Serce

serce szablon
serce
walentynki
zabawa dla dzieci

Serce – szablon do wydrukowania (8 propozycji)

Szablon serca do wydruku ułatwi przygotowanie laurki na walentynki lub innej dekoracji z okazji tego święta. Mamy dla was aż 8 szablonów serc walentynkowych.
Joanna Biegaj
Noworodek
serce
wady serca u dziecka
wirus RS

Radość rodziców przedwczesna! Dzieci z wadami serca nadal bez pomocy!

Żeby żyć, dziecko z wrodzoną wadą serca często musi mieć wiele razy wykonywane skomplikowane operacje. Ich efekty są często marnowane, jeśli zarazi się wirusem RS. Rodzice mieli nadzieję, że już od września ich dzieci będą miały za darmo podawane profilaktycznie przeciwciała przeciw wirusowi RS. Wygląda na to, że nie.
Katarzyna Pinkosz
Fundacja Serce Dziecka
serce
wady serca u noworodka
wady serca u dziecka

Dzieci z wadami serca wciąż bez ochrony przed wirusem, który niszczy serce! Możesz pomóc!

Od niedawna wcześniaki urodzone przed 32. tygodniem ciąży dostają "szczepionkę", chroniącą przed wirusem RS. Dzieci z wrodzonymi wadami serca wciąż nie są chronione przed tym groźnym wirusem, który może zniszczyć już i tak uszkodzone serduszko.
Katarzyna Pinkosz
Bolesne miesiączki bolą jak zawał
serce
ból
endometrioza

Ból miesiączkowy tak samo bolesny, jak zawał

Do takiego wniosku doszli lekarze. Może to w końcu przetnie dyskusje na temat tego, czy kobiety nie przesadzają ze swoją niedyspozycją "w te dni"?
Agnieszka Majchrzak
Katowice ciężarna arytmia zabieg
serce
ciąża
ciąża wysokiego ryzyka

Katowice: lekarze uratowali życie ciężarnej!

To pierwszy taki zabieg w Polsce! Kobiety w ciąży mogą zacząć się cieszyć, jest szansa na pomoc!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
Pluszowe zabawki
serce
biegunka
zabawki edukacyjne

Pluszaki pomogą walczyć z chorobami

Jak wytłumaczyć dziecku, że jego serce może być wesołe, smutne, złe, wykończone? Podobnie wesoły, wykończony lub zły może myć jego ząb, mózg, żołądek! Za pomocą pluszowych zabawek możesz wytłumaczyć dziecku, co dzieje się w jego organizmie i co zrobić, by zmęczone serce stało się wesołe. Pluszaki z Pluszektorium przydadzą się nie tylko w czasie choroby.
Katarzyna Pinkosz
Mamo, tato dbaj o serce
serce
cukrzyca
zdrowie dziecka

Dbaj o serce dziecka już od urodzenia

Chcesz, by twoje dziecko miało zdrowe serce? Jeśli tak, to od pierwszych lat życia nie podawaj mu niezdrowej żywności, dbaj, by było aktywne fizycznie. Tylko teraz masz szansę zapobiec miażdżycy, cukrzycy i innym chorobom cywilizacji. Potem może być już na to za późno.
Katarzyna Pinkosz
lekarz, dziecko, badanie, słuchawki
serce
zdrowie dziecka

Maluch u kardiologa

Serce wystukuje wciąż podobny rytm. Niestety, czasem zdarza mu się też trochę improwizować i wtedy pojawiają się w sercu niepokojące szmery, świsty i furkoty. Czy zawsze oznaczają coś niedobrego?
Joanna Karwat
niemowlę, lekarz, badanie
serce
zdrowie dziecka
wady serca u noworodka

Serce noworodka

Zanim zaczniesz czytać, przyłóż ucho do piersi swojego nowo narodzonego dziecka i posłuchaj. Wyjaśnimy Ci m.in., dlaczego jego serce bije inaczej niż twoje.
Małgorzata Wódz
mężczyzna u lekarza
serce
mężczyzna
nadciśnienie tętnicze

Uratuj mężczyznę przed zawałem: jak dbać o serce

On nigdy na nic się nie skarży. Nie chodzi do lekarza. Okaz zdrowia? Niekoniecznie. Przeczytaj, jak dbać o serce, jaka dieta jest zdrowa dla serca i na co zwracać uwagę, żeby uchronić mężczyznę przed zawałem.
redakcja Babyonline.pl