Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Blanka Lipińska o zdrowiu psychicznym
Instagram/blanka_lipinska
Aktualności

Blanka Lipińska bagatelizuje depresję? „Też tak miałam i sobie poradziłam z tym sama”

Celebrytka wywołała wiele kontrowersji swoją wypowiedzią, że z depresją można sobie poradzić bez wizyty u psychiatry. Wystarczy zdrowe odżywianie i robienie czegoś dla siebie? To była jej rada dla kobiet, które zwierzyły jej się z depresyjnych myśli i lęków.

Blanka Lipińska regularnie budzi skrajne emocje, czy to z powodu swojej książki, która (zdaniem wielu osób) promuje przemoc, czy to z powodu skrupulatnego relacjonowania w sieci najdrobniejszych szczegółów swojego prywatnego życia. Teraz Lipińska postanowiła wygłosić kontrowersyjną opinię na temat depresji. Wpisała się tym samym w szkodliwy (i absolutnie niepomocny!) nurt radzenia chorym na depresję, że mają „wziąć się w garść". 

Blanka Lipińska o „suplementach na depresję”

Internauci są oburzeni, że Lipińska, udając troskę o kobiety, które zwierzały jej się ze swoich problemów, reklamowała suplement diety.

„Kochane panie, tak sobie poczytałam te wasze wiadomości o tym, ile macie w głowie napchane smutku, strachu, lęku. Zacznijcie łykać suplementy, dobrze się odżywiać, robić coś dla siebie po prostu. Nie czekajcie, aż to się skończy. Po to na przykład firma **** wymyśliła ten produkt, żeby takim osobom, jak wam, pomagać - i to bez recepty, bez psychiatry" – zachwalała Blanka na swoim InstaStory.

„Naprawdę życie nie musi tak wyglądać, że budzicie się rano i zastanawiacie się, po co macie wstać z łóżka Wiem, bo kiedyś też tak miałam i sobie poradziłam z tym sama. Natomiast w tym momencie jest bardzo dużo rzeczy, które mogą was wspomóc. Takim właśnie wspomagaczem jest produkt, który po pierwsze postawi was psychicznie na nogi, a po drugie da wam, moim zdaniem, taką siłę do tego, żebyście ruszyły dalej i robiły te kroczki" – dodała.

Celebrytka tłumaczy swoją wypowiedź

Stojąca w ogniu krytyki Lipińska postanowiła „sprostować” swoje niefortunne wypowiedzi w wypowiedzi dla portalu Gala.pl:

„Od zawsze staram się wspierać kobiety i zagrzewać je do walki o siebie i niezależność, która zapewni im poczucie bezpieczeństwa. Ostatnio po założeniu aparatu na zęby, spotkałam się z falą hejtu na temat mojego wyglądu, spowodowanego leczeniem. Podzieliłam się tym z fanami i okazało się, że wiele kobiet cierpi z powodu opinii na temat swojego fizis. Otrzymałam setki smutnych wiadomości, na które postanowiłam odpowiedzieć. Jestem zadaniowcem i w takich sytuacjach poszukuje rozwiązania, a nie snuje opowieści" – twierdzi Blanka i, znanym i lubianym przez celebrytów zwyczajem, przeprasza „wszystkich urażonych”:

„Przepraszam osoby, które uraziła moja wypowiedź. Moją intencją było i jest wspieranie kobiet na najróżniejszych płaszczyznach ich życia. Nie bagatelizuję depresji i nie pozwoliłabym sobie rekomendować suplementów zamiast terapii i farmakologii w sytuacjach tego wymagających".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jak mieć tyle energii co ty ? Jak być tak pozytywnym ? To pytania, które pojawiają się najczęściej, kiedy witam Was słowami „TO BĘDZIE PIĘKNY DZIEŃ”. Wierze w moc afirmacji ✨ Ale niestety ta moc czasem jest zbyt słaba. Zdradzę Wam sekret...ostatnio często płacze. I niby w moim życiu nic strasznego się nie dzieje, nic złego, niby wszystko jest ok, jestem zakochana, bezpieczna, szczęśliwa...a jednak.... Do płaczu doprowadzają mnie błachostki, bzdury i kompletne absurdy. Ktoś może powiedzieć: mam pieniądze, jestem popularna, osiągnęłam sukces. I to wszystko prawda. Ale jestem tez człowiekiem i mam uczucia/emocje. Często niezrozumiałe nawet dla mnie samej. Kwarantanna to dziwny, ciężki ale być może potrzebny czas. Napawa nas lękiem, ale pozwala lepiej poznać siebie, nasze wartości i bliskich od zupełnie nowej strony. Zwracamy uwagę na rzeczy, które jeszcze kilka miesięcy temu były dla nas czymś nieistniejącym. A teraz są, przerażają nas i stają się „problemem”... A ja Wam powiem-NIE MA PROBLEMÓW, SĄ TYLKO SYTUACJE! I każdą da się rozwiązać, czasem zrobimy to sami, a czasem potrzebujemy pomocy innych. Nie bójmy się słabości, nie zamykajmy się z nimi we własnej głowie, karmiąc lękiem negatywne emocje... #DbamOGłowe @sanhajduk razem razem z @magazyngala powołała do życia akcje #DbamOGlowe, bardzo potrzebną w dobie tego z czym wszyscy się zmagamy. Zerknijcie do Gali, poczytajcie wypowiedzi ekspertów, pomyślcie.... .....pomóżcie (sobie) 🙏🏼✨☀️ #dbamogłowę

Post udostępniony przez Blanka Lipinska (@blanka_lipinska)

Źródło: Radio ZET, Gala.pl, Instagram

Zobacz też:

Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc

quiz z wiedzy o depresji
AdobeStock
Psychotesty i quizy
Czy wiesz jak rozpoznać depresję? [QUIZ]
Aktualności
Co sądzisz o tym, aby kobiety w ciąży były badane, czy nie mają depresji? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, co sadzą o tym, aby kobiety w ciąży były badane, czy nie mają depresji. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Ministerstwo zdrowia uważa, że kobiety w ciąży powinny być badane na taką okoliczność. I właśnie takie rozwiązanie zostało zaproponowane w nowych standardach opieki okołoporodowej , które mają przysługiwać kobietom od nowego roku. Dwa badania w czasie ciąży Badania pokazują, że depresja poporodowa zdarza się w Polsce częściej niż cukrzyca ciążowa. W nowych standardach opieki okołoporodowej została wprowadzona ocena ryzyka depresji. Dwa razy w czasie ciąży: między 11. a 14. tygodniem, 33. a 37. tygodniem oraz jeden raz po porodzie położna lub lekarz prowadzący ciążę będzie miał obowiązek sprawdzić, jakie jest ryzyko pojawienia się u kobiety depresji poporodowej. Jeśli takie badanie potwierdzi depresję, to w zależności od jej stanu, kobiecie zaproponuje się grupę wsparcia, pomoc położnej, wizytę u psychologa lub psychiatry. Takie rozwiązania budzą czasami mieszane uczucia i nasza sonda jest tego potwierdzeniem. "To bardzo słuszna droga, ponieważ większość mam boryka się już na etapie pierwszych tygodni, miesięcy z różnymi problemami" – ocenia jedna z kobiet Jej zdaniem, taka fachowa pomoc jest bardzo ważna na początku ciąży ,  szczególnie wtedy, kiedy jest to pierwsze dziecko. "Wszytko jest nowe, świeże, kobieta może mieć różne dylematy i problemy związane z tym, że spodziewa się potomstwa" - uważa. "Czasami o pewnych sprawach się nie mówi, a ciąża to jest taki stan, że niektóre kobiety wymagają czasami wsparcia " – dodaje mama dwójki dzieci. Sonda pokazuje jednak, że niektóre mamy odbierają to jako formę nacisku na kobiety. "Przymuszanie kobiet do czegokolwiek nie jest dobrym rozwiązaniem, może warto mówić o problemie, uświadamiać" – zastanawia się mama dwójki dzieci. "Ważne jest, aby kobiety w kluczowych momentach swojego życia miały dostęp do psychologów, ale nie...

Depresja poporodowa u taty
Fotolia
Aktualności
Depresja poporodowa u ojców? Wyniki badań są zaskakujące!
Wyniki badań są zaskakujące! Okazuje się, że depresja poporodowa dotyczy nie tylko młodych mam!

Depresja pojawiająca się po narodzinach dziecka może występować nie tylko u matek, ale również u ojców. To, czy depresja wystąpi, zależy od poziomu testosteronu u mężczyzn. Depresja poporodowa u ojców? U mężczyzn z niskim poziomem testosteronu występuje większe ryzyko depresji poporodowej – czytamy na łamach "Hormones and Behavior". Badacze z Uniwersytetu Południowej Kalifornii wykazali, że panowie z niskim poziomem testosteronu częściej  doświadczają obniżenia nastroju, jednak mężczyźni z wysokim poziomem testosteronu są bardziej zestresowani. To z kolei może się odbijać na kondycji psychicznej ich partnerek. Na czym polegało badanie? W badaniu wzięło udział 149 par młodych rodziców. W ciągu pierwszych dwóch lat życia ich dzieci badacze odwiedzali ich trzykrotnie. Pierwszy raz po dwóch miesiącach, drugi raz po dziewięciu miesiącach i trzeci raz – po piętnastu miesiącach od narodzin dziecka. Podczas wizyt rodzice wypełniali kwestionariusze dotyczące ich samopoczucia, występowania objawów depresji , stresu i zadowolenia ze związku. W czasie drugiej wizyty zmierzono poziom testosteronu u ojców. Wyniki pokazały, że poziom testosteronu jest związany z występowaniem objawów depresji poporodowej zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Niski poziom testosteronu oznaczał pogłębienie objawów depresji u ojców i większe zadowolenie i satysfakcję u mam. Wyższy poziom testosteronu wiązał się z natężeniem objawów depresji i mniejszym zadowoleniem ze związku u mam. Co myślicie o takich badaniach? Czy po narodzinach dziecka zauważyłyście u siebie albo swoich partnerów objawy depresji? Zobacz także: Czy to depresja poporodowa? Objawy i leczenie Źródło: rynekzdrowia.pl

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz