. Okazało się jednak, że ksiądz postawił absurdalne wymagania!
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
co to jest fake news
porady dla mam
aktualności
jak dbac o zdrowie

Jak rozpoznać fake newsy? Nie daj się wprowadzić w błąd

Jak rozpoznać fake newsy, by móc się przed nimi bronić? Choć w potocznym przekonaniu utarło się porzekadło, że prawda zawsze leży pośrodku, nie zawsze ma to swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Wyjaśniamy, co to jest fake news i podpowiadamy, jak z nim walczyć.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Wałcz: o kroczek od tragedii
dwulatek
policja
aktualności

Wałcz: 2-letni chłopiec chodził po parapecie na 3 piętrze!

Wałcz, al. Tysiąclecia, 14 października tuż po godzinie 11. Przypadkowy świadek zobaczył, jak po parapecie zewnętrznym na trzecim piętrze drepcze małe dziecko. Mężczyzna wezwał policję i nagrał mrożący krew w żyłach filmik.
Luiza Słuszniak
pomoc rodzinie, interwencja
prawo dla rodziców
pomoc charytatywna
pomoc dzieciom

Pomagamy mamom!

Serwis mamotoja.pl to nie tylko eksperckie rady, ale także pomoc dla ciężarnych, mam i dzieci. Jeśli jakiś urząd, placówka zdrowotna czy oświatowa twoim zdaniem nie działają tak, jak powinny, jeśli chcesz pomóc w nagłośnieniu ważnej sprawy – napisz do nas. Pomożemy!
Aleksandra Sokalska
koronawirus a podróże
aktualności

Wyjeżdzasz z dzieckiem? GIS ostrzega przed podróżami

GIS wydał komunikat, w którym ostrzega przed podróżami do miejsc zakażonych koronawirusem. Liczba zarażonych we Włoszech rośnie z godziny na godzinę. Włoska Lombardia jest dziś największym ogniskiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Europie i drugim na świecie. Zamykane są szkoły, uniwersytety, katedry i restauracje, a sklepy świecą pustkami. Jak podają włoskie media, wirus rozprzestrzenia się po całym kraju. Pierwsze przypadki odnotowano także we Florencji i Palermo.
Katarzyna Gałązkiewicz
Babyonline bije rekord Guinnessa'a w jednoczesnej resuscytacji
pierwsza pomoc
aktualności
WOŚP

Ty też możesz bić rekord Guinnessa'a w jednoczesnej resuscytacji!

Uważasz, że każdy powinien umieć wykonać resuscytację? Chciałabyś, by twoje dziecko uczyło się w szkole zasad udzielania pierwszej pomocy? 17 października dołącz do bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji. Redakcja Babyonline dołącza. W tym roku chcemy pobić rekord Guinness'a!
Aleksandra Sokalska
książka dla dzieci, szary domek, Biedronka
czytanie
konkurs
książki dla dzieci

Piękna książka dla każdego dziecka

„Szary domek" to opowieść o poszukiwaniu miłości i przyjaźni. Uczy i uświadamia (nie tylko dzieci), że bez najważniejszych wartości życie jest smutne i pozbawione sensu. Genialnie napisane i piękne graficznie! Aż dziw bierze, że autorkami są debiutantki. Dla mnie to debiut roku na rynku książek dla dzieci i naprawdę warto taką książkę kupić. Gdzie? Kolejne zaskoczenie – w Biedronce. Jak to możliwe?
Aleksandra Sokalska
pierwsza pomoc, resuscytacja
pierwsza pomoc
aktualności
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Weź udział w akcji WOŚP – pobij rekord w resuscytacji

Chcesz, by twoje dziecko uczyło się w szkole udzielania pierwszej pomocy? Uważasz, że każdy człowiek powinien wiedzieć, jak wykonuje się resuscytację? Zamanifestuj to i weź udział w akcji jednoczesnej resuscytacji przez jak największą liczbę osób.
Aleksandra Sokalska
mama, pisanie, dziecko
konkurs
czytanie książek
aktualności

Możesz zostać pisarzem i wygrać 100 tysięcy złotych!

Lubisz opowiadać swojemu dziecku bajki? A może też je piszesz... do szuflady? Jeśli tak, weź udział w konkursie organizowanym przez sieć sklepów Biedronka na napisanie książki dla dzieci. Możesz wygrać publikację swojej książki oraz 100 tysięcy złotych!
Aleksandra Sokalska
karmienie butelką
karmienie piersią
karmienie butelką
aktualności

Włochy: 12 pediatrów aresztowanych za łapówki od koncernów mlekowych

Lekarze namawiali młode mamy do przechodzenia z karmienia piersią na karmienie mieszanką modyfikowaną. W zamian wyjeżdżali na wycieczki sponsorowane przez koncerny.
Sylwia Niemczyk
rysunki dziewczynki i jej mamy
aktualności

Jak 4-letnia dziewczynka pomogła stworzyć coś nadzwyczajnego

Takich dzieł jeszcze nie widziałaś! Zobacz, czym zaowocowała współpraca artystyczna małej dziewczynki i jej mamy ilustratorki.
Marta Kabulska