Marko besafe test fotelików
fot. materiały prasowe BeSafe

Rodzina w komplecie! Sprawdź, jak wypadł test fotelików BeSafe

Oddaliśmy w ręce rodziców trzy zestawy fotelików samochodowych BeSafe. Bezpieczeństwo, komfort dziecka i wysoka jakość wykonania – to tylko niektóre z elementów wskazanych przez testerów. Foteliki BeSafe zdały egzamin celująco!
Marko besafe test fotelików
fot. materiały prasowe BeSafe

W każdym zestawie do testowania znajdował się fotelik dla maluszka do pierwszego roku życia (do 75 cm wzrostu) iZi Go Modular X1 i-Size, fotelik dla „średniaka” od 6. miesięcy do 4. roku życia (od 61 cm do 105 cm) iZi Modular i-Size oraz trzeci – fotelik dla dziecka od 4. do 12. roku życia (od 100 do 105 cm) iZi Flex Fix i-Size.

„Foteliki są bardzo wygodne, siedziska są dobrze wyprofilowane. Mieliśmy okazję sprawdzić je na trasie spod Warszawy do Zakopanego i podróż minęła dzieciom bez żadnych problemów. Maluchy były bardzo spokojne w czasie jazdy i nie narzekały. Z pełną odpowiedzialnością możemy polecić foteliki BeSafe na długie i krótkie wycieczki”. – Przemek

Zestaw uzupełnia niezwykle intuicyjna, inteligenta baza, która informuje rodzica kolorem i sygnałem dźwiękowym o poprawnym montażu. Natalia, Elżbieta i Przemek bardzo dokładnie przeanalizowali każdy aspekt korzystania z fotelików.

„Foteliki montuje się w bardzo łatwy sposób m.in. dzięki bazie, która o tym „informuje”! Kolor zielony mówi, że fotelik jest dobrze wpięty, kolor czerwony zaś, że trzeba to robić od skutku, aż zielony się zapali:) Jest to bardzo duże udogodnienie!” – Elżbieta

iZi Go Modular X1 i-Size dla dziecka do 1. roku życia

Ten model przeznaczony jest dla noworodków i niemowląt do 75 cm wzrostu dziecka, do około końca 1. roku życia. Montowany jest tyłem do kierunku jazdy. Może być wpięty w bazę, jak i za pomocą 3-punktowego pasa bezpieczeństwa. Nasi testerzy korzystali z bazy ISOfix. Łatwość montażu ocenili na 10 punktów na 10 możliwych.

„Łatwość montażu: rewelacją są punkty kolorystyczne wskazujące, gdzie przeprowadzić pas bezpieczeństwa. Do tego magnesy przytrzymujące szelki. I najważniejsze, czyli 5-punktowe pasy uprzęży z magnesem ułatwiające wkładanie dziecka do i wyciąganie z fotelika”. – Przemek

Rodzice docenili także inne nowatorskie rozwiązanie, czyli pochłaniacz energii Dynamic Force Absorber. System umieszczony w bocznych częściach obudowy fotelika zapewnia optymalną ochronę dla najbardziej wrażliwych części ciała dziecka. Pochłania siłę uderzenia podczas zderzenia bocznego poprzez zginanie się po wewnętrznej stronie i pozostawanie bardziej sztywnym po zewnętrznej stronie.
Poproszono również o wskazanie 3 najbardziej cenionych elementów fotelika iZi Go Modular X1 i-Size.

„To przede wszystkim duża, zintegrowana osłonka przeciwsłoneczna z wywietrznikiem i filtrem UV (UPF 50+), klamra szelek w pozycji leżącej dla łatwego wsadzenia dziecka i po trzecie, poduszki otulające głowę dziecka”. – Natalia

iZi Modular i-Size dla dzieci od 6. miesiąca do 4. roku życia

Na tej samej bazie ISOfix montowany jest fotelik dla „średniaka”, iZi Modular i-Size. Rama antyrotacyjna bazy może być odsunięta, dzięki czemu dziecko ma więcej miejsca na nogi, co oznacza, że dzieci do ok. 4. roku życia (105 cm) mogą podróżować tyłem do kierunku jazdy. I tę funkcję rodzice docenili najbardziej. Oprócz tego wskazali jeszcze inne funkcjonalności.

„Regulowany zagłówek (10 pozycji) oraz odchylane oparcie – to zrobiło na nas duże wrażenie. Oraz dodatkowe miękkie obicie dookoła zamka, dla większego komfortu dziecka”. - Natalia

Świadectwem bezpieczeństwa jest także nakładka systemu SIP+ (Side Impact Protection+) wpięta od strony drzwi, która dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo przy uderzeniu bocznym.
„Jak oceniam System Ochrony Bocznej? Bardzo pozytywnie – dzięki niemu mam większą pewność, że moje dziecko jest bezpieczne w podróży”. – Natalia.

iZi Flex Fix i-Szie dla dzieci od 4. do 12. roku życia

Starszaki przetestowały trzeci z fotelików – iZi Flex Fix i-Size. Charakteryzuje go wysokie oparcie, dzięki czemu mogą w nim jeździć dzieci o wzroście od 100 do 150 cm. Wysokość oparcia można regulować za pomocą pokręteł umieszczonych po bokach fotelika, co pozwala rodzicowi działać nawet gdy dziecko znajduje się w foteliku. Model iZi Flex Fix i-Size montowany jest przodem do kierunku jazdy za pomocą złączy ISOfix lub 3-punktowego pasu samochodowego.

„Doceniam udoskonalone prowadnice pasa ramiennego, pozwalające na precyzyjne dopasowanie pasów bezpieczeństwa do wzrostu dziecka oraz nowoczesną prowadnicę pasa krokowego, która zapobiega tzw. nurkowaniu i nieprawidłowemu przeprowadzeniu pasa biodrowego”. – Przemek.

Fotelik, dzięki unikalnemu rozwiązaniu prowadnicy pasa ramiennego, pasuje do 99% modeli samochodów. Udoskonalona prowadnica pozwala na precyzyjne dopasowanie pasów bezpieczeństwa do wzrostu dziecka, zapobiegając tzw. nurkowaniu w razie kolizji.

Na długie i krótkie podróże

Wszyscy rodzice przetestowali foteliki zarówno na długich, jak i krótkich trasach. I wszyscy wrócili z podróży zadowoleni.

„Dzieci bez problemu wytrzymały długą podróż bez przerw. W trakcie drzemki można ułożyć foteliki w pozycji półleżącej, co jest bardzo wygodne. Co więcej, zagłówki pozwalają na swobodne oparcie głowy. Dzieci są bardzo zadowolone z fotelików, chętnie do nich wsiadają. Zabezpieczenie pasa w największym foteliku było dla syna bardzo wygodne, dzięki temu szyja go nie bolała, jak miało to miejsce w foteliku innej firmy. Daszek w foteliku dla najmłodszego dziecka jest rewelacyjny, można nim całkowicie zasłonić maluszka przed słońcem czy wiatrem”. - Natalia

To, co zostało podkreślone przez naszych testerów, to wysokiej jakości, atestowane materiały, pozwalające utrzymać fotelik w czystości i użytkować go przez wiele lat. Tapicerkę bowiem można ściągnąć i prać w pralce.

„Wszystkie trzy foteliki zdały egzamin celująco! Najmłodsze dziecko się wyspało, a starszaki podziwiały z uśmiechem na ustach przyrodę w swoich wygodnych fotelikach… Liczyły krowy :)! Cieszę się, że firma BeSafe wypuściła na rynek tak komfortowe foteliki dla maluszków, jak i nieco starszych dzieci, zapewniając dzieciakom wysoki stopień bezpieczeństwa. Przez to my, rodzice, również czujemy się bezpieczni – mamy zapewniony rodzinny luksus w samochodzie:)!”. – Elżbieta

Artykuł powstał z udziałem marki Marko, oficjalnego dystrybutora BeSafe na rynek polski

Zobacz także

Popularne tematy