Trujące rośliny

grzyby trujące w rękach dziecka2.jpg
grzyby
trujące rośliny

Grzyby trujące i najczęściej mylone - tych nie zbieraj! Rozpoznasz je? [GALERIA]

Okazuje się, że grzyby trujące, potocznie zwane trujakami, czasami mogą wyglądać nietypowo i wcale nie tak trudno o pomyłkę. Przyjrzyj się uważnie i zapamiętaj, jakich gatunków nie należy zbierać. Naucz też tego swoje dzieci!
Ewa Janczak-Cwil
wilcze jagody
trujące rośliny

Wilcza jagoda: gdzie rośnie i jak wygląda? [OBJAWY ZATRUCIA I ZDJĘCIA]

Wilcza jagoda to trujący owoc, który dziecko może łatwo pomylić ze zwykłymi jagodami. Warto wiedzieć, jak wygląda pokrzyk wilcza jagoda i gdzie najczęściej rosną te owoce, bo zjedzenie nawet 3-4 sztuk jest śmiertelnie niebezpieczne dla dziecka. Poznaj objawy zatrucia wilczą jagodą.
Anna Muszyńska
rośliny trujące w domu
trujące rośliny
bezpieczeństwo dziecka
rośliny trujące

Trujące rośliny doniczkowe: jakie kwiaty doniczkowe są szkodliwe dla dzieci? [ZDJĘCIA]

Trujące rośliny doniczkowe mogą pięknie wyglądać, ale są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Zatrucie niektórymi roślinami doniczkowymi może wymagać nawet hospitalizacji. To szczególnie groźne dla dzieci i zwierząt. Zobacz zdjęcia kwiatów, których nie można trzymać w domu − jest wśród nich popularna diffenbachia, hoja i dracena.
Tatiana Audycka-Szatrawska
Poparzenie 7-latka trującą rośliną
pierwsza pomoc
letnie wypadki
trujące rośliny

7-latek z Poznania poparzył się trującą rośliną i trafił do szpitala!

Mimo że od wypadku minęły już dwa tygodnie, niebezpieczny chwast wciąż jest w tym samym miejscu i zagraża kolejnym dzieciom.
Milena Oszczepalińska
gwiazda betlejemska trujące rośliny
rośliny trujące
trujące rośliny

Rośliny trujące, które każdy z nas ma w domu

Słyszałaś, że gwiazda betlejemska, która jest popularna w okresie świąt, jest trującą rośliną. Czy wiesz jednak, że możesz mieć także inne niebezpieczne kwiaty doniczkowe w domu? Sprawdź, czy nie stoją na twoim parapecie!
Martyna Pstrąg
Barszcz Sosnowskiego
oparzenia
trujące rośliny
barszcz Sosnowskiego

Mazowsze: Wzrasta liczba miejsc, w których rośnie barszcz Sosnowskiego. Zobacz mapę!

Mazowiecki Inspektorat Ochrony Środowiska wydał komunikat, w którym ostrzega przed szybko rozprzestrzeniającymi się barszczem Sosnowskiego i barszczem Mantegazziego. Zobacz, jakie tereny są niebezpieczne!
Hanna Szczesiak
zdrowie dziecka
bezpieczeństwo dziecka
trujące rośliny

Uwaga, trujące rośliny!

Większość z nich wywołuje nudności, wymioty, biegunkę, a niektóre także zaburzenia oddychania, krążenia oraz objawy ze strony układu nerwowego – podniecenie, niepokój, halucynacje. Trujące mogą być rośliny ozdobne i chwasty (np. jaskółcze ziele – z łodygi wypływa żółty sok). Oto te, które często rosną w ogrodach – pilnuj, by dziecko nie zjadło ich owoców, nie zrywało liści ani kwiatów.
Edipresse
maluch, ogródek, lato
zdrowie dziecka
podróż z dzieckiem
trujące rośliny

Truciciele z ogródka - lista roślin trujących

Dla dziecka każdy ogród jest pełen tajemnic. Zgłębiaj je razem z nim. To świetna zabawa, a przy okazji skuteczny sposób, by powstrzymać dziecko przed spróbowaniem trującej rośliny czy „oswajaniem” jadowitego zwierzątka.
Diana Ożarowska-Sady