Lego Duplo
fot. Lego Duplo

Już wiemy, które klocki warto wybrać dla dziecka. To jest hit!

Poprosiłyśmy rodziców i dzieci o przetestowanie zestawu LEGO DUPLO „Stajnia z kucykami”. Jak klocki wypadły w ich ocenie?
Lego Duplo
fot. Lego Duplo


Wszystkie dzieci kochają klocki, zwłaszcza gdy w zestawie znajdują się ludziki i zwierzątka. Tym razem rodzice i ich dzieci mieli okazję pobawić się zestawem LEGO DUPLO „Stajnia z kucykami” 10868, który składa się z aż 59 elementów. Znajdują się tu między innymi 2 figurki postaci Lego Duplo, 2 kucyki oraz dodatkowe akcesoria farmerskie. To świetna zabawka, która zachwyci z pewnością każdego przedszkolaka, a dziecko kochające koniki, nawet mniejsze, będzie nią po prostu zachwycone. Jak testerzy ocenili klocki?

„Stajnia z kucykami” zachwyciła rodziców i dzieci! 

Po zbudowaniu stajni z klocków można odgrywać realistyczne scenki z motywem wsi, np. czesać kucyki szczotką, karmić je siankiem lub marchewkami z paśnika, a także poić je wodą z wiaderka. Budynek stajni można łatwo zbudować za pomocą instrukcji lub zmodyfikować wedle własnego uznania. Wśród elementów jest też sterta jabłek, widły, łopata oraz klocki z nadrukiem latarni i wiszących akcesoriów jeździeckich typu uzdy. Zabawka jest na tyle atrakcyjna, że nie sposób się nią znudzić, a co najważniejsze – maluch rozwija się dzięki niej. Być może dlatego, aż 100% osób, które przetestowały „Stajnię z kucykami” poleca ten zestaw innym rodzicom. Ich zdaniem, klocki te rozwijają kreatywność dziecka oraz zdolności poznawcze. Pomagają też ćwiczyć małą motorykę i zachęcają do tworzenia własnych historii. Co więcej, opiekowanie się konikami, nie tylko wzbogaca wiedzę malucha o otaczającym go świecie, ale też uczy empatii i wrażliwości. Dzięki temu, że klocki są dużych rozmiarów, nadają się zarówno dla starszaków, jak i maluchów. To doskonały prezent na każdą okazję, np. pod choinkę. 
„Zestaw Stajnia z kucykami to oryginalny pomysł na prezent, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Zazwyczaj spotyka się zestawy klocków o ogólnej tematyce farmerskiej, nakierowanej na hodowlę wszystkich zwierząt. Ten zestaw pomaga świetnie zaznajomić się z tematem koni, które często są w innych zestawach pomijane na rzecz, krówek, świnek i kur. Do tego jest solidnie wykonany i można go łączyć z innymi zestawami z serii lego duplo. Jest bezpieczny i praktyczny dla małych rączek" – Agnieszka, Bystra k. Gorlic.

lego duplo1

To frajda dla całej rodziny!

Wyniki naszego testu są niezaprzeczalne – LEGO DUPLO podoba się nie tylko dzieciom, ale też potrafi wciągnąć w wir zabawy całą rodzinę. 99% testujących rodziców twierdzi, że klocki zachęcają do tworzenia coraz to nowych scenariuszy zabawy i odgrywania scenek. Na opakowaniu znajduje się zdjęcie zbudowanej stajni, dzięki czemu mama lub tata może podpowiedzieć dziecku, jak łączyć poszczególne klocki. Można również pokazać maluchowi, jak opiekować się kucykami albo robić to wspólnie z nim.
„Zestaw doskonale nadaje się do samodzielnych zabaw, ale też i z rodzicami. Piękne kolory, łatwość budowania, piękne figurki. Klocki pomagają dziecku poznawać świat zwierząt i uczą, jak o nie dbać” – Katarzyna, Kielce.
„To świetna zabawa dla całej rodziny. Razem z innymi zestawami LEGO DUPLO, można tworzyć niezwykłe historie i razem z dzieckiem przeżywać jego emocje i świat. Dodatkowo zestaw ten uczy szacunku do zwierząt i opieki nad nimi” – Natalia, Bielsko-Biała.

Zarówno dla starszych, jak i młodszych

„Stajnia z kucykami” to klocki idealne dla przedszkolaków, ale mogą się nimi bawić również dwuletnie dzieci. Rodzice są spokojni o to, że zestaw nie zawiera malutkich elementów, które maluch mógłby wziąć do buzi i niechcący się nimi zadławić. Poza tym klocki są trwałe, solidne i starannie wykonane.
„Klocki są warte polecenia ponieważ świetnie sprawdzają się jako kreatywna zabawka zarówno u młodszych, jak i u starszych dzieci. Zbudowanie stajni nie jest trudne i sprawia ogromną frajdę i malcowi, i rodzicom. Klocki świetnie rozwijają dziecięcą wyobraźnię, motywując do tworzenia nowych historii i scenek, a jednocześnie pokazują dziecku, jak wygląda praca na farmie. Uczą, jak należy opiekować się zwierzętami gospodarskimi. Stajnia z kucykami to wspaniała zabawa dla całej rodziny, idealna na długie zimowe wieczory” – Weronika, Krasnystaw.
„Zestawy LEGO DUPLO są wyjątkowe! Zachęcają do wspólnej zabawy, wcielania się w różne role i postacie jak i stanowią platformę edukacyjną. Dlatego, bez wahania zdecydowałabym się na zakup innych zestawów tych klocków” – Monika, Żabno.
Jeżeli nadal szukasz pomysłu na prezent albo zastanawiasz się, jak rozwinąć wyobraźnię swojej pociechy, skorzystaj z opinii naszych rodziców. Przetestowany przez nich zestaw klocków LEGO DUPLO „Stajnia z kucykami” to zabawka, którą zachwyci się każde dziecko. Bez względu na płeć, wiek czy zainteresowania. Polecamy!
lego duplo2

Więcej: LEGO DUPLO
 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy