Unicef

UNICEF: dzieci są niedożywione
unicef
nadwaga u dzieci

Co trzecie dziecko w wieku 2-3 lat jest niedożywione!

Tyle jedzenia na świecie się marnuje, a aż 30 proc. dzieci na świecie jest niedożywionych. Trudno w to uwierzyć, ale raport UNICEF nie pozostawia złudzeń.
Ewa Janczak-Cwil
950 dzieci przyszło na świat w pierwszy dzień Nowego Roku 2019
unicef
data porodu

Porodówka zamiast szampana: tej sylwestrowej nocy nie zapomną setki mam w Polsce

Rekordzistka rodziła się przy dźwiękach odkorkowywanego szampana, dokładnie o północy! Te maluchy zrobiły swoim rodzicom najpiękniejszy prezent na Nowy Rok i urodziły się w sylwestrową noc.
Agnieszka Majchrzak
raport UNICEF karmienie piersią 2016
karmienie piersią
unicef
przystawianie do piersi

Te dane są szokujące i bardzo nas smucą...

Aż 77 mln noworodków na  świecie, nie jest przystawianych do piersi od razu po porodzie, co zwiększa o 40% ryzyko śmierci w ciągu pierwszych 28 dni.
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
kampania UNNICEF
akcja unicef
unicef
eksperyment

Co Ty byś zrobiła na miejscu tych ludzi? – niezwykły eksperyment

Czy naprawdę tak reagujemy, tak odczuwamy? Jak to świadczy o nas?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
Stop przemocy! Film UNICEF-u
unicef
przemoc domowa

Stop przemocy! - przejmujący film UNICEF-u

Dzieci nie potrzebują dyscypliny. Dzieci potrzebują chwili uwagi, wsparcia, miłości. Obejrzyj film przygotowany przez UNICEF. To przekaz bez słów, który ma ogromną siłę rażenia.
Monika Karbarczyk
kartkipelnezycia.jpg
unicef

Kartki pełne życia

Wysyłane od lat przez miliony ludzi na całym świecie kartki UNICEF to nie tylko okazjonalne życzenia dla najbliższych, ale także wyrazy nadziei na lepszy świat dla wszystkich dzieci.
dzieci
unicef

Dzieci w Demokratycznej Republice Konga

Dzieci urodzone w Kongu w ostatnich czternastu latach doświadczyły jedynie skutków okrutnej wojny. Trwającego miesiącami głodu, trudnej do opisania przemocy i gwałtów, wcielania siłą do wojska i zmuszania do zabijania. Teraz uczą się żyć od nowa.
badania
unicef

Opieka medyczna w Kongu

Badania i szczepienia to wyjątkowe wydarzenie w Kongu. Aby dostać się z dzieckiem do ośrodka zdrowia, kongijskie mamy muszą iść pieszo kilkanaście kilometrów. Z dalszych rejonów nie dotrą tu nigdy.
unicef

Niedożywienie i choroby to codzienność dzieci w Kongu

Około dwa miliony kongijskich dzieci głoduje i cierpi na choroby wywołane skrajnym niedożywieniem. Jedno na pięcioro umiera przed piątym rokiem życia. Najtrudniej jest we wschodnim Kongo, gdzie jeszcze niedawno toczyły się walki.
unicef

Unicef w Kongu

Dla kongijskich mam żyjących w niewyobrażalnie trudnych warunkach, walczących o zdrowie swoich dzieci wizyta osób w koszulkach z napisem UNICEF oznacza jedno – szansę na przeżycie. I nadzieję na lepsze jutro.