Marko karuzela czas dla brzuszka
fot. materiały prasowe

Wyjątkowe zabawki, które rozwiną u twojego malucha zdolność kojarzenia

Codzienność małego dziecka jest pełna arcyważnych odkryć. Dzięki zabawie zaczyna na przykład pojmować związki przyczynowo skutkowe i uczy się wyciągać wnioski. Jak pomaga mu w tym karuzela?
Marko karuzela czas dla brzuszka
fot. materiały prasowe
„Aha! Gdy naciskam ten guziczek, zapala się światełko, a gdy naciskam tamten, zaczyna grać muzyka!” – nam, dorosłym, odkrycie tego rodzaju może wydawać się błahe, jednak oznacza, że dziecko, które go dokonało, zrobiło ogromny krok naprzód: uchwyciło związek między naciśnięciem guziczka, a efektem, jaki może w ten sposób osiągnąć, a także wyciągnęło wniosek: „Mogę włączyć muzykę albo zapalić światełko naciskając odpowiedni guziczek. To ja decyduję!”  To ważne, ponieważ dzięki rozumieniu związków przyczynowo-skutkowych maluszek przestaje działać na chybił-trafił, a zaczyna robić to celowo i w sposób przemyślany.
 
Takich odkryć dziecko dokonuje o wiele więcej. Robi to bez wysiłku, podczas zabawy, którą można porównać do serii eksperymentów naukowych.  Na przykład bawiąc się w starą, dobrze znaną zabawę „a kuku”, podczas której zabawka, którą obserwuje (albo np. odbicie własnej twarzy w lusterku) znika z jego pola widzenia, a potem znów pojawia, przyswaja sobie coś, co specjaliści nazywają ideą trwałości przedmiotu.
Każde z takich odkryć jest ważne dla dalszego rozwoju malucha. Dzięki nim uczy się on myśleć, wyciągać wnioski i planować swoje działania.
 
Jakie zabawki pomogą dziecku w rozwoju kojarzenia? Przede wszystkim te, które wzbudzą jego zainteresowanie, bo tym, co najbardziej pobudza do odkrywania świata, jest ciekawość!
Oto nasze propozycje – wyjątkowe karuzele Tiny Love:

Karuzela Czas dla Brzuszka – zabawka interaktywna Świat Małej Księżniczki

Ta innowacyjna karuzela nie przypomina klasycznych – dziecko bawi się nią leżąc na brzuszku (potem także na siedząco), dzięki czemu chętniej spędza czas w tej ważnej dla jego rozwoju (lecz niekiedy frustrującej) pozycji.


Wprawiona w ruch zabawka balansuje, a jej dwa ramiona z zawieszkami w kształcie zwierzątek obracają się o 360 stopni. Karuzela pracuje w 3 trybach (Myzyka&Światełka, Tryb Uderzania i Tryb Wyciszenia) i ma ciekawe, przykuwające uwagę elementy: np. grafikę ze spiralą, lusterko „A kuku”, dzięki któremu malec zaczyna rozumieć ideę trwałości obiektu, a także efekty dźwiękowe i wizualne, które pozwalają mu pojąć zależność między przyczyną i skutkiem.
Zabawka wspiera rozwój dziecka także na wielu innych obszarach: m.in. rozwija jego zmysły i zachęca je do ćwiczenia ruchów precyzyjnych oraz ruchów całego ciała.
Karuzelkę można bez trudu zabrać na spacer albo w podróż, a dzięki wygodnemu klipsowi można ją mocować np. do wózka.
Redakcja poleca: Kiedy dziecko zaczyna chodzić - film
Zobacz, jak dziecko stawia pierwsze kroki. Nasz ekspert tłumaczy, przez jakie etapy w nauce chodzenia dziecko powinno przejść.

Karuzela podróżna Magiczna Kraina (czarno-biała)

Ta wyjątkowa karuzela podróżna ma wygodne zapięcie, dzięki któremu bez trudu można ją przymocować do większości łóżeczek podróżnych, kojców, fotelików samochodowych, kołysek i wózków.

Ma kontrastujące, przykuwające uwagę dziecka kolory i gra przez 30 minut.
Karuzela podróżna (podobnie jak pozostałe, np. klasyczna czy ta, którą dziecko może bawić się leżąc na brzuszku) rozwija zdolność kojarzenia, ponieważ zabawki pojawiają się w polu widzenia dziecka, znikają, a potem pojawiają się znowu.
Zabawka rozwija także inne obszary, np. zmysły czy dużą i małą motorykę.

Karuzela podróżna kompaktowa Pack&Go – Zabawa na łące

Tę kompaktową karuzelę podróżną można wszędzie zabrać ze sobą – jest łatwa do złożenia, zajmuje niewiele miejsca i bez trudu mieści się w każdej torebce. Wygodny klips umożliwia szybkie zamontowanie jej np. na pałąku fotelika samochodowego czy na budce wózka.

4 kolorowe zawieszki – dzwoneczek, który wydaje delikatny, kojący dźwięk, grzechoczący ptaszek, jabłuszko z bezpiecznym lusterkiem i ślimaczek z grzechoczącymi kółeczkami – przykuwają uwagę maluszka. Zwłaszcza dzwoneczek, który po wprawieniu w ruch, delikatnie się kołysze i grzechocze. W ten sposób maluch kojarzy, że dźwięk pojawia się po lekkim uderzeniu. Zabawka pobudza także rozwój innych obszarów, m.in. stymuluje zmysły i zachęca do ćwiczenia ruchów precyzyjnych i ruchów całego ciała.

Interaktywne jabłuszko – Odkrywaj i baw się

Ta ekscytująca zabawka wygląda jak smakowite jabłko i gdy jest zamknięta, turla się niczym piłka. Jednak to nie wszystko, bo kryje w sobie niespodziankę: gdy się ją otworzy, można znaleźć w niej mnóstwo ciekawych elementów, takich jak kręcące się kółeczko z kolorowym kwiatkiem, grzechoczące kuleczki, wielobarwne kółeczka i lusterko.
Zabawka ma także szeleszczący liść i coś, co pokocha każdy malec: wyskakującą i chowająca się sympatyczną dżdżownicę z zabawnymi czułkami.

Każdy z tych elementów budzi ciekawość dziecka i zachęca je do samodzielnych badań, rozwijając tym samym jego zdolność kojarzenia.
Zabawka ma wygodny zaczep, dzięki któremu łatwo przyczepić ją do wózka albo łóżeczka.

 
Artykuł powstał z udziałem Marko
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy