Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Doda w luksusowym salonie
Instagram/dodaqueen
Aktualności

Doda ostro do wścibskiej fanki: „Dzieci to nie torebki”

Mimo iż artystka wielokrotnie wyrażała swoje zdanie na temat posiadania dzieci, fanki nadal zamęczają ją pytaniami… Tym razem Doda była bezwzględna.

Doda, która niedawno obchodziła 2. rocznicę ślubu, nie zmienia swojego stosunku do zakładania rodziny. Piosenkarka od wielu lat powtarza, że nie chciałaby mieć dzieci, a decyzję podjęła świadomie i samodzielnie. Fankom jednak ciężko uszanować jej zdanie i stale zasypują artystkę pytaniami o plany macierzyńskie.

Doda ucina temat posiadania dzieci

Dorota opublikowała niedawno zdjęcie, które przewrotne podpisała: „Kiedy jesteś przed czterdziestką i mówią ci, że twój pociąg już odjechał… Miej to w d****, są jeszcze jachty i samoloty”. Wpis został jednak potraktowany przez wiele fanek jako refleksja nad macierzyństwem.  Pod fotografią ponownie pojawiło się pytanie: „Czy planujesz dzieci?”. Rabczewska odpowiedziała obserwującej w swoim klasycznym, zadziornym stylu: „Rozumiem, że jesteś tu nowa? NIE”.

Fanka była jednak wyraźnie zawiedziona i odpisała „Szkoda… bo pewnie byłyby to piękne dzieci”. Poirytowana artystka odpowiedziała zdecydowanie, że „dzieci to nie torebki, że mają być piękne – przede wszystkim mają być chciane i wyczekane”.

Słuszna reakcja?


Źródło: Instagram

Zobacz też:

Dlaczego nie powinniśmy porównywać rozwoju naszych dzieci? Rady mamy 1,5-rocznej Michaliny

Kaczorowska idealizuje macierzyństwo. Internauci sprowadzają ją na ziemię!
Instagram Agnieszki Kaczorowskiej
Aktualności
Kaczorowska idealizuje macierzyństwo. Internauci sprowadzają ją na ziemię!
Agnieszka Kaczorowska postanowiła wypowiedzieć się na temat macierzyństwa i zaapelowała do fanów o zmianę negatywnych myśli, na te pozytywne. Tancerka została oskarżona o zbytnie idealizowanie macierzyństwa i koncentrowanie się tylko na własnym doświadczeniu.

Od niespełna roku Agnieszka Kaczorowska spełnia się w roli mamy . Tancerka, podobnie jak inne popularne mamy z show-biznesu, za pośrednictwem mediów społecznościowych publikuje treści związane z macierzyństwem . Kaczorowska często dzieli się swoimi doświadczeniami i reklamuje wiele dziecięcych produktów. Ostatnio wpadła na pomysł mówienia o macierzyństwie tylko w pozytywnych słowach, czym zirytowała niektóre fanki. Kaczorowska idealizuje macierzyństwo Najnowszy post na Instagramie Kaczorowskiej przedstawia jej szczęśliwą rodzinę. W opisie możemy przeczytać, jak Agnieszka zachwala macierzyństwo:  „Mam siłę, kiedyś odeśpię. Teraz mam inne zadanie. Moje dziecko mnie potrzebuje. Bycie mamą to super przygoda . Moje dziecko ma teraz czas pełen wyzwań. Znajduję sposób na odpoczywanie razem z moim dzieckiem”– wyznaje tancerka.         Wyświetl ten post na Instagramie.                   ZAMIENIAM.❤️ 🔺”Mam dość.” na „Mam siłę”. 🔺 „Jestem wykończona” na „Kiedyś odeśpię, teraz mam inne zadanie.” 🔺 „Jestem uziemiona” na „Moje dziecko mnie potrzebuje” 🔺 „Nie mam czasu dla siebie” na „Jak mogę się zorganizować, aby znaleźć chwilę tylko dla mnie?” 🔺 „Wszystko się skończyło” na „wszystko się zaczęło”. 🔺 „Ciężkie jest życie mamy.” na „Bycie mamą to super przygoda”. 🔺 „Jestem ze wszystkim sama” na „Kogo mogłabym poprosić o pomoc?” 🔺 „Moje dziecko jest teraz nie do zniesienia” na „Moje dziecko ma teraz czas pełen wyzwań”. 🔺 „W co ja się wpakowałam” na „To dla mnie dobra...

Polka w ciąży
Fotolia
Aktualności
Program 500+ nie działa? Polki nie chcą rodzić więcej dzieci!
Rosnąca liczba urodzeń to efekt 500+? Wyniki badania CBOS nie pozostawiają złudzeń!

Jednym z założeń programu 500+ (i tym samym jedną z obietnic polityków PiS) był wzrost liczby urodzeń w Polsce. Czy pieniądze ze świadczenia rzeczywiście mają wpływ na decyzję Polek o powiększeniu rodziny? Okazuje się, że niekoniecznie! 500+ wpływa na wzrost liczby urodzeń? Minister Elżbieta Rafalska zapewnia, że w Polsce rodzi się coraz więcej dzieci i to niepodważalny efekt programu 500+ . Badanie CBOS pokazuje, że wzrost liczby urodzeń nie ma żadnego związku z rządowym programem! "Wprowadzenie rozwiązań z zakresu polityki prorodzinnej oraz poprawa sytuacji na rynku pracy w ostatnich czterech latach nie przełożyły się na wyraźny wzrost deklaracji kobiet w wieku 28-45 lat dotyczących planowania potomstwa w bliżej nieokreślonej przyszłości" – czytamy w komunikacie CBOS. Odsetek kobiet, które planują ciążę, zwiększył się jedynie o jeden punkt procentowy – z 40 proc. do 41 proc. Dodatkowe 500 zł nie wpływa na decyzje Polek! Większość bezdzietnych kobiet, aż 78 proc., deklaruje, że urodzi w przyszłości dziecko. Wśród kobiet, które mają już jedno dziecko, tylko 45 proc. myśli o powiększeniu rodziny. To i tak więcej niż w przypadku kobiet, które mają dwoje dzieci – w tej grupie tylko 10 proc. pań myśli o kolejnej ciąży . Wyniki badania CBOS są jednoznaczne – program 500+ nie jest wyznacznikiem powiększania rodziny . To samo piszecie w komentarzach – wiele z was przyznało, że na decyzję o urodzeniu dziecka (pierwszego czy kolejnego) program 500+ nie miał żadnego wpływu. Zobacz także: Oblężenie na porodówkach! Efekty 500+? Źródło: wp.pl, rmf24.pl

rząd zbada dlaczego Polki nie chcą mieć dzieci
Adobe Stock
Aktualności
600 tys. zł - tyle wyda rząd, żeby dowiedzieć się, dlaczego nie chcemy rodzić dzieci
500 Plus nie pomogło, dlatego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wydać prawie 600 tys. zł, żeby sprawdzić, dlaczego Polacy nie chcą mieć dzieci.

Ministerstwo Rodziny zakończyło przetarg na badanie, które ma sprawdzić, dlaczego Polki nie decydują się na potomstwo . Dzięki temu resort dowie się, co zrobić, żeby w naszym kraju rodziło się więcej dzieci. Moglibyśmy im to podpowiedzieć za darmo, ale po kolei: Badanie za 600 tysięcy Badacze mają analizować wpisy w mediach społecznościowych pod kątem haseł: ciąża, posiadanie dzieci, małżeństwo, poród, antykoncepcja, żłobki, dziecko i praca, aborcja, rozwód. Kolejnym krokiem będzie wykonanie wywiadów grupowych z osobami w wieku od 15 do 39 lat. Resort chce się dowiedzieć, ile czasu badani poświęcają na pracę, rodzinę, hobby, jak postrzegają instytucje małżeństwa i rodziny , jakie plusy i minusy posiadania potomstwa dostrzegają.  Ministerstwo chciałoby również wiedzieć, co musiałoby się stać, żeby dana osoba zdecydowała się na dziecko i jak ocenia wsparcie i decyzje rządu dotyczące rodzin . Kontrowersje wokół nowego badania Kwota, którą resort zamierza przeznaczyć na znalezienie odpowiedzi i rozwiązań dla problemu niskiej dzietności w Polsce, jest wysoka. To rodzi (nomen omen!) pytanie, czy jest ono konieczne, skoro analizę przygotowano już w 2013 roku w badaniu „Niska dzietność w Polsce w kontekście percepcji Polaków" pod redakcją prof. Ireny Kotowskiej z Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.  Ministerstwo tłumaczy swoją decyzję o przeprowadzeniu nowych badań tak: „Brakuje jednak badań, które skupiłyby się na identyfikacji i analizie czynników dzietności na poziomie indywidualnym oraz powiązania ich z sytuacją społeczno-ekonomiczną osób młodych i rodzin". 500 Plus zmniejsza biedę, ale nie powoduje wzrostu demograficznego Pierwsze badanie wpływu programu Rodzina 500+ rzeczywiście wskazywało na to, że dodatkowe świadczenie zachęciło Polaków do powiększania rodziny....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz