Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
benefity za zaszczepienie się na COVID-19
Adobe Stock
Aktualności

Rząd zdradza, jakie będą BENEFITY za zaszczepienie się na COVID-19

Rząd zapowiedział, że będą przewidziane pewne benefity dla osób, które zaszczepią się przeciw COVID-19. Chodzi między innymi o zwolnienie z kwarantanny, a także możliwość uczestniczenia w spotkaniach w większej grupie, niż przewiduje reżim sanitarny. Co z maseczkami?

Niebawem obywatele Polski będą mogli skorzystać ze szczepionki na COVID-19, już jakiś czas temu rząd zapowiadał masowe szczepienia. Rząd przedstawił narodową strategię szczepień.  Osoby, które przyjmą szczepionkę na COVID-19 mogą liczyć na pewne benefity, będą między innymi zwolnione z obowiązku odbywania kwarantanny po kontakcie z zakażonym lub podróży zagranicznej. A co z maseczkami? „Nie ma w tej chwili takich zapisów, które mówiłyby o nienoszeniu maseczki" - powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc

O jakich benefitach dla zaszczepionych mowa?


Podczas konferencji (08.12.2020r.) minister zdrowia powiedział, jakie regulacje przestaną obowiązywać tych, którzy poddadzą się szczepieniu na COVID-19. Takie osoby: 

  • nie będą podlegały kwarantannie w wyniku kontaktu z osobami zakażonymi
  • nie będą podlegały kwarantannie w wyniku podróży do krajów, które są krajami wysokiego ryzyka
  • nie będą uwzględniane w obowiązujących limitach np. na domowych przyjęciach lub spotkaniach.

 


Zobacz także: 

 

nauczyciele nie będą szczepieni
Adobe Stock
Aktualności
Nauczyciele nie będą szczepieni na koronawirusa. Co to oznacza dla zdalnego nauczania?
Już za dwa miesiące mają się rozpocząć masowe szczepienia na koronawirusa. Rząd wytypował grupy osób, które przyjmą szczepionkę jako pierwsze. Niestety, nie znaleźli się wśród nich nauczyciele.

Rząd zapowiedział masowe szczepienia na COVID-19 . Jako pierwsi zaszczepieni zostaną seniorzy, podopieczni domów pomocy społeczne, pracownicy medyczni oraz pracownicy służb mundurowych. Na tej liście nie znaleźli się jednak nauczyciele. Decyzja rządu zaskakuje, zwłaszcza, że już w połowie stycznia  szkoły prawdopodobnie zostaną otwarte .  Osoby wytypowane do szczepień Pierwsza grupa wytypowana do szczepień będzie liczyć łącznie 6,5 do 7 mln osób. „Chcielibyśmy, żeby te najważniejsze grupy zostały w pełni wyszczepione przez 2-3 miesiące” - powiedział Szef Kancelarii Premiera. Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego apeluje, że do tej grupy powinni dołączyć również nauczyciele: „Po pierwsze nie sprawdziły się zapowiedzi byłego ministra Dariusza Piontkowskiego, że mury nie zarażają i szkoła nie jest siedliskiem koronawirusa. Po drugie, to jest bardzo duża grupa, która ma potencjał rozsiewania dalej koronawirusa”. Nauczyciele na zwolnieniach Jak informuje Związek Nauczycielstwa Polskiego – liczba zwolnień pracowników edukacji jest w tym roku aż o 37% większa , niż w roku ubiegłym. Ryzyko zakażenia koronawirusem w szkołach pracujących stacjonarnie jest wciąż wysokie. Pilotażowy program badań przesiewowych dla nauczycieli Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało jednak program badań przesiewowych pod kątem koronawirusa dla nauczycieli z trzech województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Ma się on odbyć przed końcem ferii. „Chcemy, żeby przed pójściem dzieci do szkoły, przynajmniej w tych trzech województwach, sprawdzić bieżący stan zakażenia pośród pedagogów” - powiedział Niedzielski. Źródło: tokfm.pl, wiadomosci.wp.pl Zobacz także:  Już w STYCZNIU zaszczepimy się na Covid? Premier obiecał MAKSYMALNĄ liczbę dawek Nie każdy zostanie zaszczepiony na koronawirusa! Wiemy,...

pilne szkoły
Adobe Stock
Aktualności
PILNE: za 2 miesiące MASOWE szczepienia na Covid. Polska kupiła 45 mln dawek za miliardy zł
Polska podpisała umowę na 45 milionów dawek szczepionki na koronawirusa. Już niedługo Polacy będą mogli masowo szczepić się przeciw Covid-19, a szczepienia będą darmowe i dobrowolne – zapewnił premier Morawiecki.

Szczepionka na koronawirusa już wkrótce będzie ogólnodostępna w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki powiedział w środę, że choć szczepienia na Covid-19 będą ogromną i skomplikowaną operacją logistyczną, to system rejestracji ma być prosty. Szczepienia będą darmowe, dobrowolne i dwudawkowe, a rząd ma już zaawansowane plany przeprowadzenia ogólnokrajowych szczepień. Polska wyda na szczepienia łącznie ok. 5-10 miliardów zł. Szczepionka na Covid-19 za 2 miesiące w Polsce? „Polak jest wiceszefem Europejskiej Agencji Leków, wiemy, co tam się dzieje” – uspokajał premier na środowej konferencji prasowej. Zdaniem premiera szczepienia na koronawirusa będą niezwykle ważnym elementem odcięcia wirusa od zasilania. Pierwsze szczepienia na koronawirusa mogą się odbyć już za 2 miesiące. Na początku grudnia we wszystkich mediach ma ruszyć pierwsza kampania zachęcająca do szczepień. Szczepienia na koronawirusa: rejestracja Rejestracja na szczepienia ma być dostępna online dla chętnych. Dla pozostałych rząd przewiduje tradycyjną formę rejestracji. Po 21 dniach od otrzymania pierwszej dawki szczepionki Polacy będą mogli powtórzyć szczepienie. „Nawet jak ktoś się czuje młody i silny, to przez szczepienie może ochronić kogoś starszego, np. swoich rodziców”. Premier przypomniał, że szczepienia na Covid-19 nie tylko pozwolą nam wrócić do normalności, ale jest to też mechanizm ochrony miejsc pracy i sposób na odblokowanie gospodarki. Kto pierwszy zaszczepi się na koronawirusa? Najpierw szczepienia mają być dostępne dla wszystkich służb medycznych. Potem możliwość zaszczepienia się dostaną wszyscy mieszkańcy domów opieki, zakładów opiekuńczych, służby mundurowe oraz wszystkie osoby starsze (powyżej 65. roku życia). Morawiecki zagwarantował, że szczepionki będą bezpieczne. „Opieramy się o badania, podobnie jak w przypadku leków....

szczepienia dzieci a koronawirus
Adobe Stock
Aktualności
Szczepienia dzieci a koronawirus – aktualne zalecenia
Szczepienia dzieci w czasie koronawirusa: nie można tak po prostu przyjść z dzieckiem na szczepienie do przychodni. Obowiązują określone zasady postępowania, tak aby dziecko nie zaraziło się koronawirusem – przestrzega krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii. Koniecznie przeczytaj, zanim pójdziesz zaszczepić dziecko!

W związku z panującą epidemią koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia, po początkowym miesięcznym zawieszeniu szczepień wiosną, wznowiło obowiązkowe szczepienia . Obecnie szczepienia dzieci realizowane są na bieżąco, a Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że priorytetowo należy traktować kwestię szczepień dzieci do 2. roku życia. Zanim jednak zgłosisz się z dzieckiem do przychodni, musisz pamiętać o kilku zasadach. Przypomina o nich krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii prof. dr hab. n. med. Iwona Paradowska z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Spis treści: Szczepienia dzieci a koronawirus: zanim zaszczepisz dziecko zadzwoń do przychodni Szczepienia dzieci a koronawirus: zalecenia Ministerstwa Zdrowia i GIS Czy przesunięcie terminu szczepienia nie jest dla dziecka zagrożeniem? Czy można szczepić na wszystko w czasie pandemii koronawirusa? Czy można podać dziecku kilka szczepionek naraz?   Szczepienia dzieci a koronawirus: zanim zaszczepisz dziecko zadzwoń do przychodni Służby sanitarne i medyczne zalecają, aby rodzice, zanim zaszczepią dziecko, skorzystali z teleporady medycznej i w ten sposób ustalili szczegóły dotyczące szczepienia. To najbardziej bezpieczny sposób na zminimalizowanie ryzyka zakażenia dziecka koronawirusem. „ Wywiad telefoniczny jest bardzo dobrą formą pozyskiwania istotnych informacji – oszczędza czas, nie naraża dziecka i rodzica na dodatkowy stres związany z pobytem w poradni" – powiedziała prof. Paradowska. Zaleciła, aby taka rozmowa odbyła się jak najbliżej planowanego terminu wizyty szczepiennej. Chodzi o to, aby personel poradni mógł zebrać telefonicznie informacje na temat zdrowia dziecka, jego rodziców i pozostałych domowników pod kątem zagrożenia epidemiologicznego zakażeniem SARS-CoV-2. Dopiero na postawie takiej rozmowy można podjąć...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz