LEGO DUPLO
fot. materiały prasowe LEGO DUPLO

3 zabawy, które pobudzą (nie tylko) dziecięcą wyobraźnię

„Halo, Ziemia! Z prawej strony nadlatuje asteroida. Pomocy!”. I wtedy właśnie maluszek nadlatuje zbudowanym przez siebie statkiem kosmicznym, ratując cię z opresji. Wolisz bawić się w coś innego? Nie ma sprawy! Może dasz się zaprosić na spacer po magicznym lesie? Albo na bal u księżniczki?
LEGO DUPLO
fot. materiały prasowe LEGO DUPLO

Fajnie jest tworzyć, prawda? A próbowaliście kiedyś wykreować coś nowego inspirując się tym, co istnieje wokół was? To działa na wyobraźnię a jest niezwykle proste!

1. Spacer wokół domu

Przyglądaliście się kiedyś waszej okolicy? Ale tak uważnie, zwracając uwagę na szczegóły? Czy pamiętasz, po której stronie waszego ukochanego kasztanowca stoi zielony kosz na śmieci? I co jest za piekarnią? Czy przy stojaku na rowery stały jakieś pojazdy? Z grubsza przecież to wszystko wiesz, ale czy próbowałaś odtworzyć wasz mały świat dokładnie? To świetny pomysł na zabawę! Spróbujcie podczas najbliższego spaceru skupić się na tym, co was otacza, po powrocie bierzcie farby i zmalujcie okolicę, ale… niech nie będzie to zwykła mapa osiedla. Zastanawialiście się co by było, gdyby między blokami znajdowały się mosty? Albo z każdego balkonu na podwórko prowadziła zjeżdżalnia? Spróbujcie w kreatywny sposób udoskonalić Wasze osiedle. Możecie też całkiem je przebudować. Śmiało!

2. Miejsce w przestrzeni

Od najmłodszych lat większość dzieci oprócz rysowania kocha również klocki. LEGO® DUPLO® zostały stworzone specjalnie  już dla maluchów od 1,5 roku życia. I już nawet te najmłodsze brzdące będą w stanie coś samodzielnie zbudować. Na początek może to być zwykła wieża lub wasz wymarzony dom. Kiedy już powstaną, warto będzie zbudować ich otoczenie. Może wyobrazicie sobie, że obok domu płynie rzeka, w której pływają aligatory? Albo że mieszkacie tuż obok pasa startowego? A może w ogóle wasz dom będzie latający? Zabawa LEGO DUPLO inspirowana prawdziwym życiem zapewnia wielogodzinną zabawę, która wspomaga rozwój fantazji i wyobraźni. Dzieci nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele uczą się właśnie poprzez zabawę – nie tylko o tym, co je otacza, ale również o prawidłowych nawykach, zachowaniach czy funkcjonowaniu w różnych miejscach. Choćby na lotnisku.

3. Wizyta w zoo

Pamiętasz waszą ostatnią wizytę w zoo? A jeśli nie pamiętasz, to może warto odświeżyć sobie wiedzę o zwierzętach i wybrać się na spotkanie z nimi? A później… no właśnie. Zestaw LEGO DUPLO „Tropikalna wyspa” będzie świetną okazją, żeby pogłębić wiedzę o tych bardziej egzotycznych stworzeniach. Wyobraź sobie, że jesteś opiekunem małp i mieszkasz na co dzień w Amazonii. Albo pracujesz w sierocińcu dla słoni na Sri Lance. W zestawie jest domek na drzewie w środku dżungli oraz wyciągarka do wciągania zapasów, most obrotowy oraz pnącze, na którym huśta się figurka małpki. To świetna okazja do tworzenia własnych scenariuszy zabaw, w których mieszkacie na drzewie lub w innych dziwnych miejscach. Może pod wodą? A może na księżycu? W tym edukacyjnym zestawie jest też szereg kolorowych zwierzątek LEGO DUPLO z ich opiekunką, do których dołączył podróżnik z synkiem. Do dyspozycji macie także kiść bananów, ananasa i różne rośliny z dżungli – świetny pomysł na kolejne spotkanie!

Każdy wiek jest dobry

Kreatywność może być stymulowana już od wczesnego dzieciństwa. Klocki LEGO DUPLO są inspiracją do budowania pierwszych, prostych modeli i w ten sposób rozwijania jej. Dostarczają twórczej radości i są zaprojektowane tak, by były bezpieczne dla małych rączek. Ale nie tylko dla nich – wyobraźnia to jedno z kluczowych umiejętności, które można rozwijać w wieku przedszkolnym. Dzięki niej dziecko jest elastyczne w myśleniu i zachowaniu, potrafi planować i adaptować się do zmian.
A ty rodzicu, jesteś z nim po to, żeby stymulować te wszystkie doznania oraz… świetnie się bawić. Wspólnie możecie przenieść się choćby na tropikalną wyspę. I stworzyć własną historię ratowania turystki z opresji lub niesienia pomocy rannemu słoniowi… W świecie dziecka nic nie jest oczywiste, co jest właśnie dowodem na to, że jego wyobraźnia pracuje. Pozwól maluchowi wymyślać swoje własne historie i przeżywać przygody, które dostarczą mu emocji i wielu radości.
Niech obserwacja tego, co was otacza będzie tylko punktem wyjścia do zabawy i zbudowania określonego miejsca z klocków LEGO DUPLO. A później… godziny kreatywnej zabawy gwarantowane!


Artykuł powstał z udziałem marki LEGO DUPLO

Zobacz także

Popularne tematy