Nestle little steps

100% ankietowanych mam poleca! Wyniki testu mleka Nestlé LITTLE STEPS® 2

Obserwowanie rozwoju malucha, tego, jak pokonuje nowe przeszkody i osiąga sukcesy – to chyba jedna z największych radości rodzicielstwa. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wsparcie, w tym dostarczenie składników, które pomogą mu się prawidłowo rozwijać. Poprosiliśmy rodziców, aby przetestowali mleko następne Nestlé LITTLE STEPS® 2 i podzielili się z nami swoją opinią.
Nestle little steps
Z mam biorących udział w teście 2/3 zadeklarowało, że karmi dziecko tylko mlekiem modyfikowanym. Pozostałe testowały mleko Nestlé LITTLE STEPS® 2 naprzemiennie z karmieniem piersią.
Paulina: „Jestem bardzo zadowolona z tego mleka, ponieważ moje dziecko jest szczęśliwe. A to liczy się najbardziej! My rodzice możemy wymyślać, co dla naszego malucha będzie najlepsze, ale to od niego zależy, co uda nam się wdrożyć w życie”.

Pod lupą najmłodszych

97% mam podkreśliło, że dzieciom mleko smakowało. 98% zaznaczyło, że maluchy dobrze je tolerowały. Jednocześnie prawie 97% przyznało, że Nestlé LITTLE STEPS® 2 to dobra kontynuacja karmienia piersią.
Magdalena: „Mleko Nestlé LITTLE STEPS® 2 stało się dobrą alternatywą po odstawieniu od piersi mojej 7-miesięcznej córeczki. Ma łagodny smak i zapach, mała dobrze je toleruje – nie ma żadnych problemów z brzuszkiem i wypróżnianiem. Jestem zadowolona widząc, że jest najedzona i zdrowa. Polecam każdej mamie!”.
Wszystkie mamy zgodnie przyznały, że cena mleka jest adekwatna do jego jakości i pojemności produktu. Jako dodatkowy atut wskazały również opakowanie.
Katarzyna: „Jako że karmię piersią, to ciężko mi było znaleźć mleko, które będzie smakowało mojemu dziecku. Mleko Nestlé LITTLE STEPS® 2 posmakowało córce i z ochotą sięga po butelkę. Nie spowodowało żadnych problemów z brzuszkiem. W środku mleko podzielone jest na dwa opakowania co pozwala na dłuższe zachowanie świeżości”.

Warte polecenia!

Wszystkie mamy zgodnie zaznaczyły, że poleciłyby Nestlé LITTLE STEPS® 2 innym rodzicom. 93% testujących wskazało, że będzie kontynuować karmienie tą mieszanką.
Magdalena: „Uważam, że mleko modyfikowane Nestlé Little Steps®2 jest bardzo pomocne w rozwoju i prawidłowym funkcjonowaniu naszych dzieci. Mój maluch przyjął i przyswoił je bardzo dobrze. Smakowało mu, nie wypluwał. Nie zauważyłam żadnych reakcji alergicznych oraz zmian typu biegunka, ulewanie się, kolki”.
Poprosiliśmy mamy, aby wspólnie z maluszkami oceniły które aspekty związane z mlekiem są dla nich najbardziej istotne. Oto, co odpowiedziały:
Katarzyna: „Bardzo zależy mi, aby moje dziecko oprócz mojego mleka otrzymywało najlepszą mieszankę. Nestlé LITTLE STEPS 2 dostarcza wszystkich ważnych składników. Dziecko bardzo chętnie piło mleko i było widać, że mu ono smakuje, co też jest ważne. Zużyliśmy całe opakowanie i na pewno sięgnę po kolejne”.

Mały, a wielki krok w rozwoju

Mleko następne LITTLE STEPS® 2 przeznaczone jest dla zdrowych niemowląt powyżej 6. miesiąca życia. Ma dostarczać niezbędnych składników odżywczych* w diecie malucha podczas okresu odstawienia od piersi i po jego zakończeniu. Jest odpowiednie także do dokarmiania (jeśli zaistnieje taka potrzeba) i stanowi tylko jeden z elementów zróżnicowanej diety niemowlęcia.
Skład mleka następnego Nestlé LITTLE STEPS® 2 zawiera składniki odżywcze* niezbędne dla prawidłowego rozwoju.
W składzie ma żelazo*, które przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych. Wapń* i witamina D* wspomagają rozwój kości. Zapewnienie prawidłowej, dobrze zbilansowanej diety to jeden z najważniejszych sposobów, w jaki możesz pomóc dziecku się rozwijać. Podając mu mleko LITTLE STEPS® 2 lub później kolejne – LITTLE STEPS® 3, jako część zróżnicowanej diety, możesz mieć poczucie, że dajesz mu to, co jest odpowiednie dla jego wieku.
*Zgodnie z przepisami prawa.
Izabela: „Mleko Nestlé LITTLE STEPS 2 to mleko dopasowane do wielkich potrzeb małego człowieka. Dzięki swoim właściwościom nie tylko wspiera optymalny wzrost dziecka, ale i daje mu możliwość w pełni poznawać świat. Syty brzuszek maluszka daje radość i chęć do odkrywania tego, co jeszcze nieznane. Ja zdecydowanie polecam to mleko wszystkim Mamom i ich pociechom. A najlepszą rekomendację daje moja córka, która wypija je z apetytem do ostatniej kropelki”.
Mamy dzieliły się opinią również w serwisie Bangla.pl. Można się z nimi zapoznać TUTAJ

Ważna informacja:
Zdrowa dieta matki w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać.
Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia mu bowiem doskonale zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami.Jeśli zdecydujesz się nie karmić piersią, pamiętaj że ta decyzja jest trudna do odwrócenia. Stosowanie mleka modyfikowanego niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które powinnaś wziąć pod uwagę. Dodatkowo, rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka.
Dla zdrowia Twojego dziecka ważne jest, by mleko modyfikowane przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu.Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację.


Artykuł powstał z udziałem marki Nestlé
Dane na podstawie testu przeprowadzonego w serwisie Mamotoja.pl na grupie badawczej 88 mam na przełomie grudzień 2019 - styczeń 2020

Zobacz także

Popularne tematy