Sapka

sapka niemowlęcia
sapka
katar u niemowlaka
przeziębienie u niemowlaka

Sapka u niemowląt – co ja powoduje, ile trwa, jak ją leczyć?

Sapka niemowlęca może niepokoić rodziców, ale na ogół nie jest groźna dla dziecka. To częsty objaw w pierwszych tygodniach życia. Objawy sapki u starszego dziecka mogą być także spowodowane przeziębieniem lub alergią. Wyjaśniamy, jak rozpoznać, co dolega niemowlęciu.
Małgorzata Wódz
nowe słowa dla taty
pleśniawki
kolka
ząbkowanie

Siara, kolka, ciemię – co to jest?! Słownik dla taty

Nie rozumiesz, co mówi do ciebie pediatra, położna środowiskowa albo twoja własna żona? Musisz przyswoić podstawową terminologię.
Sylwia Niemczyk
czy dziecko ma alergię test
katar alergiczny
kolka jelitowa
sapka

Czy twoje dziecko ma alergię? - test

Niepokojące zmiany na skórze dziecka mogą, ale nie muszą świadczyć o alergii. Co zatem powinno wzbudzić podejrzenia rodziców? Jeśli twoje dziecko ma kłopoty ze skórą, odpowiedz na pytania testu, a dowiesz się, czy powinnaś zgłosić się z dzieckim do alergologa.

Katarzyna Pinkosz
Katar u niemowlaka
przeziębienie
sapka
zdrowie dziecka

Jak szybko wyleczyć niemowlę z kataru?

Krople na katar czy sprej? Nawilżania czy inhalacje? Jakie są najlepsze sposoby na katar u niemowlęcia? I czy każdy "katar" trzeba leczyć?
Beata Turska
mama, noworodek, całować
ulewanie
sapka
dziecko

Niepokoje młodej mamy

Dzieci, zwłaszcza malutkie, dają mnóstwo powodów do niepokoju. Jeśli już znalazłaś jakieś powody do zmartwień, sprawdź, czy słusznie.
Joanna Zielewska
mama, maluch, dziecko
sapka
zdrowie dziecka
nawilżanie

Jak nawilżać powietrze w sypialni dziecka? Nawilżacze powietrza i inne metody

20 stopni Celsjusza i ani trochę więcej – tyle powinna wynosić temperatura w sypialni dziecka. Jeśli powietrze będzie za ciepłe i za suche, wysuszy się śluzówka w nosku dziecka: a wtedy już tylko krok do kataru i przeziębienia. Sprawdź, jak dobrze nawilżać powietrze w sypialni dziecka!
Sylwia Niemczyk
zatkany nosek
katar
sapka
powiększone migdałki

Czemu niemowlę ma zatkany nos? To nie zawsze jest katar

Zatkany nos to objaw a nie przyczyna! Żeby ulżyć dziecku, trzeba odkryć, dlaczego oddycha przez buzię. Przyczyną może być nie tylko katar, lecz także np. alergia czy przerośnięte migdałki.
Sylwia Niemczyk
sapka u niemowlaka, pielęgnacja niemowlaka
sapka
alergia pokarmowa
pielęgnacja niemowlaka

Sapka – czy to groźne?

Sapka (czyli prościej mówiąc, utrudnione oddychanie) na szczęście nie jest groźna, ale może być uciążliwa. Powstaje gdy śluz, łzy oraz resztki ulanego pokarmu zalegają w nosie noworodka. Jak pozbyć się tej przykrej dolegliwości? Jest kilka sprawdzonych sposobów.
Aleksandra Sokalska