Marko foteliki samochodowe
fot. materiały prasowe

Bezpieczna podróż w ciąży lub z niemowlęciem – poznaj te rozwiązania!

Pierwszą zasadą podróży samochodem jest bezpieczeństwo. W ciąży, z dzieckiem, bez dzieci, na wycieczkę do pobliskiego lasu czy też na drugi koniec Polski. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu – w tym zaopatrzenie w niezbędne, świetnej jakości akcesoria.
Marko foteliki samochodowe
fot. materiały prasowe
Choć każdy z nas musi podróżować bezpiecznie, to szczególnie ważne jest odpowiednie podejście i przygotowanie wyjazdu, jeśli w drogę wyrusza przyszła mama (niezależnie od tego czy jest kierowcą, czy zajmuje jedynie fotel pasażera), albo gdy jednym z pasażerów jest niemowlę. Istnieją jednak rozwiązania, które pozwolą bezpiecznie i wygodnie pokonać każdą trasę.

Przyszła mama w podróży

Rozwiązaniem, które gwarantuje bezpieczeństwo zarówno przyszłej mamy jak i dziecka, jest adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży BeSafe, który nie uciska brzucha, dzięki czemu nie tylko zapewnia komfort mamy podczas jazdy (zarówno fizyczny jak i psychiczny), ale i w razie zderzenia chroni także maluszka.

W przypadku nagłego hamowania lub uderzenia może dojść do uderzenia twojego brzucha i dziecka. Jak wynika ze statystyk, najbardziej powszechnym powodem śmierci pourazowej jest oderwanie się łożyska. Dzieje się tak w przypadku 1-5% lekkich kolizji i nawet w 20-50% ciężkich wypadków, w których uczestniczyła kobieta w ciąży.
Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży BeSafe zapewnia odpowiednią ochronę zarówno mamie jak i dziecku. Dzięki niemu tradycyjny pas (pas biodrowy) jest przesunięty poniżej dolnej okolicy brzucha a nacisk jest przesunięty na miednicę. To również pewność, że w razie zderzenia czołowego nie dojdzie do tzw. nurkowania, czyli sytuacji w której mama ześlizguje się pod pasem biodrowym do przodu.

Adapter BeSafe montuje się za pomocą dodatkowego paska wokół siedzenia. Może być używany przez przyszłą mamę zarówno na fotelu kierowcy, jak i wtedy, gdy sama decyduje się prowadzić auto. Zalecany jest już od 2. miesiąca ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko odklejenia się łożyska lub poronienia w przypadku kolizji.
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

Maluszek na pokładzie

Kiedy do rodziny dołącza kolejny pasażer, wszelkie wyjazdy nabierają nowego znaczenia. Nie chodzi jednak tylko o logistykę pakowania czy planowanie potencjalnych przystanków. Ale przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo podróży małego człowieka.

Gwarancją obu tych wymagań jest obrotowy fotelik samochodowy BeSafe iZi Twist B i-Size, który dzięki zaawansowanej technologii i specjalnym wkładkom przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia aż do 4. roku życia (dla maluchów o wzroście do 105 cm). Montowany jest na bazie ISOfix, tyłem do kierunku jazdy. Dodatkowo technologia Universal Level Technology ™pozwala wyeliminować częsty problem związany z montażem fotelików, czyli ostry kąt nachylenia kanapy samochodu. Sprawia, że pasuje do każdego samochodu zachowując odpowiedni kąt nachylenia i umożliwiając prawidłową, poziomą instalację fotelika, bez znaczenia jaki kąt nachylenia kanapy ma samochód. Oprócz tego fotelik sam w sobie posiada 4 pozycje regulacji, dając największy komfort dla dziecka, bez względu na wiek.

Fotelik obraca  się o 180 stopni, dzięki czemu zarówno rodzicowi łatwiej jest zapiąć maluszka i sprawdzić, czy jest bezpiecznie przygotowany do podróży. Nie ma się co obawiać, że nie będzie widać malucha! Z pomocą przychodzi Lusterko do obserwacji dziecka XL² z lampką LED. Jego duża powierzchnia zapewnia doskonały widok na maluszka.
Dla niemowląt przeznaczona jest specjalna wkładka Moduł Baby Shell™. Przypomina pozycję i zapewnia taką samą ochronę, jak standardowy fotelik dla niemowlaka. Jest jednak swoistą dodatkową ochroną w razie zderzenia bocznego. W module tym wykorzystuje się  te same pasy uprzęży, co podczas używania fotelika iZi Twist B i-Size jako fotelika dla malucha – zapewnia to stabilność i pozwala na korzystanie z popularnego i sprawdzonego systemu magnesów Magnetic Belt Assistants™, który sprawia, że wkładanie i wyjmowanie dziecka z fotelika jest bezproblemowe. Można z niego korzystać do momentu, w którym dziecko osiągnie wzrost 87 cm.
Dla noworodków przeznaczona jest wkładka Newborn Hugger™, umieszczona wewnątrz modułu Baby Shell™. To specjalna wkładka poziomująca, nie tylko otulająca niemowlęta, ale zapewniająca idealny kąt siedzenia. Należy usunąć ją, gdy maluch osiągnie 60 cm wzrostu lub 4 miesiące.
Fotelik BeSafe iZi Twist B i-Size wyposażony jest także w pochłaniacz energii Dynamic Force Absorber™. To niezwykle nowoczesne rozwiązanie polega na umieszczeniu w zagłówku fotelika elementów zapewniających optymalną ochronę dla najbardziej wrażliwych części ciała dziecka. Dzięki różnej elastyczności materiałów użytych do konstrukcji, w razie zderzenia bocznego siły zostają rozłożone chroniąc ciało maluszka.

Fotelik uzupełnia niezwykle intuicyjna, inteligenta baza, która informuje rodzica kolorem i sygnałem dźwiękowym o poprawnym montażu. To rozwiązanie, które również wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnych rodziców. Obrotowa część jest bowiem wmontowana w samochodzie „na stałe”. Ważny jest tutaj 3 element - poziomica. To ona informuje naprawdę, że kąt nachylenia jest prawidłowy.
Jeśli wasza rodzina jest bardziej liczna, a podróże mile widziane, warto zapoznać się również z linią BeSafe iZi Modular. To modułowy systemem fotelików dla dzieci, używających jednej bazy ISOfix dla dwóch fotelików. System ten oferuje dwa foteliki: dla niemowlaka (do 75 cm wzrostu) i dla malucha tyłem lub przodem do kierunku jazdy (do 105 cm wzrostu), używając tej samej bazy ISOfix. Gdy dziecko wyrośnie z fotelika dla niemowlaka, w bazę wpinamy kolejny fotelik. Rama antyrotacyjna bazy może być odsunięta, dzięki czemu dziecko ma więcej miejsca na nogi, co oznacza, że dzieci do ok. 4. roku życia (105 cm) mogą podróżować tyłem.

Firma Marko wraz z BeSafe dbając o wasze zdrowie zapraszają na bezpłatne warsztaty online. Bezpiecznie z domu możesz posłuchać wykładu na temat "Bezpieczeństwa matki i dziecka w podróży" oraz dowiedzieć się jak poprawnie zamontować fotelik w samochodzie. Zarejestruj się za darmo i zadaj pytania ekspertowi: TUTAJ
 

Artykuł powstał z udziałem firmy Marko
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy