Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Seks po porodzie
AdobeStock
Aktualności

Opisała na Facebooku, jak wygląda jej seks z mężem. Internautki są zachwycone!

Spokojnie rzeczywistość nie musi być taka tragiczna. Są na to sposoby!

Constance Hall mieszka w australijskim Perth wraz z mężem i dziećmi. Kobieta jest blogerką i chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi macierzyństwa. Na jej profilu zawrzało, gdy kobieta umieściła szczegółowy opis seksu z mężem...

 


Jak wygląda życie erotyczne dwójki ludzi, którzy mają dzieci? Opis Constance nie pozostawia złudzeń: „"Mieliśmy wczoraj „seks rodzicielski”. Wiecie co to jest, to 3,5 minuty pomiędzy zmienianiem pieluch, a gotowaniem, kiedy odkrywasz, że twoje dzieci są rozproszone, kiedy zdajesz sobie sprawę, że minął prawie miesiąc od ostatniego razu, a wy zaczynacie traktować siebie, jak współlokatorów, kiedy uwodzenie w wykonaniu twojego męża polega na wskazaniu jednym palcem w kierunku sypialni, a drugim na swojego penisa, kiedy przyjmujesz taką pozycję w łóżku, by jedną nogą podtrzymywać zamknięte drzwi, a twój krzyk w porównaniu z wrzaskiem twoich dzieci może okazać się całkiem cichy, kiedy bez względu na to, jak gorąca będzie atmosfera, ty jesteś gotowa na wizytę dzieci, które przyłapały mamusię i tatusia na ćwiczeniu „jogi”. To bardzo romantyczna scena, słuchając Iggle Piggle [brytyjski serial dla dzieci] w tle, zdając sobie sprawę z tego, że wasz czas dobiega końca.(...)” napisała na Facebooku.

 


„Mężczyźni to niesamowite i imponujące stworzenia. To inspirujące, kiedy widzisz, jak facet jest w stanie w takich okolicznościach skończyć. Dla nas, kobiet to nie zawsze jest takie proste. Cały czas radośnie myślisz o tym, jaką boginią seksu jesteś. I cieszysz się, że przynajmniej do końca dnia, twój facet przestanie być osłem. Cóż, mój mąż był pod wrażeniem, nawet jeśli po prostu leżałam ze zwisającymi piersiami, swoim pociążowym brzuszkiem, niewydepilowana, on nadal myśli, że jestem niesamowita" dodaje. Internautki się zachwyciły wpisem. Jak przyznały kobiety w komentarzach, dokładnie tak wygląda seks wielu rodziców, nawet jeśli mają mniej niż czwórkę dzieci. Mimo "problemów" parze udało się zajść w kolejną ciążę i teraz w domu mają piątkę pociech i nowe wyzwania przed sobą.

Brudne pieluchy, kolka i seks

Szczere wyznanie blogerki sprawiło, że wiele kobiet poczuło, że nie są same w swojej "niedoli". W ramach kampanii „Oczekiwania vs. Rzeczywistość” zapytano kilka lat temu Brytyjczyków o życie seksualne po porodzie. Z odpowiedzi wynika, że 92 proc. par oczekuje, że nadal będzie kochać swojego partnera/swoją partnerkę po tym, gdy zostaną rodzicami, a pojawienie się nowego członka rodziny nie wpłynie stanowczo na relacje partnerów. Przyszli rodzice oczekują, że po narodzinach dziecka, będą uprawiać seks trzy razy w tygodniu. Niestety wyniki ankiety pokazują, że nie jest aż tak optymistycznie. Aż 1 na 5 par (rodziców), które wzięły udział w badaniu przyznało, że nie uprawia seksu, 31 proc. par nie żyje już w miłości, 18 proc. par opuściło swoich partnerów (po narodzinach dziecka), 12 proc. par przyznaje, że śpi wspólnie z dziećmi częściej niż 3 razy w tygodniu, 19 proc. rodziców twierdzi, że cierpi na bezsenne noce, częściej niż 3 razy w tygodniu, z powodu płaczącego dziecka. 24 proc. rodziców nie jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego, a zaledwie połowa (56 proc.) próbuje znaleźć jakieś rozwiązanie, np. opiekunkę do dzieci na tę wyjątkową noc.

Brak snu i intymności ma olbrzymi wpływ na życie seksualne, a w zasadzie na jego brak. Umówmy się, gdy w domu pojawia się maluszek, wkrada się rutyna, a wiele par zapomina o namiętności. Warto jednak zawalczyć o ten aspekt życia, gdyż wchodząc w nową rolę: rodzica, nie można rezygnować z poprzedniej roli: partnera i kochanka. Czy seks rodziców jest inny? Z całą pewnością ! Jednak nie oznacza to, że musi być gorszy. To jaki będzie, zależy od was!

1. Zmęczenie
Coś, czego najbardziej brakuje rodzicom to bez wątpienia sen! A zmęczenie nie jest sprzymierzeńcem w miłosnych igraszkach. Zaplanujcie nocne dyżury przy dziecku lub weekendowe poranki, tak byście na zmianę byli w stanie się choć trochę wyspać.

2. Oczekiwania
Pamiętaj, że twoje życie po narodzinach dziecka zmieniło się diametralnie i nic już nie będzie takie samo. Tak więc nie zakładaj, że wasz seks będzie identyczny. Nowy etap życia to szansa na szukanie nowych metod na bliskość. Kluczem do sukcesu jest kreatywność i komunikacja!
 

Zobacz także
para, związek, seks, emocje, radość, zabawa w łóżku

Czy młoda mama może pozwolić sobie na randki?

ochota na seks po porodzie

Są pary już miesiąc po porodzie wracające do seksu, a są i takie, które nie robią tego przez rok - wyjaśnia seksuolog [WIDEO]

elasytczność pochwy po porodzie

Po porodzie warto wykonywać ćwiczenia, które poprawią odczucia podczas seksu - radzi seksuolog [WIDEO]

kobieta po porodzie nie odczuwa doznań podczas seksu

Dlaczego kobiety po porodzie nie odczuwają przyjemności w trakcie seksu? - tłumaczy seksuolog [WIDEO]3. Ciało
Ciało po ciąży jest inne, dla wielu kobiet to problem, by ponownie się zbliżyć z partnerem. Pamiętaj, cały twój organizm potrzebuje czasu, by wrócić do formy. Należy mieć też świadomość, że niektóre zmiany są nieodwracalna. Może na razie lepiej się będziesz czuła kochając w seksownej bieliźnie? Pamiętaj, że partner najpewniej nie myśli tak krytycznie o twoim ciele, jak ty to robisz. Jeśli się źle czujesz, zamiast rezygnować z seksu, poproś partnera, by nie dotykał części wstydliwych części ciała.

4. Brak czasu
Choć może się okazać, że na seks teraz macie miej czasu, nie wolno wam odpuszczać gry wstępnej to ważny element. Możecie jednak zrobić to inaczej: " zaczepiajcie się" w ciągu dnia, pikantne smsy, i pocałunki w "przelocie" naprawdę potrafią podgrzać atmosferę.

5. Nieustannie z dzieckiem
Idealnie byłoby podrzucić dziecko do dziadków lub wynająć opiekunkę i od czasu do czasu mieć czas tylko dla siebie. Jednak jeśli nie macie takiej, możliwości nie poddawajcie. To, że dziecko jest za ścianą, nie oznacza, że nie możecie iść na randkę. Wystarczy trochę kreatywności. Zróbcie romantyczny piknik na podłodze w salonie. Zamówcie pizze i zorganizujcie maraton w Monopol lub grę w "niegrzeczne" Scrabble.

6. Nie tylko sypialnia
Wiele osób czuje się skrępowanych obecnością maluszka w sypialni. Kluczem do sukcesu jest kreatywne podejście do tematu seksu, przecież to nie musi być łóżko. Nowa perspektywa to nowe miejsca w domu, nowe gadżety, a także nowe możliwości!

Powodzenia!


Źródło: Facebook, ofeminin.pl, plannedparenthood.org

Zobacz także:

Nie rezygnujmy z pieszczot piersi nawet wtedy, kiedy karmimy swoim mlekiem dziecko - mówi seksuolog [WIDEO]

seks w drugim trymestrze ciąży
Adobe Stock
Seks w ciąży
Drugi trymestr ciąży to najlepszy czas na seks! Wykorzystaj go
Seks w ciąży w drugim trymestrze to koniec ciążowych nudności i nudy… w łóżku. Nigdy wcześniej hormony aż tak ci nie sprzyjały i uwaga: nigdy później nie będą. Wykorzystaj ten czas – seks w ciąży, zwłaszcza w drugim trymestrze, to może być twój najlepszy seks w życiu!

Drugi trymestr ciąży to świetny czas na uprawianie miłości! W pierwszym trymestrze seks zdecydowanie przegrywał z sennością albo mdłościami, ale mniej więcej od 14. tygodnia ciąży to zacznie się zmieniać. Ochota na zbliżenia powróci i to być może ze zdwojoną siłą. Do tego seks stanie się na nowo przyjemny – a może nawet przyjemniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Warto z tego korzystać, bo w trzecim trymestrze ciąży możemy nie mieć już ochoty na miłosne uniesienia. Spis treści :  Seks w drugim trymestrze ciąży – czy jest bezpieczny? Seks w drugim trymestrze ciąży: zalety Najwygodniejsze pozycje seksualne w drugim trymestrze ciąży Seks w drugim trymestrze ciąży – czy jest bezpieczny? W drugim trymestrze ciąży nie ma przeciwwskazań do podejmowania aktywności seksualnej u większości kobiet. Musi zostać spełniony tylko jeden warunek: ciąża powinna przebiegać bez powikłań. Podczas zdrowej ciąży nie musicie się martwić także o to, że w jakikolwiek sposób zaszkodzicie dziecku. Również orgazm w drugim trymestrze ciąży nie stanowi żadnego zagrożenia.  Przeciwwskazaniem do uprawiania seksu w drugim trymestrze ciąży są jedynie stany, które zagrażają rozwojowi ciąży. Należą do nich: krwawienie czynność skurczowa mięśnia macicy, niewydolność cieśniowo-szyjkowa,  zagrożenie porodem przedwczesnym odejście wód płodowych. Współżycia seksualnego nie powinny podejmować także kobiety, u których stwierdzono częściowo lub całkowicie przodujące łożysko . Seks w drugim trymestrze ciąży: zalety Drugi trymestr to idealny moment na seks w czasie ciąży . Dlaczego? Wzrasta ukrwienie narządów płciowych. A co za tym idzie – zwiększa się twoja wrażliwość na pieszczoty. Odkryjesz też nowe strefy erogenne na swoim ciele, np. w zagłębieniu kolan...

isr_ciaza_10.jpg
Seks w ciąży
Czy seks w 3. trymestrze jest bezpieczny? Do kiedy można się kochać? 
Seks w 3. trymestrze ciąży jest całkowicie bezpieczny. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, zbliżenia są wręcz wskazane – doskonale bowiem działają na samopoczucie przyszłej mamy. To też być może ostatnia okazja do tego, aby kochać się bez lęku, że obudzicie dziecko... Warto to wykorzystać!

Seks w ciąży  może sprawić nam wiele przyjemności. Jeśli więc ciąża przebiega prawidłowo, nie ma potrzeby z niego rezygnować. Część kobiet nie ma jednak ochoty na  seks w pierwszym trymestrze ciąży . Z kolei  seks w drugim trymestrze ciąży , gdy mijają nudności i inne dolegliwości, bywa wyjątkowo przyjemny. Seks w trzecim trymestrze również może być bardzo satysfakcjonujący, jednak u ciężarnych pojawiają się często obawy i pytanie: do kiedy można się kochać z partnerem, by nie zaszkodzić dziecku? Do kiedy można w ciąży uprawiać seks? Nawet do ostatniego trymestru! Do kiedy można współżyć w ciąży? Wiele par obawia się, że seks w ostatnim trymestrze ciąży może wywołać przedwczesne skurcze porodowe. Rzeczywiście, może się tak zdarzyć, ale tylko wtedy, gdy dochodzi do ciążowych powikłań, np. odkleja się łożysko lub wtedy, kiedy spodziewacie się bliźniąt. W zdrowej pojedynczej ciąży nie ma mowy o przedwczesnym porodzie wywołanym stosunkiem seksualnym. Lekarze zazwyczaj nie zabraniają seksu przez całą ciążę, a nawet w ostatnich dniach przed terminem porodu. Obawa przed wywołaniem porodu seksem lub krzywdą dziecka, nawet nie do końca uświadomiona, może być powodem do zaprzestania stosunków i unikania seksu w 3 trymestrze. Warto jednak pamiętać, że im bardziej udane życie seksualne w ciąży, tym bogatszy będzie związek, zarówno przed jak i po narodzinach dziecka. Dzięki udanemu pożyciu intymnemu może zostać zaspokojone pragnienie akceptacji i bezpieczeństwa, jakie odczuwa kobieta w ostatnich miesiącach przed porodem. Seks w ciąży może być źródłem przyjemności i rozluźnienia. Jaka pozycja jest najlepsza w 3. trymestrze ciąży? W 3. trymestrze ciąży duży brzuch może utrudniać kochanie się w wielu pozycjach, a zbliżenia w ciąży stają się dużym technicznym wyzwaniem. Na tym etapie warto zrezygnować z...

seks w ciąży
Adobe Stock
Seks w ciąży
Seks w ciąży – najważniejsze informacje, bezpieczeństwo
Jeśli nie ma żadnych zdrowotnych przeciwwskazań, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby uprawiać seks w ciąży. Rozwiewamy najczęstsze mity dotyczące współżycia w ciąży. Opisujemy pozycje bezpieczne dla ciężarnej i wyjaśniamy najczęstsze wątpliwości na temat seksu w poszczególnych trymestrach ciąży.

Jeśli ciąża nie jest zagrożona, seks jest jak najbardziej dozwolony. Współżycie nie grozi komplikacjami ciążowymi, za to podtrzymuje dobrą relację między partnerami.  Spis treści: Seks w ciąży – czy jest bezpieczny Seks w ciąży – do kiedy można się kochać   Współżycie w ciąży –   przeciwwskazania Seks w ciąży – pozycje Problemy z seksem w ciąży Seks w ciąży – czy jest bezpieczny? Niektórzy przyszli rodzice rezygnują z seksu w ciąży, obawiając się, że zrobią dziecku krzywdę. A to błąd! Penetracja podczas stosunku nie zrobi dziecku krzywdy. Płód jest dobrze chroniony wewnątrz worka owodniowego – nie wnikną do niego żadne drobnoustroje czy plemniki. Macica jest też szczelnie zamknięta przez warstwę śluzu, który znajduje się w ujściu jej szyjki. Seks w ciąży – do kiedy? W zdrowej ciąży można można podejmować współżycie aż do porodu . Stosunek w zaawansowanej ciąży nie grozi poronieniem, jeśli ciąża przebiega prawidłowo. Dziecko jest bezpieczne, mimo że podczas orgazmu dochodzi do skurczów macicy. W ostatnich tygodniach ciąży orgazm może wywołać tzw. skurcze Braxtona-Hicksa , które mogą się utrzymywać nawet do 30 minut po stosunku. Ostrożność jest zalecana, gdy kobieta jest w ciąży mnogiej. Zrezygnować ze współżycia trzeba od ok. 20. tygodnia ciąży. Jeśli występują powikłania – należy zrobić to odpowiednio wcześniej. Kluczowa jest rozmowa z lekarzem i jego opinia na ten temat Seks w 9. miesiącu ciąży jest jedną z metod naturalnego wywołania porodu. Uwalnia on oksytocynę (hormon wywołujący i podtrzymujący akcję porodową) – lekarze więc zalecają niekiedy rodzicom odbycie stosunku, jeśli poród się opóźnia. Co prawda nie ma na to niezbitych dowodów, ale zawsze warto spróbować, jeśli termin porodu już minął....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj