Usg ginekologiczne

Ile USG w ciąży?
30 tydzień ciąży
USG w ciąży
usg ginekologiczne

Ile USG w ciąży należy wykonać i w których tygodniach? [WIDEO]

Przyszła mama musi wykonać przynajmniej 3 badania USG w ciąży: USG prenatalne, połówkowe i badanie po 30. tygodniu ciąży. Każde z tych badań daje ważne informacje m.in. na temat zdrowia płodu, terminu porodu oraz tego, czy ciąża jest prawidłowa.
Sylwia Niemczyk
Ciążowe USG
usg ginekologiczne
empatia

Lekarz „zażartował”, że jej dziecko nie żyje? Znamy stanowisko szpitala

Podczas wizyty u ginekologa ciężarna oczekuje profesjonalizmu i empatii. W tym przypadku chyba czegoś zabrakło... Kobieta złożyła oficjalną skargę. Lekarz stanowczo zaprzecza.
Dominika Bielas
owulacja, miesiączka, cykl kobiety, okres, dni płodne
owulacja
dni płodne
jajeczkowanie

Owulacja monitorowana, czyli na tropie dni płodnych

Jeśli starania o dziecko przedłużają się, trzeba skorzystać z fachowej pomocy, by precyzyjnie określić dni płodne lub ustalić przyczynę braku ciąży. Sprawdź na czym polega monitorowanie owulacji w klinice leczenia niepłodności.
Joanna Karwat
ślub, dziecko, starania o dziecko, prawdziwe historie
niepłodność
starania o dziecko
prawdziwe historie

Prawdziwe historie: już od dnia ślubu staraliśmy się o dziecko

Ciągłe wizyty w laboratorium, pobrania krwi, analizy próbek nasienia, badania USG i pełne nerwów oczekiwanie na wyniki. Tak wyglądają starania o dziecko w klinice leczenia niepłodności. Czasem to jedyna droga do tego, by zostać wreszcie rodzicami. Tak było w wypadku Magdaleny, która opisała swoją historię.
Magdalena Stawska/praca konkursowa
kobieta na badaniu USG narządów rodnych
miesiączka
usg ginekologiczne
badanie płodności

5 pytań o USG narządów rodnych

Każda kobieta, która rozpoczęła współżycie, powinna raz na dwa lata zgłaszać się na USG narządu rodnego. To bezbolesne, nieinwazyjne badanie pozwala wykryć wiele poważnych chorób, pomaga też ustalić przyczynę niepłodności. Dla kobiet w ciąży jest okazją do tego, by zobaczyć maluszka w brzuchu.
Joanna Karwat
para, związek
niepłodność
męska niepłodność
niepłodność kobieca

Boję się, że to już niepłodność

Jesteście małżeństwem od roku czy dwóch lat i mimo regularnego współżycia nie zachodzisz w ciążę? Sprawdź, jakie badania zleci wam lek. med. Ewa Paszkiewicz, ginekolożka.
Twoje Dziecko
kobieta, mama z córką
cytologia
ginekolog
usg ginekologiczne

Czy iść do ginekologa, gdy nic mi nie dolega zwłaszcza jeśli mam 40 lat?

Jak często należy chodzić do ginekologa i jakie badania robić, nawet gdy nic nam nie dolega? Czy po 40. roku życia te zasady dla zdrowych kobiet się zmieniają? Przeczytaj koniecznie!
Twoje Dziecko