Marko Doona
fot. materiały prasowe

Ten wynalazek skradnie twoje serce! Oto fotelik samochodowy z funkcją wózka i bujaka

Bezpieczeństwo, komfort, minimalizm i elegancki wygląd. To cechy, jakich szukamy, wybierając akcesoria dla naszego dziecka. Niejednokrotnie nie idą one w parze. Niemowlęcy wózek rzadko bywa minimalistyczny, a bezpiecznie nie musi równać się pięknie. A raczej, nie musiało do dziś – poznajcie mobilny fotelik na kółkach Doona.
Marko Doona
fot. materiały prasowe
Doona to pierwszy na świecie fotelik z w pełni zintegrowanymi kołami. Został zaprojektowany tak, aby umożliwić rodzicom bezpieczne i praktyczne zapewnienie mobilności dla dziecka, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu.

Ze względu na swoją unikalną funkcjonalność, fotelik Doona został przetestowany i certyfikowany jako fotelik samochodowy, wózek spacerowy oraz kołyska. Został również dopuszczony do użytku w samolotach.

Rozwiązanie szyte na miarę

Możesz już zapomnieć o dźwiganiu ciężkiego fotelika. Doona umożliwia podjechanie pod samo auto i bezproblemowe wpięcie go w samochodzie. Spełnia jednocześnie najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości. To jeszcze nie koniec jego zalet! Sam wygląd fotelika zachwyca. Model Doona+ Midnight został wyposażony w modną, pikowaną tapicerkę na siedzisku fotelika. Z kolei rączkę, obszycie budki i materiałów uprzęży wykonano ze skóry. W głębokiej czerni został również wykonany aluminiowy stelaż fotelika. Do zestawu dołączona jest torba Essential, która posiada te same pikowane detale, co siedzisko fotelika.
Redakcja poleca: Jak wybrać spacerówkę?
Chcesz kupić wózek spacerowy, ale nie wiesz jaki? Posłuchaj rady eksperta.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W foteliku Doona dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy, a fotelik może zostać zamocowany 3-punktowymi pasami lub wpięty w bazę ISOfix. Fotelik celująco zdał wszystkie wymagane prawem testy zgodności i spełnia tym samym najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Dodatkowym atutem fotelika jest unikalna konstrukcja. Ustawienie uchwytu/rączki do prowadzenia przy oparciu kanapy samochodu, zapewnia dziecku wyjątkową ochronę przed rotacją wsteczną. W przypadku ewentualnej kolizji, rączka fotelika pochłonie uderzenie i zapobiegnie szybkiemu odbiciu go w kierunku przodu samochodu. Zastosowane w foteliku rozwiązania zapobiegają również niezamierzonym złożeniom, nagłym wydłużeniom rączki czy jej rotacji w trakcie podróży.
Doona wykonana jest z najlepszej jakości materiałów. Unikalna, podwójna struktura skorupy fotelika to dodatkowe zabezpieczenie w razie kolizji. Dwie warstwy wytrzymałego, absorbującego uderzenia tworzywa sztucznego, wraz z dodatkowymi warstwami EPS, pianką i tkaninami, zapewniają lepszą ochronę przed ewentualnymi uderzeniami bocznymi.

Ruszamy w drogę z fotelikiem Doona+!

Doona może być użytkowana w różnych trybach.
Po pierwsze: w trybie fotelika samochodowego. Idealnie sprawdzi się także podczas podróży taksówką czy samolotem.
Po drugie: w trybie prowadzenia. Możliwe jest manewrowanie fotelikiem podczas przemieszczania się lub siedzenia obok fotelika.
Po trzecie: w trybie podróżowania. Użyj tego trybu kiedy wychodzisz z samochodu i chcesz pospacerować z dzieckiem.


Doona przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 0 do 12 miesięcy lub ważących do 13 kilogramów. Jego ergonomiczny kształt zapewnia im prawidłową, naturalną pozycję w foteliku.
Fotelik wyposażony jest również  w specjalną wkładkę dla noworodków. Wykonana została z włókna bambusowego, które ma właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne. Dodatkowo reguluje wilgoć i temperaturę. Zapięcie pasa krokowego przechodzi przez przeszycie we wkładce, zapobiegając jej mimowolnemu przemieszczaniu się.

Zatem… w drogę! Dzięki fotelikowi Doona możesz skupić się już tylko na pozostałych kwestiach związanych z podróżą – trasie wycieczki, atrakcjom jakie na was czekają i znalezieniu fantastycznego noclegu. Kwestie związane z bezpiecznym transportem malucha możesz spokojnie odhaczyć na swojej (niekoniecznie tylko wakacyjnej) check-liście. Spakuj walizki i ruszajcie.
Bon voyage!

Artykuł powstał z udziałem firmy Marko
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy