Chrypka

niemowlę z chrypką
katar u niemowlaka
katar u dziecka
chrypka

Chrypka u niemowlaka – skąd się bierze i co oznacza?

Chrypka u niemowlaka najczęściej jest związana z problemami z układem oddechowym lub naruszeniem strun głosowych przy długotrwałym płaczu. Dla rodziców dziecięca chrypka to stresujący objaw, szczególnie gdy dotyczy dziecka, które samo jeszcze nie może powiedzieć o innych odczuwanych objawach, takich jak drapanie w gardle czy ból. Zobacz, skąd bierze się chrypka u małego dziecka.
Ewa Janczak-Cwil
chrząkanie u dziecka
powiększone migdałki
chrypka

Chrząkanie u dziecka – skąd się bierze, jak leczyć?

Ciągłe chrząkanie u dziecka najczęściej wskazuje na choroby krtani, ale czasami jest też objawem schorzeń niezwiązanych z układem oddechowym czy aparatem mowy. Dlatego zawsze należy poszukiwać przyczyn chrząkania, aby w razie potrzeby móc podjąć odpowiednie leczenie.
Ewa Janczak-Cwil
chrypka u dziecka
chrypka

Chrypka u dziecka – skąd się bierze i co z tym zrobić

Chrypka u dziecka jest objawem choroby, a nie chorobą. Dlatego tak ważne jest, aby ustalić jej przyczynę i ją zlikwidować. Najczęściej chrypa u dziecka pojawia się podczas infekcji górnych dróg oddechowych, zapalenia gardła lub krtani.
Ewa Janczak-Cwil
chrypka u dziecka
zapalenie krtani
szczekający kaszel
chrypka

Czy chrypka u dziecka to powód do niepokoju?

Dziecko ma chrypkę? Czy to infekcja, smog czy tylko nadwyrężenie strun głosowych? Kiedy trzeba się niepokoić? Co robić, gdy dziecko ma chrypkę?
Martyna Pstrąg
chrypka u dziecka
ból gardła
chrypka

Jak leczyć chrypkę u dziecka?

Chrypka u dziecka to najczęściej efekt infekcji albo nadużywania górnych dróg oddechowych, np. podczas długotrwałego płaczu. Zobacz, co robić, gdy zauważysz chrypkę, która męczy malucha.
Martyna Pstrąg
Dziecko u lekarza
przeziębienie
zapalenie krtani
chrypka

Gdy dziecko ma chRRRRRypkę

Twoje dziecko ma głos jak Louis Armstrong? Chrypa to objaw, nie choroba, dlatego jeśli nie mija, trzeba wyjaśnić, skąd się wzięła.
Beata Turska
Leczenie różyczki
zapalenie krtani
kaszel suchy
szczekający kaszel

Zapalenie krtani - Nie lekceważ tego!

Zapalenie krtani może być groźne. Szczekający kaszel, duszności i charakterystyczne pianie podczas wdechu to objawy, które powinny postawić cię na równe nogi - chore dziecko wymaga natychmiastowej pomocy!
Beata Turska