Zioła w ciąży

Picie rumianku w ciąży
czego nie wolno w ciąży
zioła w ciąży

Rumianek w ciąży – czy jest bezpieczny, w czym pomaga?

Na niejednej stronie w internecie znajdziesz informację, że picie rumianku podczas ciąży to dobry sposób na różne dolegliwości. Rzadko jednak trafisz na ostrzeżenie, że stosowanie go może być ryzykowne.
Małgorzata Wódz
mięta w ciąży
zgaga w ciąży
zioła w ciąży

Mięta w ciąży – do picia i na co jeszcze? [właściwości, przeciwwskazania]

Mięta w ciąży może pomóc w walce z dolegliwościami, które mocno dają się we znaki przyszłym mamom. Zanim zaparzysz filiżankę herbaty miętowej, sprawdź, kiedy i na co możesz ją wypić.
Małgorzata Wódz
hibiskus w ciąży
ciąża
herbata
zioła w ciąży

Hibiskus w ciąży – właściwości, działania niepożądane

Picie naparu z hibiskusa w ciąży może wydawać się dobrym pomysłem, bo kwiat hibiskusa ma wiele cennych składników odżywczych i właściwości prozdrowotnych. Niestety nie został przebadany pod kątem bezpieczeństwa stosowania w ciąży. Czym może skutkować picie herbaty z hibiskusa w ciąży?
Ewa Janczak-Cwil
tymianek w ciąży
leki w ciąży
dieta w ciąży
zioła w ciąży

Tymianek w ciąży – czy może wywołać skurcze i przedwczesny poród?

Stosowanie tymianku w ciąży budzi liczne wątpliwości. Ziele tymianku jest postrzegane jako środek, który może doprowadzić do przedwczesnego porodu. Stąd obawy przed dodawaniem tymianku do zupy, czy stosowaniem preparatów ziołowych, które go zawierają. Czy ciąża rzeczywiście jest przeciwwskazaniem do używania tymianku? Czy tymianek używany jako przyprawa może być niebezpieczny dla ciężarnej lub jej dziecka? Co z preparatami ziołowymi, które zawierają tymianek?
Małgorzata Wódz
herbata z liści malin
zakazane w ciąży
wywoływanie porodu
skurcze w ciąży

Herbata z liści malin: właściwości i przeciwwskazania. Czy przyspiesza poród? [JAK ZROBIĆ]

Herbata z liści malin to ziołowy napar nie tylko dla kobiet w ciąży – sprawdzi się on także jako środek łagodzący objawy PMS. Ze względu na jego właściwości nie powinnaś jednak pić naparu z liści malin bez zalecenia lekarza. Herbata z liści malin wzmaga skurcze i przyspiesza poród! Warto wiedzieć, jak zrobić napar, ile razy dziennie i od którego tygodnia ciąży go pić oraz jakie są przeciwwskazania.
Małgorzata Wódz
pokrzywa w ciąży
zioła w ciąży

Pokrzywa w ciąży – czy można ją pić?

Czy stosowanie pokrzywy w trakcie ciąży jest bezpieczne, czy można pić herbatę z suszonej pokrzywy, sok ze świeżych wiosennych liści lub pokroić je i dodać do sałatki lub posypać nią kanapkę? Wyjaśniamy wątpliwości dotyczące stosowania jednego z najbardziej popularnych ziół dla ciężarnych, które znane jest ze swoich zdrowotnych właściwości.
Małgorzata Wódz
Czy w ciąży można pić melisę?
stres w ciąży
zioła w ciąży

Melisa w ciąży: czy można ją pić na uspokojenie i dobry sen

Trafiłaś na informację, że picie herbaty z melisy w ciąży jest całkowicie bezpieczne? Zanim zaparzysz sobie filiżankę naparu, przeczytaj ten tekst. Melisa w ciąży może być stosowana, ale pod pewnymi warunkami.
Małgorzata Wódz
czystek w ciąży, zioła w ciąży, co wolno w ciąży
zakazane w ciąży
zioła w ciąży
co wolno w ciąży

Czy w ciąży można pić czystek? Zobacz co na to ekspert z IMiD

Dbasz o siebie, więc pijesz czystek. Ale czy jako przyszła mama również możesz sobie na to pozwolić? Poznaj opinię naszego eksperta, dr n. med. Marzeny Jurczak-Czaplickiej, ginekologa z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
Małgorzata Wódz
ciąża, zioła
dieta w ciąży
internetowa szkoła rodzenia
zioła w ciąży

Zioła a ciąża - czy ich stosowanie jest bezpieczne?

Sprawdź, które z ziół możesz bezpiecznie stosować w ciąży. Poznaj te, których powinnaś unikać.
Marta Kabulska