marko
fot. Marko

Jak rozwinąć wyobraźnię i kreatywność twojego maluszka? Wybierz te zabawy i zabawki!

Jak i kiedy pobudzać dziecko do twórczych rozwiązań i wspierać rozwój jego kreatywności? Czy można to robić w czasie domowych zabaw? Czy zabawki mogą w tym pomóc? Zdziwisz się jakie to proste!
marko
fot. Marko
Snucie marzeń, tworzenie i rozumienie metafor czy ironii, jak również wspomaganie komunikacji to ważne elementy, których dziecko może się uczyć podczas... zwykłej codziennej zabawy. Chcesz, by twój maluch w przyszłości był pomysłowy, pełen inwencji twórczej i doskonale sobie radził z wszelkimi zadaniami wymagającymi użycia wyobraźni? Możesz wspierać i rozwijać te umiejętności u dziecka już od urodzenia. To wcale nie takie trudne. Wystarczy bawić się z dzieckiem w odpowiednie zabawy i przy użyciu edukacyjnych, dobrze zaprojektowanych zabawek.

Zabawa z dzieckiem w podróże gwiezdne

Zabawa w podróże gwiezdne wpłynie nie tylko na wyobraźnię malucha, ale i na jego zdolności poznawcze w przyszłości. Jak się bawić z dzieckiem? To łatwe, przyda ci się do tego projektor. Kiedy zaczyna się już ściemniać, włącz go, najlepiej taki model, który wyświetla elementy związane z gwiezdnym światem. Opowiedz dziecku, że teraz będziecie bawić się w spanie pod gołym niebem i oglądanie gwiazd. Zejdźcie na podłogę i połóżcie się na plecach na macie. Wskazuj palcem na przesuwające się nad tobą światełka. Potem poruszaj w ten sam sposób rączkami i nóżkami maluszka. Dzięki temu dziecko będzie mogło ćwiczyć zarówno mięśnie dłoni, jak i spostrzegawczość. Aby maluch się nie nudził wskazuj na obrazki wyświetlane przez projektor i opowiadaj związane z nim historie. 

Ta zabawka może ci się przydać! Projektor/Pozytywka/Lampka z sensorem płaczu - Jeż

Ta urocza pozytywka w kształcie jeża tworzy idealne warunki dla snu malucha. Projekcja świetlnych gwiazdek delikatnie ukoi dziecko i utuli je do snu. Specjalnie zaprojektowany czujnik monitoruje sen dziecka – gdy przebudzi się w nocy, wówczas pozytywka automatycznie włączy delikatne światełko i muzykę, kołysząc malucha z powrotem do krainy snów. Dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi MP3 z ładowalną baterią USB będziesz mogła odtworzyć ulubione utwory lub wybrać spośród 17 gotowych kołysanek lub 5 opcji białego szumu. Dodatkowo pozytywka posiada automatyczny timer, który wyłącza się po 10, 30 lub 60 minutach. Pozytywka ma twarz zabawki Tiny Love - Jeżyka Marie, którego przyjazną buzię zauważymy w produktach z wielu kolekcji Tiny Love.

Świat małych odkrywców

Kiedy Krzysztof Kolumb był mały, lubił bawić się w odkrywcę… myślisz, że ta historia mogła się tak zaczynać? Tiny Love inspiruje i zachęca do odkrywania świata już od pierwszych chwil życia wierząc, że każdy z maluchów może w przyszłości dokonać wielkich rzeczy. Nie bez powodu główne postacie występujące w świecie Tiny Love noszą imiona na cześć wielkich odkrywców. Lis Christopher został nazwany na cześć Krzysztofa Kolumba, jeż Marie to hołd dla Marii Curie-Skłodowskiej, zaś królik Thomas to upamiętnienie Thomasa Edisona. Przy okazji zabawy z maluchem możesz sama poznać historię i opowiedzieć ją swojemu maluchowi. Za jakiś czas będzie w stanie sam zadawać dodatkowe pytania.
Kreatywność i wyobraźnię można trenować już od pierwszych dni życia. Nawet maluszek leżący w łóżeczku będzie zainteresowany poznawaniem nowych rzeczy. Pod warunkiem, że dostarczymy mu odpowiednich bodźców. Takim właśnie będzie karuzela.

 

Ta zabawka może ci się przydać! Karuzela rośnij z muzyką - Świat Małej Księżniczki

To wyjątkowa seria stworzona z myślą o dziewczynkach. Karuzela Tiny Love Świat Małej Księżniczki, dzięki kombinacji muzyki i ruchu, pobudza zmysły Twojego bawiącego się maleństwa, a także umożliwia mu stopniowe przygotowanie się do snu. Świat malej księżniczki to karuzela wyposażona w unikalny system poruszania 4D, dzięki któremu zabawki skierowane są zawsze w stronę dziecka. Skomplikowany ruch zwierzątek zamocowanych na karuzeli sprawia, że dziecko skupia swoją uwagę na jednym przedmiocie, rozwijając w ten sposób zdolność koncentracji. Karuzela „rośnie” razem z dzieckiem - można ją zamienić w przenośną pozytywkę.

Zabawka zapewnia 40 minut ciągłej, niepowtarzającej się muzyki w 6 różnych kategoriach. Dzięki dwóm wysokiej jakości głośnikom oraz możliwości regulacji głośności jest odpowiednią zabawką dla dzieci w różnym wieku. Maluch ma również możliwość obserwowania uroczych zawieszek "tańczących" do aż 18 różnych melodii. To z kolei wspomaga rozwój koordynacji wzrokowej oraz zmysłów dziecka. Dodatkową atutem Świata Małej Księżniczki jest opcja pozytywki ze światełkiem nocnym.

Zabawa - opowiadanie bajek z dzieckiem w roli głównej

By pobudzić wyobraźnię malucha musisz też koniecznie czytać i opowiadać mu bajki. Zanim dziecko zaśnie możesz opowiedzieć mu bajeczkę o wesołych zwierzątkach, które szkrab zobaczy wyświetlone z projektora na ścianie lub suficie albo tych, które wiszą na karuzelce – to dobre ćwiczenie dla wyobraźni. Warto również opowiadać dziecku własne, zupełnie wymyślone historie. Takie, w których to maluch staje się głównym bohaterem bajki, a jego zabawki głównymi towarzyszami wspaniałych przygód. Najpierw mogą to być proste historyjki, by z czasem przerodzić się w bardziej skomplikowane opowieści.  

Ta zabawka może ci się przydać! Gimnastyka pluszowa dla bobasa z pałąkami - Arktyczna Kraina 

 
Wielofunkcyjna mata Arktyczna kraina wykonana jest z miękkiego materiału, którą uzupełniają urocze zwierzątka z koła podbiegunowego. Wyściełane pluszem dno maty z miękkimi i grubymi brzegami zapewniają przytulne miejsce do zabawy i leżakowania. Husky-polarny piesek ma wbudowane urządzenie, które gra trzema różnymi melodiami. Edukacyjna mata zapewni aktywny rozwój ruchowy oraz radość z odkrywania nowych bodźców. Możesz umieścić zabawki w zasięgu ręki dziecka, aby stymulować i wspierać rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i umiejętności chwytające, co pomaga rozwijać zdolności poznawcze dziecka. Mata malucha zachęca do unoszenia głowy, wspomaga kontrolowanie ruchów ręki, koordynację wzrokowo-ruchową, doskonalenie sprawności ruchowej i rozumienie zależności przyczyna - skutek.
Zabawki Tiny Love to przede wszystkim możliwość odkrywania świata przez dziecko w ciekawy i komfortowy sposób. Dziecko rozwija zarówno zdolności poznawcze, jak i sprawność ruchową. Projektor, karuzela czy mata są na tyle pomysłowo skonstruowane, że dzięki nim możesz odkrywać radość z zabawy wraz ze swoją pociechą. A, gdy maluch podrośnie, będzie mógł dalej korzystać z poszczególnych elementów. Jednym słowem, zabawa nie ma końca!

Materiał powstał przy współpracy z: Marko

Zobacz także

Popularne tematy