Przewlekłe zapalenie zatok

domowe sposoby na zatoki
przewlekłe zapalenie zatok

Zapalenie zatok u dziecka – przyczyny, objawy i leczenie. Jak przebiega i ile trwa?

Zapalenie zatok u dziecka najczęściej zaczyna się od zwykłego kataru. Objawy zapalenia zatok bywają mylące, dlatego jeśli maluch ma zielony katar i bóle głowy, trzeba iść do lekarza na badanie, zamiast samodzielnie stawiać diagnozę i leczyć dolegliwości. Z chorym dzieckiem nie można wychodzić na dwór, dopóki objawy zapalenia zatok nie ustąpią.
Magdalena Drab
Zapalenie zatok w ciąży
zapalenie zatok
przewlekłe zapalenie zatok

Zapalenie zatok w ciąży: jak leczyć? Co może grozić przyszłej mamie?

Przyszłe mamy zastanawiają się, czy zapalenie zatok w ciąży stwarza zagrożenie dla dziecka. Jedno jest pewne: chora nie powinna leczyć się samodzielnie! Sprawdź, co pomoże na chore zatoki w ciąży oraz jakie mogą być konsekwencje nieleczonej infekcji.
Sylwia Arlak
Leczenie zapalenia zatok
zapalenie zatok
przewlekłe zapalenie zatok

Jak skutecznie leczyć zatkane zatoki?

Niedrożne zatoki mogą bardzo utrudniać codzienne funkcjonowanie twojemu dziecku., a jak pokazują badania, na zapalenie zatok choruje rocznie nawet 20 proc. dzieci. Sprawdź, jakie leczenie wybrać, by obyło się bez nawrotów choroby.
Milena Oszczepalińska
Zapalenie zatok
katar
gorączka
kaszel

Jak leczyć zapalenie zatok u dziecka

Leczenie zapalenia zatok nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli doszło do zakażenia bakteryjnego. Bakterie mogą przetrwać w zakamarkach zatok, dlatego zapalenia zatok często nawracają.
Katarzyna Pinkosz
Zapalenie zatok
katar
gorączka
kaszel

Czy dziecko ma zapalenie zatok?

Ból głowy, katar trwający dłużej niż tydzień, kaszel, czasem gorączka - tak objawia się zapalenie zatok u dziecka. Ostre zapalenie zatok zdarza się przy każdym katarze.
Katarzyna Pinkosz
operacja zatok
zapalenie zatok
katar u dziecka
przewlekłe zapalenie zatok

Rewolucyjna metoda leczenia zatok u dzieci już w Polsce! Zobacz zdjęcia

Sam zabieg trwa 10-15 minut i nie trzeba do niego nawet znieczulenia ogólnego. W Polsce powstała druga w Europie klinika, w której można nowocześnie i bezboleśnie wyleczyć chore zatoki u dzieci i dorosłych.
Katarzyna Pinkosz
Zapalenie zatok
katar
kaszel
zdrowie dziecka

Zapalenie zatok u dziecka - to warto wiedzieć!

Niby zwyczajny katar, jaki towarzyszy przeziębieniu. Jednak bakterie i wirusy mogą z nosa przenieść się do okalających go zatok przynosowych. Wyjaśniamy, jak rozpoznać zapalenie zatok i jak pomóc dziecku.
Joanna Kieniewicz-Górska
dziecko, katar, zdrowie, chusteczka
katar
zdrowie dziecka
zapalenie zatok

Chore zatoki - to musisz wiedzieć!

Jeśli dziecko ma ciągle katar, to chore mogą być też zatoki. Ich zapalenia nie wolno lekceważyć. Skutki to nie tylko ból głowy, ale też poważne powikłania - zobacz, jak leczyć chore zatoki u dziecka.
Katarzyna Pinkosz