Grypa żołądkowa

co na wymioty u dziecka
zatrucie pokarmowe
rotawirusy
grypa żołądkowa

Co na wymioty u dziecka: domowe sposoby + leczenie

Pediatrzy na wymioty u dziecka zalecają nie podawać przez kilka godzin jedzenia. To pomoże zahamować odruch wymiotny. Bardzo ważne jest, aby przy wymiotach u dziecka uzupełniać straty płynów w organizmie. Trzeba to robić ostrożnie, podając picie małą łyżeczką. Starszym dzieciom można dać w określonych sytuacjach środek przeciwwymiotny.
Aleksandra Sokalska
jelitówka u dziecka
grypa żołądkowa

Jelitówka u dziecka: ile trwa i kiedy do szpitala?

Biegunka i wymioty to najczęstsze objawy jelitówki u dziecka. Choroba wymaga szybkiego działania, gdyż może doprowadzić do odwodnienia malucha. Czasem trzeba nawet jechać do szpitala. Wyjaśniamy, ile trwa jelitówka u dziecka, i jak jej zapobiegać.
Magdalena Drab
jelitówka w ciąży
grypa żołądkowa

Jelitówka w ciąży – czy jest groźna i jak ją leczyć?

Jelitówka w ciąży może być groźna. Wywołują ją wirusy, które odpowiadają za wystąpienie dolegliwości ze strony układu pokarmowego – najczęściej jest to biegunka, ale mogą pojawić się też nudności i wymioty.
Ewa Janczak-Cwil
Dziecko zarażone rotawirusem
rotawirusy
biegunka u dziecka
grypa żołądkowa

Dziecko ma biegunkę? To może być rotawirus!

Biegunka rotawirusowa gdy dopadnie dziecko, spędza sen z powiek jego rodziców na kilka dni. Naprzemienne biegunki i wymioty są niezwykle męczące, nie tylko dla dziecka. Jak sobie z nimi radzić? Sprawdź, jak leczyć rotawirusa!
Milena Oszczepalińska
Grypa żołądkowa
wymioty
biegunka
grypa żołądkowa

Jakie są objawy jelitówki?

Z grypą żołądkową kojarzone są przede wszystkim dwa jej objawy: wymioty i biegunka, ale mogą wystąpić też inne symptomy.
Dominika Bielas
Grypa jelitowa w ciąży
przedszkole
chore dziecko
grypa żołądkowa

Chore dzieci w przedszkolu: Rodzice, nie róbcie tego innym!

Ludzie, jak można być tak nieodpowiedzialnym? Myślcie nie tylko o sobie! – apeluje Magda. Za chwilę rodzi, a jej starsze dziecko przyniosło z przedszkola jelitówkę. Zaraziło się od kolegi, którego mama nie chciała, by przegapił pasowanie.
Beata Turska
rodzice, niemowlę, majówka, piknik
grypa żołądkowa
ból brzuszka

Majówka bez zatrucia pokarmowego

Zatrucia pokarmowe są zmorą wielu rodzinnych wypadów. Popularna grypa żołądkowa to jednak tylko umowna nazwa znacznie bardziej skomplikowanych kłopotów dzieci z brzuszkiem. Podpowiadamy, jak uchronić malucha przed zatruciem pokarmowym.
Katarzyna Imiołek
Grypa, dziecko chore, rotawirus, norowirus
grypa
infekcje
grypa żołądkowa

Grypa, rotawirus, a może jednak coś innego. Uwaga na norowirusy!

Boisz się grypy, źle się czujesz, myślisz, że cię dopadła. Choć mamy sezon zachorowań na grypę, przyczyna choroby może być inna. W Europie rośnie liczba zachorowań na infekcje wywołane przez norowirusy.
Marta Kabulska
choroba, chore, zima, przeziębienie, dziecko, grypa, czapka
grypa
grypa u dziecka
grypa żołądkowa

Grypa - 5 charakterystycznych objawów

Katar, kaszel, gorączka... To tylko przeziębienie czy grypa? Nieleczona grypa grozi poważnymi powikłaniami, sprawdź, czy czas już wybrać się do lekarza.
dziecko, zdrowie dziecka, choroba, łóżko, maskotka
wymioty
choroba
biegunka

Zatrucie pokarmowe u dzieci - sama woda nie wystarczy

Ile osób, tyle rad na radzenie sobie z zatruciem pokarmowym u dziecka. Badania potwierdzają, że najskuteczniejszym sposobem na złagodzenie jego objawów jest podawanie doustnych płynów nawadniających.
Martyna Pstrąg
Dziecko z grypą żołądkową
biegunka
zdrowie dziecka
rotawirusy

Grypa żołądkowa atakuje jesienią! Ochroń przed nią dziecko

Biegunkę rotawirusową wcześniej czy później złapie prawie każde dziecko. Nazywana też grypą żołądkową, u małych dzieci bardzo często kończy się szpitalem.
Sylwia Niemczyk