Owsiki objawy

zgrzytanie zębami u dzieci
owsiki objawy
zęby dziecka

Zgrzytanie zębami u dzieci – co oznacza, kiedy wymaga leczenia?

Zgrzytanie zębami u dzieci do 3. roku życia nie powinno budzić obaw. Na wszelki wypadek lepiej sprawdzić u specjalisty, czy jest to zgrzytanie normalne, fizjologiczne czy patologiczne, czyli szkodliwe. Przyczyną zgrzytania zębami mogą być owsiki, jak również wada zgryzu, stres dziecka, a nawet przesiadywanie przed telefonem czy tabletem.
Aneta Grinberg
Jaki są objawy owsików?
owsiki u dzieci
owsiki objawy

Po czym poznać, że dziecko ma owsiki?

Nie tylko drapanie się po pupie może wskazywać na to, że twoje dziecko ma owsiki. Warto znać też inne objawy wskazujące na owsicę. Jest ich o wiele więcej!
Karolina Stępniewska
zgrzytanie zębami
owsiki u dzieci
owsiki objawy
wady zgryzu u dzieci

Zgrzytanie zębami u dzieci – o czym świadczy? Sprawdź

Zgrzytanie zębami to dość częsta dolegliwość dzieci do 6. roku życia. Zobacz, czy świadczy o chorobie i kiedy jest się czego obawiać?
Aneta Grinberg
robaki, pasożyty
robaki
dolegliwości w ciąży
starania o dziecko

Owsiki, tasiemce, wszy: jak zwalczać pasożyty? Czytaj nasz raport

„Nieproszeni goście” – tak najczęściej mówimy na owsiki, wszy czy tasiemca, nieco bagatelizując problem. Tymczasem pasożyty zarówno u dzieci, jaki i dorosłych mogą powodować wiele chorób oraz – w przypadku przyszłych mam – utrudniać zajście w ciążę lub jej utrzymanie. Dlatego warto poznać najczęstsze objawy zakażenia pasożytami i skutecznie sposoby ograniczenia tego, hm, zbyt bogatego życia wewnętrznego. Sierpień to w Babyonline miesiąc walki z pasożytami!
Katarzyna Imiołek
dr Wojciech Ozimek
kleszcze
pasożyty u dzieci
owsiki objawy

Dr Wojciech Ozimek: borelioza nie jest w Polsce rozpoznawana

Już nie tylko na Mazurach, ale w całej Polsce bytują zarażone boreliozą kleszcze. Ta choroba, tak samo jak inne zakażenia pasożytnicze, może dotykać nas częściej niż myślimy – mówi Wojciech Ozimek, pediatra.
Sylwia Niemczyk
Dziecko w piaskownicy
pasożyty
owsiki u dzieci
pasożyty u dzieci

Jakie są objawy owsików?

Małe dzieci są szczególnie narażone na zarażenie owsicą. Sprawdź, jakie objawy dają owsiki, poza swędzeniem pupy i zgrzytaniem zębów w nocy i czy można zobaczyć owsiki w kale dziecka. Aby uniknąć owsików, lepiej wiedzieć, jak dochodzi do zakażenia!
Małgorzata Malinowska