Kręgosłup

plecy dziecka
kręgosłup
wady postawy
skrzywienie kręgosłupa

Jak nie dopuścić do skrzywienia kręgosłupa?

Kręgosłup małego dziecka jest miękki i podatny na deformacje, dlatego trzeba o niego dbać. Jak nie dopuścić do skrzywienia kręgosłupa i innych wad postawy? Jak wpływa na kręgosłup nadwaga, nieodpowiednie krzesełko albo wada wzroku?
Beata Turska
dzieci
kręgosłup
zgryz
nadwaga

Co możesz zrobić, by twoje dziecko było ładne?

Co możemy zrobić, by z naszych ślicznych bobasów wyrosły ładne dziewczyny i przystojni chłopcy? Zapytaliśmy o to specjalistów z różnych dziedzin.  
Beata Turska
niemowlę, zdrowie dziecka, badanie, stópki
kręgosłup
bioderka
zdrowie dziecka

Jak zapobiec wadom postawy

Badania wykonane w jednej z gdańskich podstawówek wykazały, że aż 90 proc. dzieci ma wady postawy! Wielu z nich można zapobiec, w odpowiedni sposób dbając o malca już od pierwszych miesięcy życia.
Katarzyna Pinkosz/"Mamo, to ja"
ból kręgosłupa
kręgosłup
noszenie noworodka
ból kręgosłupa

Jak odciążyć kręgosłup

Codziennie wykonujesz przy dziecku mnóstwo czynności, które obciążają twój kręgosłup. Nic dziwnego, że w końcu może on zacząć boleć. Dlatego od dziś postaraj się robić to lepiej. Radzi Przemysław Nietubyć, specjalista rehabilitacji, terapeuta ortopedycznej terapii manualnej OMT.
Aleksandra Sobieraj
niemowlę, stać
kręgosłup
zdrowie dziecka

Sposoby na prosty kręgosłup

Warto się o niego zatroszczyć już od pierwszych miesięcy życia. Dzięki temu, gdy twoja pociecha podrośnie, nie będzie jej sprawiał kłopotów.
Anna Leo-Wiśniewska/ "Pani domu"
niemowlę, raczkowanie
kręgosłup

Plecki bez wad – jak dbać o kręgosłup bobasa?

Wystające łopatki, zaokrąglone plecy czy skrzywienie kręgosłupa to najczęstsze wady postawy. Na szczęście większości z nich można zapobiec.
Joanna Karwat