dziecięcy pokój
fot. fotolia.com

4 sposoby na wesołe ściany w dziecięcym pokoju

Nasze otoczenie wpływa na nastrój i dotyczy to także dzieci. Zobacz, jak w prosty sposób możesz odmienić dziecięcy pokój!
dziecięcy pokój
fot. fotolia.com

Pomysły na dekoracje ścienne do dziecięcego pokoju


Folie do przyklejania. Można je dostać w specjalistycznych sklepach z farbami i tapetami. Wybierz taką, która będzie pasować do ogólnego wystroju. Gdy urządzasz pokój małej elfiej wróżki, poszukaj np. folii z motylkami czy kwiatami. Jeśli planujesz wystrój pokoju dla małego pirata, pomyśl o folii ze statkiem czy wzburzonym morzem.

Fototapeta. Przykleja się ją zazwyczaj na jedną ze ścian pokoju. Może przedstawiać ulubioną bajkową postać malucha, czy coś, czym dziecko się właśnie fascynuje, np. ptaka, gwiazdy, drzewo, liście itd. Musisz jednak brać pod uwagę, że zainteresowania malca w tym wieku dość często się zmieniają i tapeta już po kilku miesiącach może się okazać nieaktualna, a dziecko może nawet zażądać jej natychmiastowego odklejenia (albo spróbuje dokonać tego samo :-)).

Korkowa ściana. To naprawdę doskonały pomysł. Trzy ściany malujesz normalnymi farbami, a na jedną przyklejasz korek. Na korkowej ścianie maluch może wieszać swoje najwspanialsze rysunki, pamiątkowe kartki z życzeniami, wstążeczki z urodzinowego prezentu, sznur koralików, zabawne zdjęcia z wakacji itd. Dla dziecka to duża frajda, a dla ciebie kawałek wspaniałej historii twojego smyka. Gdy powieszone na ścianie gadżety już się opatrzą, możesz część z nich ściągnąć i schować do pudełka skarbów. Po latach na pewno z sentymentem sięgniesz do niego.

Miejsce dla małego Picassa. A może jedną ze ścian „poświęcisz” na twórczość swojego utalentowanego smyka? Po prostu powierzchnię pomaluj białą farbą i przekaż ją w ręce dziecka. Niech maluch rysuje na niej kredkami czy kredą to, co tylko przyjdzie mu do głowy. Po jakimś czasie po prostu zmywasz ścianę i ponownie malujesz na biało. A dziecko znów ma miejsce na swoje rysunki. Ty także możesz włączyć się do zabawy: górna część ściany należy do dorosłych, bo dzieci i tak do niej nie dosięgają. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że maluch nie rysuje po innych ścianach, czuje się doceniony (bo w końcu nie każdy może malować z takim rozmachem i na tak dużej powierzchni) i szczęśliwy (robienie czegoś wspólnie z rodzicami jest dla kilkulatka najfajniejszą rzeczą na świecie).
 
Zobacz też: Pokoik malucha - rady architekta
Redakcja poleca: Janachowska i Pazura pokazują pokoje dzieci: zaskakujący dobór kolorów!
Niektóre gwiazdy skutecznie kreują trendy w wystroju dziecięcych pokoi. A my powoli przekonujemy się do nietypowych zestawień kolorystycznych, wybieramy poduszki z inicjałami dzieci i lampki w kształcie chmur. Zobacz, jak wyglądają pokoiki w domach Zosi Ślotały, Edyty Pazury i Izy Janachowskiej.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy