Sucha skóra u dziecka

Pieluszki DADA
skóra
pieluszka
pieluszki

Skóra niemowląt: Jak zapobiegać podrażnieniom?

Podrażnienia u niemowląt to częsty problem. Nic dziwnego. Skóra noworodka jest nawet 8 razy cieńsza od skóry dorosłego, dlatego bardzo łatwo ulega uszkodzeniom. Podrażnienia łatwo poznać po zaczerwienieniu w okolicy krocza oraz łuszczącym się naskórku. Rodzice powinni pamiętać, aby nie bagatelizować tego objawu.
Współpraca reklamowa
czym pielęgnować skórę niemowlęcia
sucha skóra u dziecka
Ziajka

Przyglądamy się skórze maluszka: sucha skóra czy już atopia? [LIVECZAT]

Sucha skóra u dziecka to jeden z najczęściej zgłaszanych pediatrom problemów. Jak zapobiegać przesuszaniu się skóry i, co istotne, jak odróżniać suchość od atopii, zapytaliśmy ekspertkę.
Współpraca reklamowa
Rodzice dziewczynki z łuszczycą walczą z hejterami
skóra dziecka
sucha skóra u dziecka
choroby skóry

Walczą z chorobą dziecka i ludzką znieczulicą. Jak można być tak okrutnym?!

Dorośli potrafią być naprawdę okrutni. Rodzice dziewczynki każdego dnia walczą nie tylko z chorobą, ale też z uprzedzeniami w stosunku do dziecka.
Hanna Szczesiak
bostonka
choroby zakaźne
sucha skóra u dziecka
wirus

Dziecku schodzą paznokcie? Ten objaw też towarzyszy bostonce

Pod paznokciami dziecka pojawiły się białe pęcherzyki i płytki zaczęły odstawać od paluszków lub schodzić warstwami? To prawdopodobnie jeden ze skutków choroby bostońskiej.
Katarzyna Imiołek
Atopowe zapalenie skóry u niemowlęcia
alergia
atopowe zapalenie skóry
sucha skóra u dziecka

Co 5. niemowlę ma AZS! Skąd to się bierze, jak leczyć: kompendium wiedzy!

Sucha skóra, krostki, plamki, swędzenie... osobom, które tego nie przeżyły, wydaje się, że problemy ze skórą to... nie problem, bo przecież " to tylko skóra". Ale to "nie tylko skóra", tylko... największy organ człowieka, w dodatku najważniejszy dla odporności! Dzieci, których skóra choruje, częściej zapadają na infekcje! Poza tym swędząca skóra to dla dziecka prawdziwe cierpienie, bo dziecko drapie się, a wtedy tworzą się ranki, nadżerki. Dla starszego dziecka problem skóry to też problem z psychiką: dziecko wstydzi się, że tak wygląda, staje się nieśmiałe, wycofane. Tymczasem AZS ma już co 5. niemowlę w Polsce! Skąd bierze się stopowe zapalenie skóry, jak je leczyć, jak pomóc dziecku i pielęgnować jego skórę: wyjaśniają dla Babyonline najlepsi specjaliści!
Katarzyna Pinkosz
emolium, niemowlę, mama, dziecko
atopia
atopowe zapalenie skóry
emolienty

AZS, czyli gdy dziecko męczy atopowe zapalenie skóry

AZS to obecnie jedna z najczęstszych chorób wieku dziecięcego. Ale czy rodzice wiedzą, co to za choroba i jak pomóc maleństwu? Odpowiadamy na najczęstsze pytania.
Magdalena Drab
dziecko w wannience
pielęgnacja niemowlaka
sucha skóra u dziecka

Sucha skóra u dziecka - 5 sprawdzonych sposobów jak jej pomóc

Chcesz by sucha skóra malucha wreszcie była zdrowa, odpowiednio nawilżona i gładka jak aksamit. Odpowiednia pielęgnacja to podstawa, zobacz co pomaga suchej skórze:
Agnieszka Szumigaj