Jak rozwinąć wyobraźnię i kreatywność twojego maluszka? Wybierz te zabawy i zabawki!

Jak i kiedy pobudzać dziecko do twórczych rozwiązań i wspierać rozwój jego kreatywności? Czy można to robić w czasie domowych zabaw? Czy zabawki mogą w tym pomóc? Zdziwisz się jakie to proste!
marko
fot. Marko

Snucie marzeń, tworzenie i rozumienie metafor czy ironii, jak również wspomaganie komunikacji to ważne elementy, których dziecko może się uczyć podczas... zwykłej codziennej zabawy. Chcesz, by twój maluch w przyszłości był pomysłowy, pełen inwencji twórczej i doskonale sobie radził z wszelkimi zadaniami wymagającymi użycia wyobraźni? Możesz wspierać i rozwijać te umiejętności u dziecka już od urodzenia. To wcale nie takie trudne. Wystarczy bawić się z dzieckiem w odpowiednie zabawy i przy użyciu edukacyjnych, dobrze zaprojektowanych zabawek.

Zabawa z dzieckiem w podróże gwiezdne

Zabawa w podróże gwiezdne wpłynie nie tylko na wyobraźnię malucha, ale i na jego zdolności poznawcze w przyszłości. Jak się bawić z dzieckiem? To łatwe, przyda ci się do tego projektor. Kiedy zaczyna się już ściemniać, włącz go, najlepiej taki model, który wyświetla elementy związane z gwiezdnym światem. Opowiedz dziecku, że teraz będziecie bawić się w spanie pod gołym niebem i oglądanie gwiazd. Zejdźcie na podłogę i połóżcie się na plecach na macie. Wskazuj palcem na przesuwające się nad tobą światełka. Potem poruszaj w ten sam sposób rączkami i nóżkami maluszka. Dzięki temu dziecko będzie mogło ćwiczyć zarówno mięśnie dłoni, jak i spostrzegawczość. Aby maluch się nie nudził wskazuj na obrazki wyświetlane przez projektor i opowiadaj związane z nim historie. 

Ta zabawka może ci się przydać! Projektor/Pozytywka/Lampka z sensorem płaczu - Jeż

Ta urocza pozytywka w kształcie jeża tworzy idealne warunki dla snu malucha. Projekcja świetlnych gwiazdek delikatnie ukoi dziecko i utuli je do snu. Specjalnie zaprojektowany czujnik monitoruje sen dziecka – gdy przebudzi się w nocy, wówczas pozytywka automatycznie włączy delikatne światełko i muzykę, kołysząc malucha z powrotem do krainy snów. Dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi MP3 z ładowalną baterią USB będziesz mogła odtworzyć ulubione utwory lub wybrać spośród 17 gotowych kołysanek lub 5 opcji białego szumu. Dodatkowo pozytywka posiada automatyczny timer, który wyłącza się po 10, 30 lub 60 minutach. Pozytywka ma twarz innej zabawki Tiny Love - Jeżyka Marie, którego przyjazną buzię zauważymy w produktach z kolekcji Zabawa na łące.

Zabawa w szukanie skarbów natury i tworzenie wymyślonego świata

Wyobraźnia daje nam możliwość tworzenia tego, co fizycznie nie istnieje: idei, myśli, uczuć. Dzięki kreatywności możemy sprawić, że marzenia stają się realne. To bardzo ważne w życiu. Jak stymulować rozwój dziecka w zabawie pod tym kątem? Możesz wypróbować sprawdzoną zabawę w zbieranie skarbów natury. Wybierz się ze swoim dzieckiem na spacer. Możecie pójść do lasu, na łąkę czy do parku. W zależności od pory roku zbierzcie liście, źdźbła trawy, dmuchawce, kasztany, żołędzie, jarzębinę itp. Z przyniesionych skarbów stwórzcie coś nowego, np. żołędzie z domalowanymi oczami mogą być ludzikami a długie trawy mogą stworzyć ulice i trasy, po których będą podążać...

Podsuń kilka rozwiązań dziecku, a potem pozwól samemu tworzyć zupełnie nowe stwory, historie i zastosowania dla waszych skarbów. W ten prosty sposób wpłyniesz na rozwój kreatywności u dziecka, umiejętności tworzenia nowych rozwiązań w odniesieniu do problemów, zadań, czy zagadek. Brzmi poważnie, a jak łatwo i przyjemnie można się przy tym wspólnie bawić! Wystarczy dać dziecku odpowiednią przestrzeń i czas na zastanowienie, by samo zaczynało działać.
Karuzela klasyczna Tiny Love

Ta zabawka może ci się przydać! Karuzela klasyczna - Leśna Kraina Tiny Love 

Piękna karuzelka z leśnymi zwierzątkami pobudza zmysły dziecka poprzez muzykę klasyczną i ruch. Zabawka umożliwia stopniowe przygotowanie się do snu, gdy maluszek jest śpiący. Karuzela "rośnie" razem z dzieckiem - można ją zamienić w przenośną pozytywkę. Ma unikalny styl poruszania się w 4 różne strony, absorbuje uwagę dziecka i pobudza koordynację wzrokową. Karuzela jest nachylona pod właściwym kątem do leżącego dziecka, tak by mogło widzieć wszystkie zwierzątka i elementy.

Słodkie postaci pojawiają się i znikają nad głową dziecka. Ten ruch stwarza swego rodzaju grę w a ku-ku, która pozwala dziecku zrozumieć ideę trwałości obiektu (jeżeli coś znika, nie oznacza, że już tego nie będzie). Gdy dziecko rośnie i zaczyna samodzielnie naciskać przyciski na pozytywce czego efektem jest włączanie muzyki lub światełek, rozpoczyna w ten sposób rozumieć związek przyczynowo-skutkowy.

Zabawa - opowiadanie bajek z dzieckiem w roli głównej

By pobudzić wyobraźnię malucha musisz też koniecznie czytać i opowiadać mu bajki. Zanim dziecko zaśnie możesz opowiedzieć mu bajeczkę o wesołych zwierzątkach, które szkrab zobaczy wyświetlone z projektora na ścianie lub suficie albo tych, które wiszą na karuzelce – to dobre ćwiczenie dla wyobraźni. Warto również opowiadać dziecku własne, zupełnie wymyślone historie. Takie, w których to maluch staje się głównym bohaterem bajki, a jego zabawki głównymi towarzyszami wspaniałych przygód. Najpierw mogą to być proste historyjki, by z czasem przerodzić się w bardziej skomplikowane opowieści.

Ta zabawka może ci się przydać! Gimnastyka pluszowa dla bobasa z pałąkami - Arktyczna Kraina 

Wielofunkcyjna mata Arktyczna kraina wykonana jest z miękkiego materiału, którą uzupełniają urocze zwierzątka z koła podbiegunowego. Wyściełane pluszem dno maty z miękkimi i grubymi brzegami zapewniają przytulne miejsce do zabawy i leżakowania. Husky-polarny piesek ma wbudowane urządzenie, które gra trzema różnymi melodiami. Edukacyjna mata zapewni aktywny rozwój ruchowy oraz radość z odkrywania nowych bodźców. Możesz umieścić zabawki w zasięgu ręki dziecka, aby stymulować i wspierać rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i umiejętności chwytające, co pomaga rozwijać zdolności poznawcze dziecka. Mata malucha zachęca do unoszenia głowy, wspomaga kontrolowanie ruchów ręki, koordynację wzrokowo-ruchową, doskonalenie sprawności ruchowej i rozumienie zależności przyczyna - skutek.

Zabawki Tiny Love to przede wszystkim możliwość odkrywania świata przez dziecko w ciekawy i komfortowy sposób. Dziecko rozwija zarówno zdolności poznawcze, jak i sprawność ruchową. Projektor, karuzela czy mata są na tyle pomysłowo skonstruowane, że dzięki nim możesz odkrywać radość z zabawy wraz ze swoją pociechą. A, gdy maluch podrośnie, będzie mógł dalej korzystać z poszczególnych elementów. Jednym słowem, zabawa nie ma końca!

Materiał powstał przy współpracy z: Marko
Więcej:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Znowu płacze

Wiosna z maluszkiem