GRY

Jak rozwinąć wyobraźnię i kreatywność twojego maluszka? Wybierz te zabawy i zabawki!

Jak i kiedy pobudzać dziecko do twórczych rozwiązań i wspierać rozwój jego kreatywności? Czy można to robić w czasie domowych zabaw? Czy zabawki mogą w tym pomóc? Zdziwisz się jakie to proste!

magiczna karuzela 3 w 1 Tiny Love
fot. Materiały prasowe
Snucie marzeń, tworzenie i rozumienie metafor czy ironii, jak również wspomaganie komunikacji to ważne elementy, których dziecko może się uczyć podczas... zwykłej codziennej zabawy. Chcesz, by twój maluch w przyszłości był pomysłowy, pełen inwencji twórczej i doskonale sobie radził z wszelkimi zadaniami wymagającymi użycia wyobraźni? Możesz wspierać i rozwijać te umiejętności u dziecka już od urodzenia. To wcale nie takie trudne. Wystarczy bawić się z dzieckiem w odpowiednie zabawy i przy użyciu edukacyjnych, dobrze zaprojektowanych zabawek.

Zabawa z dzieckiem w podwodny świat

Zabawa w podwodny świat wpłynie nie tylko na wyobraźnię malucha, ale i na jego zdolności pływackie w przyszłości. Jak się bawić z dzieckiem? To łatwe, przyda ci się do tego projektor. Kiedy zaczyna się już ściemniać, włącz go, najlepiej taki model, który wyświetla elementy związane z morzem. Opowiedz dziecku, że teraz będziecie bawić się w nurkowanie i oglądanie rybek. Zejdźcie na podłogę i połóżcie się na brzuchach na macie. Poruszaj rękami i nogami tak jak podczas pływania. Potem poruszaj w ten sam sposób rączkami i nóżkami maluszka. Dzięki temu mięśnie dziecka będą już przygotowane na późniejsze sekwencje ruchów w wodzie. Aby maluch się nie nudził wskazuj na obrazki wyświetlane przez projektor i opowiadaj związane z nim historie. 

Projektor/Pozytywka Wieloryb Cody

Ta zabawka może ci się przydać! Projektor/Pozytywka – Wieloryb Cody Tiny Love

Ten przyjazny wielorybek to przenośny projektor/pozytywka, który nie tylko zapewni spokojny sen dziecku, ale także będzie stymulować jego rozwój poprzez dźwięki i projekcję ruchomych obrazków. Wielorybek ma specjalny zacisk, dzięki któremu swobodnie można go przymocować na ramie łóżeczka czy kołyski, a obrazki wyświetlać się będą na ścianie lub suficie w zakresie 360°. 4 kołysanki oraz biały szum pomogą w uspokojeniu i zaśnięciu maluszka.

Zabawa w szukanie skarbów natury i tworzenie wymyślonego świata

Wyobraźnia daje nam możliwość tworzenia tego, co fizycznie nie istnieje: idei, myśli, uczuć. Dzięki kreatywności możemy sprawić, że marzenia stają się realne. To bardzo ważne w życiu. Jak stymulować rozwój dziecka w zabawie pod tym kątem? Możesz wypróbować sprawdzoną zabawę w zbieranie skarbów natury. Wybierz się ze swoim dzieckiem na spacer. Możecie pójść do lasu, na łąkę czy do parku. W zależności od pory roku zbierzcie liście, źdźbła trawy, dmuchawce, kasztany, żołędzie, jarzębinę itp. Z przyniesionych skarbów stwórzcie coś nowego, np. żołędzie z domalowanymi oczami mogą być ludzikami a długie trawy mogą stworzyć ulice i trasy, po których będą podążać...

Podsuń kilka rozwiązań dziecku, a potem pozwól samemu tworzyć zupełnie nowe stwory, historie i zastosowania dla waszych skarbów. W ten prosty sposób wpłyniesz na rozwój kreatywności u dziecka, umiejętności tworzenia nowych rozwiązań w odniesieniu do problemów, zadań, czy zagadek. Brzmi poważnie, a jak łatwo i przyjemnie można się przy tym wspólnie bawić! Wystarczy dać dziecku odpowiednią przestrzeń i czas na zastanowienie, by samo zaczynało działać.
Karuzela klasyczna Tiny Love

Ta zabawka może ci się przydać! Karuzela klasyczna - Leśna Kraina Tiny Love 

Piękna karuzelka z leśnymi zwierzątkami pobudza zmysły dziecka poprzez muzykę klasyczną i ruch. Zabawka umożliwia stopniowe przygotowanie się do snu, gdy maluszek jest śpiący. Karuzela "rośnie" razem z dzieckiem - można ją zamienić w przenośną pozytywkę. Ma unikalny styl poruszania się w 4 różne strony, absorbuje uwagę dziecka i pobudza koordynację wzrokową. Karuzela jest nachylona pod właściwym kątem do leżącego dziecka, tak by mogło widzieć wszystkie zwierzątka i elementy.

Słodkie postaci pojawiają się i znikają nad głową dziecka. Ten ruch stwarza swego rodzaju grę w a ku-ku, która pozwala dziecku zrozumieć ideę trwałości obiektu (jeżeli coś znika, nie oznacza, że już tego nie będzie). Gdy dziecko rośnie i zaczyna samodzielnie naciskać przyciski na pozytywce czego efektem jest włączanie muzyki lub światełek, rozpoczyna w ten sposób rozumieć związek przyczynowo-skutkowy.

Zabawa - opowiadanie bajek z dzieckiem w roli głównej

By pobudzić wyobraźnię malucha musisz też koniecznie czytać i opowiadać mu bajki. Zanim dziecko zaśnie możesz opowiedzieć mu bajeczkę o wesołych zwierzątkach, które szkrab zobaczy wyświetlone z projektora na ścianie lub suficie albo tych, które wiszą na karuzelce – to dobre ćwiczenie dla wyobraźni. Warto również opowiadać dziecku własne, zupełnie wymyślone historie. Takie, w których to maluch staje się głównym bohaterem bajki, a jego zabawki głównymi towarzyszami wspaniałych przygód. Najpierw mogą to być proste historyjki, by z czasem przerodzić się w bardziej skomplikowane opowieści.
Karuzela dla dziecka Tiny Love

Ta zabawka może ci się przydać! Karuzela magiczna z projektorem 3 w 1 Tiny Love

Magiczna karuzela 3 w 1 wyświetla obrazki na górnej części karuzeli, ale gdy dziecko jest już nieco starsze można zdemontować karuzelę i pozostawić pozytywkę z projekcją obrazków na suficie. Dla starszych dzieci karuzela będzie pełniła funkcję gwieździstej lampki nocnej. W ten sposób magiczna karuzela rośnie razem z dzieckiem dostosowując się do kolejnych etapów jego rozwoju. Można włączyć aż 9 relaksujących melodii w tym muzykę klasyczną, kołysanki i dźwięki natury!

Ocena (1 ocena)

6.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Kłopoty w pieluszce

Karm piersią, polecamy!